Login

Nove Mesto

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 11e Vetle Sjåstad Christiansen 1992 Norway 1:10:25.3 1:10:25.3 0-1 0-1 0
1 12e Johannes Dale 1997 Norway 1:10:25.3 1:10:25.3 0-2 0-0 0
1 13e Tarjei Bø 1988 Norway 1:10:25.3 1:10:25.3 0-0 0-1 0
1 14e Johannes Thingnes Bø 1993 Norway 1:10:25.3 1:10:25.3 0-0 0-0 0
2 101e Artem Pryma 1987 Ukraine + 38.2 1:11:03.5 0-0 0-2 0
2 102e Sergey Semenov 1988 Ukraine + 38.2 1:11:03.5 0-1 0-0 0
2 103e Ruslan Tkalenko 1992 Ukraine + 38.2 1:11:03.5 0-1 0-0 0
2 104e Dmytro Pidruchnyi 1991 Ukraine + 38.2 1:11:03.5 0-0 0-1 0
3 91e Sebastian Samuelsson 1997 Sweden + 43.3 1:11:08.6 0-1 0-0 0
3 92e Jesper Nelin 1992 Sweden + 43.3 1:11:08.6 0-0 1-3 1
3 93e Peppe Femling 1992 Sweden + 43.3 1:11:08.6 0-3 0-0 0
3 94e Martin Ponsiluoma 1995 Sweden + 43.3 1:11:08.6 0-1 0-0 0
4 41e Matvey Eliseev 1993 Russia + 46.9 1:11:12.2 0-2 0-0 0
4 42e Evgeniy Garanichev 1988 Russia + 46.9 1:11:12.2 0-0 0-2 0
4 43e Eduard Latypov 1994 Russia + 46.9 1:11:12.2 0-3 0-0 0
4 44e Said Karimulla Khalili 1998 Russia + 46.9 1:11:12.2 0-0 0-0 0
5 31e Simon Schempp 1988 Germany + 57.2 1:11:22.5 0-0 0-2 0
5 32e Philipp Horn 1994 Germany + 57.2 1:11:22.5 0-3 1-3 1
5 33e Arnd Peiffer 1987 Germany + 57.2 1:11:22.5 0-0 0-0 0
5 34e Benedikt Doll 1990 Germany + 57.2 1:11:22.5 0-1 0-1 0
6 81e Thomas Bormolini 1991 Italy + 01:46.9 1:12:12.2 0-2 0-0 0
6 82e Tommaso Giacomel 2000 Italy + 01:46.9 1:12:12.2 0-1 0-0 0
6 83e Dominik Windisch 1989 Italy + 01:46.9 1:12:12.2 0-0 0-0 0
6 84e Didier Bionaz 2000 Italy + 01:46.9 1:12:12.2 0-1 0-1 0
7 71e Anton Smolski 1996 Belarus + 02:17.5 1:12:42.8 0-1 0-0 0
7 72e Sergey Bocharnikov 1988 Belarus + 02:17.5 1:12:42.8 0-2 0-0 0
7 73e Mikita Labastau 1997 Belarus + 02:17.5 1:12:42.8 0-1 0-0 0
7 74e Raman Yaliotnau 1993 Belarus + 02:17.5 1:12:42.8 0-0 1-3 1
8 51e Miha Dovzan 1994 Slovenia + 02:53.8 1:13:19.1 0-2 0-0 0
8 52e Jakov Fak 1987 Slovenia + 02:53.8 1:13:19.1 0-0 0-2 0
8 53e Klemen Bauer 1986 Slovenia + 02:53.8 1:13:19.1 0-3 0-0 0
8 54e Alex Cisar 2000 Slovenia + 02:53.8 1:13:19.1 0-0 0-0 0
9 131e Sebastian Stalder 1998 Switzerland + 03:00.4 1:13:25.7 0-0 0-0 0
9 132e Jeremy Finello 1992 Switzerland + 03:00.4 1:13:25.7 0-1 0-0 0
9 133e Mario Dolder 1990 Switzerland + 03:00.4 1:13:25.7 0-2 0-0 0
