Login

Pokljuka

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 91e Quentin Fillon Maillet 1992 France 1:17:53.3 1:17:53.3 0-1 0-0 0
1 92e Simon Desthieux 1991 France 1:17:53.3 1:17:53.3 0-2 0-0 0
1 93e Justine Braisaz 1996 France 1:17:53.3 1:17:53.3 0-2 0-1 0
1 94e Julia Simon 1996 France 1:17:53.3 1:17:53.3 0-1 0-1 0
2 21e Tarjei Bø 1988 Norway + 40.6 1:18:33.9 0-0 0-0 0
2 22e Johannes Thingnes Bø 1993 Norway + 40.6 1:18:33.9 0-2 0-0 0
2 23e Synnøve Solemdal 1989 Norway + 40.6 1:18:33.9 0-0 0-2 0
2 24e Ingrid Landmark Tandrevold 1996 Norway + 40.6 1:18:33.9 0-0 0-0 0
3 71e Philipp Horn 1994 Germany + 01:01.4 1:18:54.7 0-0 0-0 0
3 72e Johannes Kühn 1991 Germany + 01:01.4 1:18:54.7 0-0 0-1 0
3 73e Janina Hettich 1996 Germany + 01:01.4 1:18:54.7 0-0 0-2 0
3 74e Vanessa Hinz 1992 Germany + 01:01.4 1:18:54.7 0-1 0-1 0
4 41e Matvey Eliseev 1993 Russia + 01:24.8 1:19:18.1 0-2 0-0 0
4 42e Alexander Loginov 1992 Russia + 01:24.8 1:19:18.1 0-1 0-3 0
4 43e Larisa Kuklina 1990 Russia + 01:24.8 1:19:18.1 0-0 0-1 0
4 44e Irina Starykh 1987 Russia + 01:24.8 1:19:18.1 0-0 0-0 0
5 31e Peppe Femling 1992 Sweden + 01:34.1 1:19:27.4 0-2 0-0 0
5 32e Jesper Nelin 1992 Sweden + 01:34.1 1:19:27.4 0-0 0-0 0
5 33e Anna Magnusson 1995 Sweden + 01:34.1 1:19:27.4 0-0 0-1 0
5 34e Elisabeth Högberg 1986 Sweden + 01:34.1 1:19:27.4 0-1 0-2 0
6 111e Ondrej Moravec 1984 Czech Republic + 01:49.8 1:19:43.1 0-0 0-1 0
6 112e Michal Krcmar 1991 Czech Republic + 01:49.8 1:19:43.1 0-0 1-3 1
6 113e Marketa Davidova 1997 Czech Republic + 01:49.8 1:19:43.1 0-0 0-0 0
6 114e Eva Kristejn Puskarčíková 1991 Czech Republic + 01:49.8 1:19:43.1 0-0 0-1 0
7 51e Felix Leitner 1996 Austria + 02:01.1 1:19:54.4 0-1 0-0 0
7 52e Dominik Landertinger 1988 Austria + 02:01.1 1:19:54.4 0-1 0-1 0
7 53e Dunja Zdouc 1994 Austria + 02:01.1 1:19:54.4 0-0 0-2 0
7 54e Katharina Innerhofer 1991 Austria + 02:01.1 1:19:54.4 0-2 1-3 1
8 161e Anton Smolski 1996 Belarus + 02:29.6 1:20:22.9 0-0 0-3 0
8 162e Mikita Labastau 1997 Belarus + 02:29.6 1:20:22.9 0-0 0-0 0
8 163e Hanna Sola 1996 Belarus + 02:29.6 1:20:22.9 0-0 0-3 0
8 164e Elena Kruchinkina 1995 Belarus + 02:29.6 1:20:22.9 0-0 0-1 0
9 11e Lukas Hofer 1989 Italy + 02:52.8 1:20:46.1 0-2 0-0 0
9 12e Dominik Windisch 1989 Italy + 02:52.8 1:20:46.1 0-2 0-3 0
9 13e Federica Sanfilippo 1990 Italy + 02:52.8 1:20:46.1 0-1 0-2 0
9 14e Michela Carrara 1997 Italy + 02:52.8 1:20:46.1 0-0 0-2 0
10 61e Mario Dolder 1990 Switzerland + 03:41.4 1:21:34.7 0-0 1-3 1
10 62e Eligius Tambornino 1986 Switzerland + 03:41.4 1:21:34.7 0-2 3-3 3
10 63e Elisa Gasparin 1991 Switzerland + 03:41.4 1:21:34.7 0-1 0-1 0
10 64e Selina Gasparin 1984 Switzerland + 03:41.4 1:21:34.7 0-0 0-0 0
11 221e Jakov Fak 1987 Slovenia + 03:43.9 1:21:37.2 0-1 0-1 0
11 222e Klemen Bauer 1986 Slovenia + 03:43.9 1:21:37.2 0-1 0-1 0
11 223e Polona Klemencic 1997 Slovenia + 03:43.9 1:21:37.2 0-0 2-3 2
