Login

Antholz-Anterselva

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 6 Emilien Jacquelin 1995 France 31:15.2 31:15.2 0+0+0+0 0
2 5 Johannes Thingnes Bø 1993 Norway + 00.4 31:15.6 1+1+0+0 2
3 1 Alexander Loginov 1992 Russia + 23.9 31:39.1 0+0+0+1 1
4 3 Martin Fourcade 1988 France + 46.3 32:01.5 0+0+1+1 2
5 7 Arnd Peiffer 1987 Germany + 53.9 32:09.1 1+0+0+0 1
6 4 Tarjei Bø 1988 Norway + 01:12.5 32:27.7 1+0+0+1 2
7 2 Quentin Fillon Maillet 1992 France + 01:25.9 32:41.1 4+0+1+1 6
8 18 Simon Desthieux 1991 France + 01:26.9 32:42.1 1+0+0+0 1
9 9 Felix Leitner 1996 Austria + 01:33.0 32:48.2 0+0+1+1 2
10 33 Vetle Sjåstad Christiansen 1992 Norway + 01:58.4 33:13.6 0+0+1+0 1
11 19 Jesper Nelin 1992 Sweden + 02:01.0 33:16.2 0+0+0+2 2
12 37 Simon Eder 1983 Austria + 02:02.2 33:17.4 0+0+0+0 0
13 30 Krasimir Anev 1987 Bulgaria + 02:03.9 33:19.1 0+0+1+0 1
14 26 Julian Eberhard 1986 Austria + 02:07.2 33:22.4 1+1+1+1 4
15 35 Erlend Bjøntegaard 1990 Norway + 02:09.1 33:24.3 0+0+1+1 2
16 20 Peppe Femling 1992 Sweden + 02:15.8 33:31.0 1+0+0+1 2
17 23 Johannes Dale 1997 Norway + 02:18.1 33:33.3 0+0+2+2 4
18 8 Philipp Horn 1994 Germany + 02:19.0 33:34.2 1+2+2+1 6
19 11 Sebastian Samuelsson 1997 Sweden + 02:26.4 33:41.6 0+0+2+1 3
20 21 Lukas Hofer 1989 Italy + 02:34.2 33:49.4 1+0+0+3 4
21 45 Jakov Fak 1987 Slovenia + 02:36.5 33:51.7 0+0+1+1 2
22 46 Ondrej Moravec 1984 Czech Republic + 02:40.1 33:55.3 1+0+0+0 1
23 27 Martin Ponsiluoma 1995 Sweden + 02:50.4 34:05.6 2+0+0+2 4
24 25 Artem Pryma 1987 Ukraine + 02:58.7 34:13.9 0+1+1+1 3
25 29 Rok Trsan 1992 Slovenia + 03:04.6 34:19.8 0+0+0+1 1
26 13 Martin Otcenas 1987 Slovakia + 03:05.7 34:20.9 1+2+0+0 3
27 39 Michal Krcmar 1991 Czech Republic + 03:14.2 34:29.4 0+2+0+2 4
28 40 Johannes Kühn 1991 Germany + 03:14.3 34:29.5 2+0+2+1 5
29 14 Benedikt Doll 1990 Germany + 03:15.9 34:31.1 1+1+2+3 7
30 10 Dmytro Pidruchnyi 1991 Ukraine + 03:22.6 34:37.8 2+0+2+1 5
31 28 Vytautas Strolia 1992 Lithuania + 03:27.7 34:42.9 1+1+1+0 3
32 34 Florent Claude 1991 Belgium + 03:31.7 34:46.9 1+0+0+2 3
33 24 Grzegorz Guzik 1991 Poland + 03:32.7 34:47.9 0+1+2+1 4
34 56 Evgeniy Garanichev 1988 Russia + 03:33.3 34:48.5 0+1+1+1 3
35 16 Scott Gow 1990 Canada + 03:34.8 34:50.0 2+0+2+1 5
36 38 Mario Dolder 1990 Switzerland + 03:38.5 34:53.7 0+1+1+1 3
37 36 Mikita Labastau 1997 Belarus + 03:38.6 34:53.8 0+0+1+0 1
38 15 Anton Smolski 1996 Belarus + 03:44.8 35:00.0 1+1+1+1 4
39 22 Nikita Porshnev 1996 Russia + 03:46.0 35:01.2 1+1+1+2 5
40 31 Dominik Landertinger 1988 Austria + 03:55.3 35:10.5 1+1+0+2 4
41 42 Sergey Semenov 1988 Ukraine + 03:55.4 35:10.6 1+1+1+1 4
42 32 Raman Yaliotnau 1993 Belarus + 03:56.7 35:11.9 2+1+1+1 5
43 44 Sean Doherty 1995 USA + 03:58.1 35:13.3 1+1+1+1 4
44 58 Vladimir Iliev 1987 Bulgaria + 03:59.4 35:14.6 0+1+2+2 5
45 41 Thomas Bormolini 1991 Italy + 04:04.6 35:19.8 1+0+1+2 4
46 54 Serafin Wiestner 1990 Switzerland + 04:29.0 35:44.2 2+0+0+2 4
47 52 Tero Seppälä 1996 Finland + 04:31.5 35:46.7 0+2+2+1 5
48 50 Karol Dombrovski 1991 Lithuania + 04:36.4 35:51.6 0+1+2+1 4
49 59 Rene Zahkna 1994 Estonia + 04:48.3 36:03.5 0+1+0+0 1
50 17 Timofei Lapshin 1988 Russia + 05:06.4 36:21.6 3+2+2+1 8
51 48 Dominik Windisch 1989 Italy + 05:10.6 36:25.8 2+1+2+2 7
52 57 Dimitar Gerdzhikov 1992 Bulgaria + 05:12.7 36:27.9 1+1+2+0 4
53 53 George Buta 1993 Romania + 05:18.7 36:33.9 0+0+1+2 3
54 47 Jakub Stvrtecky 1998 Czech Republic + 05:30.8 36:46.0 1+0+2+3 6
55 12 Matvey Eliseev 1993 Russia + 05:35.3 36:50.5 1+2+2+2 7
56 49 Kosuke Ozaki 1992 Japan + 05:48.4 37:03.6 1+2+1+1 5
57 43 Simon Bartko 1996 Slovakia + 05:48.4 37:03.6 1+1+4+2 8
58 55 Olli Hiidensalo 1991 Finland + 05:55.6 37:10.8 2+1+1+3 7
59 51 Benjamin Weger 1989 Switzerland + 06:02.6 37:17.8 3+1+1+2 7
60 60 Anton Dudchenko 1996 Ukraine + 06:26.7 37:41.9 1+1+0+2 4

Info

What WSC 2020
Discipline 12.5 km Pursuit
Host Antholz-Anterselva
Nation Italy
Date Sunday 16.Feb 2020
Calendar 2019/2020