9 134e Serafin Wiestner 1990 Switzerland + 03:00.4 1:13:25.7 0-1 0-2 0
10 61e David Komatz 1991 Austria + 03:09.1 1:13:34.4 0-2 0-1 0
10 62e Simon Eder 1983 Austria + 03:09.1 1:13:34.4 0-2 0-0 0
10 63e Dominik Landertinger 1988 Austria + 03:09.1 1:13:34.4 0-1 0-1 0
10 64e Felix Leitner 1996 Austria + 03:09.1 1:13:34.4 0-2 0-1 0
11 141e Leif Nordgren 1989 USA + 03:27.7 1:13:53.0 0-1 0-0 0
11 142e Sean Doherty 1995 USA + 03:27.7 1:13:53.0 0-0 0-1 0
11 143e Paul Schommer 1992 USA + 03:27.7 1:13:53.0 0-2 0-0 0
11 144e Jake Brown 1992 USA + 03:27.7 1:13:53.0 0-1 0-0 0
12 111e Michal Slesingr 1983 Czech Republic + 03:39.1 1:14:04.4 0-1 0-0 0
12 112e Ondrej Moravec 1984 Czech Republic + 03:39.1 1:14:04.4 0-1 0-0 0
12 113e Jakub Stvrtecky 1998 Czech Republic + 03:39.1 1:14:04.4 0-1 3-3 3
12 114e Michal Krcmar 1991 Czech Republic + 03:39.1 1:14:04.4 1-3 0-1 1
13 151e Dimitar Gerdzhikov 1992 Bulgaria + 03:42.7 1:14:08.0 0-0 0-1 0
13 152e Krasimir Anev 1987 Bulgaria + 03:42.7 1:14:08.0 0-1 0-2 0
13 153e Anton Sinapov 1993 Bulgaria + 03:42.7 1:14:08.0 0-0 1-3 1
13 154e Vladimir Iliev 1987 Bulgaria + 03:42.7 1:14:08.0 0-0 0-1 0
14 121e Jules Burnotte 1995 Canada + 03:43.7 1:14:09.0 0-1 0-2 0
14 122e Scott Gow 1990 Canada + 03:43.7 1:14:09.0 0-0 0-3 0
14 123e Adam Runnalls 1998 Canada + 03:43.7 1:14:09.0 0-1 0-1 0
14 124e Christian Gow 1993 Canada + 03:43.7 1:14:09.0 0-1 1-3 1
15 21e Antonin Guigonnat 1991 France + 04:47.1 1:15:12.4 0-3 0-0 0
15 22e Emilien Jacquelin 1995 France + 04:47.1 1:15:12.4 0-2 1-2 1
15 23e Simon Desthieux 1991 France + 04:47.1 1:15:12.4 0-0 0-2 0
15 24e Quentin Fillon Maillet 1992 France + 04:47.1 1:15:12.4 0-0 0-3 0
16 171e Rene Zahkna 1994 Estonia + 04:53.4 1:15:18.7 0-0 0-1 0
16 172e Kalev Ermits 1992 Estonia + 04:53.4 1:15:18.7 0-1 0-0 0
16 173e Raido Ränkel 1990 Estonia + 04:53.4 1:15:18.7 0-1 3-3 3
16 174e Robert Heldna 1999 Estonia + 04:53.4 1:15:18.7 0-1 0-3 0
17 201e Fangming Cheng 1994 China + 05:07.6 1:15:32.9 0-3 0-0 0
17 202e Xingyuan Yan 1996 China + 05:07.6 1:15:32.9 0-1 0-2 0
17 203e Jinle Tang 1989 China + 05:07.6 1:15:32.9 0-0 0-2 0
17 204e Zhenyu Zhu 1999 China + 05:07.6 1:15:32.9 0-0 0-3 0
18 191e Michal Sima 1992 Slovakia + 06:45.0 1:17:10.3 0-2 1-3 1
18 192e Martin Otcenas 1987 Slovakia + 06:45.0 1:17:10.3 0-2 0-0 0
