Login

Antholz-Anterselva

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 43 Alexander Loginov 1992 Russia 22:48.1 22:48.1 0+0 0
2 8 Quentin Fillon Maillet 1992 France + 06.5 22:54.6 1+0 1
3 18 Martin Fourcade 1988 France + 19.5 23:07.6 0+0 0
4 23 Tarjei Bø 1988 Norway + 22.5 23:10.6 0+0 0
5 3 Johannes Thingnes Bø 1993 Norway + 23.9 23:12.0 1+0 1
6 59 Emilien Jacquelin 1995 France + 29.8 23:17.9 0+1 1
7 22 Arnd Peiffer 1987 Germany + 39.7 23:27.8 0+0 0
8 41 Philipp Horn 1994 Germany + 44.4 23:32.5 1+1 2
9 78 Felix Leitner 1996 Austria + 52.1 23:40.2 0+0 0
10 25 Dmytro Pidruchnyi 1991 Ukraine + 56.4 23:44.5 0+1 1
11 16 Sebastian Samuelsson 1997 Sweden + 01:03.8 23:51.9 1+0 1
12 67 Matvey Eliseev 1993 Russia + 01:09.1 23:57.2 1+0 1
13 47 Martin Otcenas 1987 Slovakia + 01:11.2 23:59.3 0+0 0
14 20 Benedikt Doll 1990 Germany + 01:11.6 23:59.7 2+1 3
15 89 Anton Smolski 1996 Belarus + 01:13.0 24:01.1 0+0 0
16 17 Scott Gow 1990 Canada + 01:16.3 24:04.4 1+0 1
17 81 Timofei Lapshin 1988 Russia + 01:18.4 24:06.5 1+1 2
18 5 Simon Desthieux 1991 France + 01:19.4 24:07.5 0+2 2
19 88 Jesper Nelin 1992 Sweden + 01:19.9 24:08.0 0+1 1
20 91 Peppe Femling 1992 Sweden + 01:20.8 24:08.9 1+0 1
21 1 Lukas Hofer 1989 Italy + 01:22.3 24:10.4 1+1 2
21 4 Nikita Porshnev 1996 Russia + 01:22.3 24:10.4 0+0 0
23 7 Johannes Dale 1997 Norway + 01:24.1 24:12.2 1+1 2
24 92 Grzegorz Guzik 1991 Poland + 01:25.8 24:13.9 0+0 0
25 29 Artem Pryma 1987 Ukraine + 01:26.4 24:14.5 1+0 1
26 32 Julian Eberhard 1986 Austria + 01:27.9 24:16.0 1+2 3
27 28 Martin Ponsiluoma 1995 Sweden + 01:28.1 24:16.2 2+0 2
28 52 Vytautas Strolia 1992 Lithuania + 01:35.8 24:23.9 1+0 1
29 74 Rok Trsan 1992 Slovenia + 01:36.7 24:24.8 0+1 1
30 19 Krasimir Anev 1987 Bulgaria + 01:37.7 24:25.8 0+2 2
31 98 Dominik Landertinger 1988 Austria + 01:43.4 24:31.5 0+2 2
32 64 Raman Yaliotnau 1993 Belarus + 01:43.5 24:31.6 1+0 1
33 40 Vetle Sjåstad Christiansen 1992 Norway + 01:43.6 24:31.7 3+0 3
34 12 Florent Claude 1991 Belgium + 01:44.4 24:32.5 0+1 1
35 44 Erlend Bjøntegaard 1990 Norway + 01:50.1 24:38.2 0+3 3
36 21 Mikita Labastau 1997 Belarus + 01:51.7 24:39.8 0+0 0
37 14 Simon Eder 1983 Austria + 01:55.4 24:43.5 1+1 2
38 10 Mario Dolder 1990 Switzerland + 01:55.8 24:43.9 0+2 2
39 2 Michal Krcmar 1991 Czech Republic + 01:58.0 24:46.1 2+0 2
40 15 Johannes Kühn 1991 Germany + 01:59.3 24:47.4 1+3 4
40 68 Thomas Bormolini 1991 Italy + 01:59.3 24:47.4 0+1 1
42 9 Sergey Semenov 1988 Ukraine + 02:00.4 24:48.5 1+1 2
43 69 Simon Bartko 1996 Slovakia + 02:01.3 24:49.4 1+1 2
44 46 Sean Doherty 1995 USA + 02:03.5 24:51.6 1+1 2
45 100 Jakov Fak 1987 Slovenia + 02:03.7 24:51.8 0+1 1
46 27 Ondrej Moravec 1984 Czech Republic + 02:04.5 24:52.6 1+1 2
47 73 Jakub Stvrtecky 1998 Czech Republic + 02:07.4 24:55.5 1+2 3
48 45 Dominik Windisch 1989 Italy + 02:10.9 24:59.0 1+2 3
49 77 Kosuke Ozaki 1992 Japan + 02:13.1 25:01.2 1+0 1
50 13 Karol Dombrovski 1991 Lithuania + 02:13.7 25:01.8 0+1 1
51 48 Benjamin Weger 1989 Switzerland + 02:14.0 25:02.1 1+1 2
52 6 Tero Seppälä 1996 Finland + 02:14.4 25:02.5 0+3 3
53 80 George Buta 1993 Romania + 02:17.9 25:06.0 1+0 1
54 66 Serafin Wiestner 1990 Switzerland + 02:20.6 25:08.7 0+4 4
55 38 Olli Hiidensalo 1991 Finland + 02:22.1 25:10.2 0+2 2
