Login

Antholz-Anterselva

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 11e Marte Olsbu Røiseland 1990 Norway 1:02:27.7 1:02:27.7 0-0 0-1 0
1 12e Tiril Eckhoff 1990 Norway 1:02:27.7 1:02:27.7 0-2 0-0 0
1 13e Tarjei Bø 1988 Norway 1:02:27.7 1:02:27.7 0-0 0-2 0
1 14e Johannes Thingnes Bø 1993 Norway 1:02:27.7 1:02:27.7 0-0 0-2 0
2 31e Lisa Vittozzi 1995 Italy + 15.6 1:02:43.3 0-2 0-0 0
2 32e Dorothea Wierer 1990 Italy + 15.6 1:02:43.3 0-1 0-1 0
2 33e Lukas Hofer 1989 Italy + 15.6 1:02:43.3 0-0 0-0 0
2 34e Dominik Windisch 1989 Italy + 15.6 1:02:43.3 0-0 0-2 0
3 91e Eva Kristejn Puskarčíková 1991 Czech Republic + 30.8 1:02:58.5 0-1 0-0 0
3 92e Marketa Davidova 1997 Czech Republic + 30.8 1:02:58.5 0-0 0-0 0
3 93e Ondrej Moravec 1984 Czech Republic + 30.8 1:02:58.5 0-0 0-0 0
3 94e Michal Krcmar 1991 Czech Republic + 30.8 1:02:58.5 0-0 0-1 0
4 61e Franziska Preuss 1994 Germany + 49.2 1:03:16.9 0-1 0-2 0
4 62e Denise Herrmann 1988 Germany + 49.2 1:03:16.9 0-0 1-3 1
4 63e Arnd Peiffer 1987 Germany + 49.2 1:03:16.9 0-0 0-3 0
4 64e Benedikt Doll 1990 Germany + 49.2 1:03:16.9 0-0 0-2 0
5 201e Anastasiya Merkushyna 1995 Ukraine + 56.1 1:03:23.8 0-0 0-0 0
5 202e Yuliia Dzhima 1990 Ukraine + 56.1 1:03:23.8 0-0 0-2 0
5 203e Artem Pryma 1987 Ukraine + 56.1 1:03:23.8 0-0 0-2 0
5 204e Dmytro Pidruchnyi 1991 Ukraine + 56.1 1:03:23.8 0-0 1-3 1
6 51e Irina Starykh 1987 Russia + 59.4 1:03:27.1 0-0 0-3 0
6 52e Ekaterina Yurlova-Percht 1985 Russia + 59.4 1:03:27.1 0-1 0-0 0
6 53e Matvey Eliseev 1993 Russia + 59.4 1:03:27.1 0-3 0-1 0
6 54e Alexander Loginov 1992 Russia + 59.4 1:03:27.1 0-0 0-0 0
7 21e Julia Simon 1996 France + 01:08.6 1:03:36.3 1-3 0-2 1
7 22e Justine Braisaz 1996 France + 01:08.6 1:03:36.3 0-3 0-0 0
7 23e Martin Fourcade 1988 France + 01:08.6 1:03:36.3 0-0 0-1 0
7 24e Quentin Fillon Maillet 1992 France + 01:08.6 1:03:36.3 0-0 0-0 0
8 71e Lisa Theresa Hauser 1993 Austria + 01:39.2 1:04:06.9 0-0 0-1 0
8 72e Katharina Innerhofer 1991 Austria + 01:39.2 1:04:06.9 0-0 1-3 1
8 73e Felix Leitner 1996 Austria + 01:39.2 1:04:06.9 0-0 0-2 0
8 74e Dominik Landertinger 1988 Austria + 01:39.2 1:04:06.9 0-1 0-0 0
9 121e Mari Eder 1987 Finland + 01:39.5 1:04:07.2 0-3 0-1 0
9 122e Kaisa Mäkäräinen 1983 Finland + 01:39.5 1:04:07.2 0-1 0-2 0
9 123e Tero Seppälä 1996 Finland + 01:39.5 1:04:07.2 0-1 0-1 0