18 193e Simon Bartko 1996 Slovakia + 06:45.0 1:17:10.3 0-0 0-2 0
18 194e Matej Baloga 1997 Slovakia + 06:45.0 1:17:10.3 0-2 0-2 0
19 221e George Buta 1993 Romania + 06:52.0 1:17:17.3 0-0 0-1 0
19 222e Cornel Puchianu 1989 Romania + 06:52.0 1:17:17.3 0-0 1-3 1
19 223e Raul Antonio Flore 1997 Romania + 06:52.0 1:17:17.3 0-1 0-3 0
19 224e Florin-Catalin Buta 1998 Romania + 06:52.0 1:17:17.3 0-2 0-1 0
20 251e Thierry Langer 1991 Belgium + 07:51.0 1:18:16.3 0-2 0-3 0
20 252e Florent Claude 1991 Belgium + 07:51.0 1:18:16.3 0-2 0-0 0
20 253e Tom Lahaye-Goffart 1996 Belgium + 07:51.0 1:18:16.3 0-3 0-0 0
20 254e Cesar Beauvais 2000 Belgium + 07:51.0 1:18:16.3 0-1 1-3 1
21 211e Tomas Kaukenas 1990 Lithuania + Lapped Lapped 0-1 0-1 0
21 212e Vytautas Strolia 1992 Lithuania + Lapped Lapped 2-3 2-3 4
21 213e Karol Dombrovski 1991 Lithuania + Lapped Lapped 0-1 0-2 0
21 214e Linas Banys 1998 Lithuania + Lapped Lapped 1-3 --- 1
22 181e Jaakko Ranta 1997 Finland + Lapped Lapped 1-3 1-3 2
22 182e Tero Seppälä 1996 Finland + Lapped Lapped 0-1 0-3 0
22 183e Tuukka Invenius 1997 Finland + Lapped Lapped 0-2 0-3 0
22 184e Heikki Laitinen 1994 Finland + Lapped Lapped --- --- 0
23 161e Andrzej Nedza-Kubiniec 1991 Poland + Lapped Lapped 1-3 0-2 1
23 162e Grzegorz Guzik 1991 Poland + Lapped Lapped 0-1 0-2 0
23 163e Lukasz Szczurek 1988 Poland + Lapped Lapped 0-1 3-3 3
23 164e Marcin Szwajnos 1997 Poland + Lapped Lapped --- --- 0
24 261e Timofei Lapshin 1988 Russia + Lapped Lapped 0-1 0-1 0
24 262e Dujin Choi 1995 South Korea + Lapped Lapped 0-2 0-0 0
24 263e Suyoung Lee 1989 South Korea + Lapped Lapped 0-2 1-3 1
24 264e Sangrea Kim 1995 South Korea + Lapped Lapped --- --- 0
25 231e Aleksandrs Patrijuks 1993 Latvia + Lapped Lapped 0-2 0-1 0
25 232e Andrejs Rastorgujevs 1988 Latvia + Lapped Lapped 0-3 1-3 1
25 233e Roberts Slotins 1991 Latvia + Lapped Lapped 0-1 1-3 1
25 234e Edgars Mise 1998 Latvia + Lapped Lapped --- --- 0
26 241e Alexandr Mukhin 1998 Kazakhstan + Lapped Lapped 0-0 3-3 3
26 242e Vladislav Kireyev 2000 Kazakhstan + Lapped Lapped 0-1 0-0 0
26 243e Danil Beletskiy 1997 Kazakhstan + Lapped Lapped 0-1 0-3 0
26 244e Sergey Sirik 1994 Kazakhstan + Lapped Lapped --- --- 0

Info

What World Cup
Discipline 4x7.5 km Relay
Host Nove Mesto
Nation Czech Republic
Date Saturday 7.Mar 2020
Calendar 2019/2020