56 58 Evgeniy Garanichev 1988 Russia + 02:26.4 25:14.5 1+2 3
57 101 Dimitar Gerdzhikov 1992 Bulgaria + 02:30.7 25:18.8 2+0 2
58 49 Vladimir Iliev 1987 Bulgaria + 02:31.0 25:19.1 2+2 4
59 55 Rene Zahkna 1994 Estonia + 02:36.3 25:24.4 2+0 2
60 82 Anton Dudchenko 1996 Ukraine + 02:39.5 25:27.6 0+1 1
61 42 Lukasz Szczurek 1988 Poland + 02:39.8 25:27.9 2+1 3
62 72 Tomas Kaukenas 1990 Lithuania + 02:42.0 25:30.1 1+1 2
63 61 Miha Dovzan 1994 Slovenia + 02:44.9 25:33.0 1+1 2
64 103 Adam Vaclavik 1994 Czech Republic + 02:45.4 25:33.5 1+2 3
65 60 Christian Gow 1993 Canada + 02:46.1 25:34.2 2+1 3
66 24 Fangming Cheng 1994 China + 02:46.2 25:34.3 0+4 4
67 104 Bogdan Tsymbal 1997 Ukraine + 02:49.1 25:37.2 0+1 1
68 85 Jake Brown 1992 USA + 02:51.0 25:39.1 2+2 4
69 87 Jules Burnotte 1995 Canada + 02:56.8 25:44.9 1+3 4
70 39 Andrejs Rastorgujevs 1988 Latvia + 02:57.7 25:45.8 3+3 6
71 95 Joscha Burkhalter 1996 Switzerland + 02:58.9 25:47.0 2+0 2
72 96 Paul Schommer 1992 USA + 03:04.3 25:52.4 1+1 2
73 90 Daniele Cappellari 1997 Italy + 03:06.3 25:54.4 0+1 1
74 53 Cornel Puchianu 1989 Romania + 03:10.0 25:58.1 1+3 4
75 34 Thierry Langer 1991 Belgium + 03:12.7 26:00.8 1+2 3
76 56 Xingyuan Yan 1996 China + 03:14.2 26:02.3 2+0 2
77 97 George Marian Coltea 2000 Romania + 03:16.9 26:05.0 2+0 2
78 37 Damir Rastic 1988 Serbia + 03:20.4 26:08.5 2+2 4
79 84 Anton Sinapov 1993 Bulgaria + 03:22.4 26:10.5 3+2 5
80 76 Kalev Ermits 1992 Estonia + 03:23.5 26:11.6 2+1 3
81 105 Adam Runnalls 1998 Canada + 03:28.8 26:16.9 2+2 4
82 36 Mikito Tachizaki 1988 Japan + 03:32.4 26:20.5 1+3 4
83 71 Kresimir Crnkovic 1995 Croatia + 03:37.5 26:25.6 1+3 4
84 106 Roberts Slotins 1991 Latvia + 03:41.0 26:29.1 0+2 2
85 70 Vladislav Kireyev 2000 Kazakhstan + 03:44.5 26:32.6 2+2 4
86 54 Sergey Bocharnikov 1988 Belarus + 03:48.0 26:36.1 3+1 4
87 102 Klemen Bauer 1986 Slovenia + 03:49.2 26:37.3 4+1 5
88 11 Leif Nordgren 1989 USA + 03:53.1 26:41.2 2+2 4
89 83 Aleksandrs Patrijuks 1993 Latvia + 03:54.6 26:42.7 2+3 5
90 63 Andrzej Nedza-Kubiniec 1991 Poland + 03:59.8 26:47.9 2+2 4
91 50 Alexandr Mukhin 1998 Kazakhstan + 04:01.1 26:49.2 3+2 5
92 79 Tom Lahaye-Goffart 1996 Belgium + 04:10.2 26:58.3 0+3 3
93 75 Jaakko Ranta 1997 Finland + 04:11.0 26:59.1 3+1 4
94 99 Tomas Hasilla 1990 Slovakia + 04:13.6 27:01.7 2+3 5
95 93 Raido Ränkel 1990 Estonia + 04:34.8 27:22.9 2+4 6
96 51 Stavre Jada 1998 Macedonia + 04:42.8 27:30.9 1+1 2
97 26 Roberto Piqueras Garcia 1990 Spain + 04:53.3 27:41.4 1+3 4
98 33 Zana Oztunc 1997 Turkey + 05:01.3 27:49.4 1+2 3
99 107 Kazuki Baisho 1995 Japan + 05:03.4 27:51.5 2+4 6
100 57 Apostolos Angelis 1993 Greece + 05:13.1 28:01.2 3+3 6
101 86 Mehmet Ustuntas 1995 Turkey + 05:31.1 28:19.2 0+0 0
102 65 Soma Gyallai 1997 Hungary + 05:43.2 28:31.3 1+3 4
103 35 Milos Colic 1999 Bosnia&Herzegovina + 05:43.3 28:31.4 1+2 3
104 62 David Panyik 1995 Hungary + 05:44.5 28:32.6 0+3 3
105 31 Suyoung Lee 1989 South Korea + 06:00.5 28:48.6 3+3 6
106 94 Sergey Sirik 1994 Kazakhstan + 06:04.1 28:52.2 3+4 7
107 30 Vinny Fountain 1991 United Kingdom + 06:40.8 29:28.9 3+3 6

Info

What WSC 2020
Discipline 10 km Sprint
Host Antholz-Anterselva
Nation Italy
Date Saturday 15.Feb 2020
Calendar 2019/2020