9 124e Olli Hiidensalo 1991 Finland + 01:39.5 1:04:07.2 0-1 0-0 0
10 81e Selina Gasparin 1984 Switzerland + 01:50.5 1:04:18.2 0-1 0-1 0
10 82e Lena Häcki 1995 Switzerland + 01:50.5 1:04:18.2 0-2 0-3 0
10 83e Benjamin Weger 1989 Switzerland + 01:50.5 1:04:18.2 0-1 0-1 0
10 84e Serafin Wiestner 1990 Switzerland + 01:50.5 1:04:18.2 0-2 2-3 2
11 41e Linn Persson 1994 Sweden + 02:05.0 1:04:32.7 0-2 0-3 0
11 42e Hanna Öberg 1995 Sweden + 02:05.0 1:04:32.7 0-0 0-0 0
11 43e Jesper Nelin 1992 Sweden + 02:05.0 1:04:32.7 0-2 1-3 1
11 44e Sebastian Samuelsson 1997 Sweden + 02:05.0 1:04:32.7 0-0 1-3 1
12 111e Iryna Kryuko 1991 Belarus + 02:24.1 1:04:51.8 0-0 0-0 0
12 112e Elena Kruchinkina 1995 Belarus + 02:24.1 1:04:51.8 0-0 0-1 0
12 113e Sergey Bocharnikov 1988 Belarus + 02:24.1 1:04:51.8 0-1 0-0 0
12 114e Anton Smolski 1996 Belarus + 02:24.1 1:04:51.8 1-3 0-1 1
13 101e Susan Dunklee 1986 USA + 02:46.1 1:05:13.8 0-0 0-0 0
13 102e Clare Egan 1987 USA + 02:46.1 1:05:13.8 0-1 0-2 0
13 103e Leif Nordgren 1989 USA + 02:46.1 1:05:13.8 0-2 0-1 0
13 104e Sean Doherty 1995 USA + 02:46.1 1:05:13.8 0-1 0-2 0
14 141e Emily Dickson 1997 Canada + 02:57.5 1:05:25.2 0-1 1-3 1
14 142e Emma Lunder 1991 Canada + 02:57.5 1:05:25.2 0-1 0-0 0
14 143e Scott Gow 1990 Canada + 02:57.5 1:05:25.2 0-0 0-2 0
14 144e Christian Gow 1993 Canada + 02:57.5 1:05:25.2 0-1 0-3 0
15 181e Regina Oja 1996 Estonia + 03:11.8 1:05:39.5 0-1 0-1 0
15 182e Johanna Talihärm 1993 Estonia + 03:11.8 1:05:39.5 0-0 0-1 0
15 183e Rene Zahkna 1994 Estonia + 03:11.8 1:05:39.5 0-2 0-0 0
15 184e Kalev Ermits 1992 Estonia + 03:11.8 1:05:39.5 0-1 1-3 1
16 201e Natalija Kocergina 1985 Lithuania + 04:22.3 1:06:50.0 0-1 0-1 0
16 202e Gabriele Lescinskaite 1996 Lithuania + 04:22.3 1:06:50.0 0-0 0-1 0
16 203e Vytautas Strolia 1992 Lithuania + 04:22.3 1:06:50.0 0-3 0-0 0
16 204e Karol Dombrovski 1991 Lithuania + 04:22.3 1:06:50.0 0-1 0-1 0
17 131e Kinga Zblyut 1995 Poland + Lapped Lapped 2-3 0-1 2
17 132e Kamila Zuk 1997 Poland + Lapped Lapped 0-0 0-3 0
17 133e Grzegorz Guzik 1991 Poland + Lapped Lapped 0-1 0-3 0
17 134e Lukasz Szczurek 1988 Poland + Lapped Lapped 0-0 1-3 1
18 211e Yuanmeng Chu 1999 China + Lapped Lapped 0-0 0-2 0
18 212e Yan Zhang 1992 China + Lapped Lapped 0-0 0-1 0
18 213e Xuezhi Li 1991 China + Lapped Lapped 0-2 1-3 1
18 214e Jinle Tang 1989 China + Lapped Lapped --- --- 0
19 161e Terezia Poliakova 1989 Slovakia + Lapped Lapped 0-0 0-1 0
19 162e Veronika Machyniakova 1997 Slovakia + Lapped Lapped 0-0 0-0 0
19 163e Martin Otcenas 1987 Slovakia + Lapped Lapped 0-0 0-1 0
19 164e Michal Sima 1992 Slovakia + Lapped Lapped --- --- 0
20 191e Fuyuko Tachizaki 1989 Japan + Lapped Lapped 0-1 0-1 0
20 192e Sari Maeda 1990 Japan + Lapped Lapped 0-0 3-3 3
20 193e Kosuke Ozaki 1992 Japan + Lapped Lapped 0-1 2-3 2
20 194e Mikito Tachizaki 1988 Japan + Lapped Lapped --- --- 0
21 231e Baiba Bendika 1991 Latvia + Lapped Lapped 0-0 0-2 0
21 232e Julija Matvijenko 1997 Latvia + Lapped Lapped 0-0 0-3 0
21 233e Aleksandrs Patrijuks 1993 Latvia + Lapped Lapped 0-2 1-3 1
21 234e Edgars Mise 1998 Latvia + Lapped Lapped --- --- 0
22 221e Galina Vishnevskaya 1994 Kazakhstan + Lapped Lapped 0-3 0-3 0
22 222e Yelisaveta Belchenko 1996 Kazakhstan + Lapped Lapped 0-2 1-3 1
22 223e Alexandr Mukhin 1998 Kazakhstan + Lapped Lapped 0-2 4-3 4
22 224e Vladislav Kireyev 2000 Kazakhstan + Lapped Lapped --- --- 0
23 151e Nika Vindisar 1999 Slovenia + Lapped Lapped 1-3 0-3 1
23 152e Lea Einfalt 1994 Slovenia + Lapped Lapped 0-2 0-2 0
23 153e Klemen Bauer 1986 Slovenia + Lapped Lapped 1-3 0-3 1
23 154e Rok Trsan 1992 Slovenia + Lapped Lapped --- --- 0
24 171e Daniela Kadeva 1994 Bulgaria + Lapped Lapped 0-3 1-3 1
24 172e Maria Zdravkova 1998 Bulgaria + Lapped Lapped 0-1 0-2 0
24 173e Vladimir Iliev 1987 Bulgaria + Lapped Lapped --- --- 0
24 174e Dimitar Gerdzhikov 1992 Bulgaria + Lapped Lapped --- --- 0
25 271e Lotte Lie 1995 Belgium + Lapped Lapped 0-1 0-0 0
25 272e Rieke de Maeyer 1992 Belgium + Lapped Lapped 0-1 0-0 0
25 273e Thierry Langer 1991 Belgium + Lapped Lapped --- --- 0
25 274e Tom Lahaye-Goffart 1996 Belgium + Lapped Lapped --- --- 0
26 261e Eniko Marton 1999 Romania + Lapped Lapped 0-1 3-3 3
26 262e Ana Larisa Cotrus 1997 Romania + Lapped Lapped 0-0 --- 0
26 263e George Buta 1993 Romania + Lapped Lapped --- --- 0
26 264e Cornel Puchianu 1989 Romania + Lapped Lapped --- --- 0
27 251e Anna Frolina 1984 Russia + Lapped Lapped 2-3 0-1 2
27 252e Mariya Abe 1999 South Korea + Lapped Lapped 4-3 --- 4
27 253e Timofei Lapshin 1988 Russia + Lapped Lapped --- --- 0
27 254e Dujin Choi 1995 South Korea + Lapped Lapped --- --- 0

Info

What WSC 2020
Discipline Mixed Relay
Host Antholz-Anterselva
Nation Italy
Date Thursday 13.Feb 2020
Calendar 2019/2020