11 224e Lea Einfalt 1994 Slovenia + 03:43.9 1:21:37.2 0-1 0-1 0
12 81e Leif Nordgren 1989 USA + 04:10.6 1:22:03.9 0-2 0-1 0
12 82e Sean Doherty 1995 USA + 04:10.6 1:22:03.9 2-3 0-0 2
12 83e Susan Dunklee 1986 USA + 04:10.6 1:22:03.9 0-0 0-2 0
12 84e Clare Egan 1987 USA + 04:10.6 1:22:03.9 0-2 0-2 0
13 101e Tero Seppälä 1996 Finland + 04:25.3 1:22:18.6 0-2 0-3 0
13 102e Olli Hiidensalo 1991 Finland + 04:25.3 1:22:18.6 3-3 0-3 3
13 103e Mari Eder 1987 Finland + 04:25.3 1:22:18.6 0-0 0-1 0
13 104e Kaisa Mäkäräinen 1983 Finland + 04:25.3 1:22:18.6 0-2 0-1 0
14 141e Lukasz Szczurek 1988 Poland + 04:30.1 1:22:23.4 0-1 0-2 0
14 142e Grzegorz Guzik 1991 Poland + 04:30.1 1:22:23.4 0-3 0-0 0
14 143e Anna Maka 1992 Poland + 04:30.1 1:22:23.4 0-0 0-2 0
14 144e Monika Hojnisz-Staręga 1991 Poland + 04:30.1 1:22:23.4 0-0 0-1 0
15 231e Kosuke Ozaki 1992 Japan + 04:55.3 1:22:48.6 0-0 0-3 0
15 232e Mikito Tachizaki 1988 Japan + 04:55.3 1:22:48.6 0-0 0-1 0
15 233e Sari Maeda 1990 Japan + 04:55.3 1:22:48.6 0-1 1-3 1
15 234e Fuyuko Tachizaki 1989 Japan + 04:55.3 1:22:48.6 0-0 0-0 0
16 251e Karol Dombrovski 1991 Lithuania + 05:07.1 1:23:00.4 0-0 0-1 0
16 252e Vytautas Strolia 1992 Lithuania + 05:07.1 1:23:00.4 0-1 0-1 0
16 253e Gabriele Lescinskaite 1996 Lithuania + 05:07.1 1:23:00.4 0-0 0-0 0
16 254e Natalija Kocergina 1985 Lithuania + 05:07.1 1:23:00.4 0-2 0-1 0
17 171e Dimitar Gerdzhikov 1992 Bulgaria + 05:56.5 1:23:49.8 0-2 0-0 0
17 172e Vladimir Iliev 1987 Bulgaria + 05:56.5 1:23:49.8 0-1 0-2 0
17 173e Daniela Kadeva 1994 Bulgaria + 05:56.5 1:23:49.8 0-0 0-0 0
17 174e Dafinka Koeva 1990 Bulgaria + 05:56.5 1:23:49.8 0-1 0-2 0
18 121e Jules Burnotte 1995 Canada + 06:47.5 1:24:40.8 0-1 3-3 3
18 122e Scott Gow 1990 Canada + 06:47.5 1:24:40.8 0-0 0-0 0
18 123e Emily Dickson 1997 Canada + 06:47.5 1:24:40.8 0-0 0-1 0
18 124e Megan Bankes 1997 Canada + 06:47.5 1:24:40.8 0-2 1-3 1
19 181e Robert Heldna 1999 Estonia + 07:35.2 1:25:28.5 0-2 0-0 0
19 182e Raido Ränkel 1990 Estonia + 07:35.2 1:25:28.5 0-1 2-3 2
19 183e Johanna Talihärm 1993 Estonia + 07:35.2 1:25:28.5 0-2 0-0 0
19 184e Tuuli Tomingas 1995 Estonia + 07:35.2 1:25:28.5 0-1 0-1 0
20 211e Anton Pantov 1991 Kazakhstan + 08:35.1 1:26:28.4 0-0 0-3 0
20 212e Vladislav Vitenko 1995 Kazakhstan + 08:35.1 1:26:28.4 1-3 0-1 1
20 213e Galina Vishnevskaya 1994 Kazakhstan + 08:35.1 1:26:28.4 0-0 0-0 0
20 214e Anastassiya Kondratyeva 1994 Kazakhstan + 08:35.1 1:26:28.4 0-0 1-3 1
21 131e Michal Sima 1992 Slovakia + 11:38.0 1:29:31.3 0-2 0-2 0
21 132e Simon Bartko 1996 Slovakia + 11:38.0 1:29:31.3 0-1 1-3 1
21 133e Terezia Poliakova 1989 Slovakia + 11:38.0 1:29:31.3 0-2 0-0 0
21 134e Veronika Machyniakova 1997 Slovakia + 11:38.0 1:29:31.3 0-0 1-3 1
22 191e Zhenyu Zhu 1999 China + Lapped Lapped 0-1 0-1 0
22 192e Jinle Tang 1989 China + Lapped Lapped 0-0 0-0 0
22 193e Yan Zhang 1992 China + Lapped Lapped 0-0 0-1 0
22 194e Zhaohan Zhang 1995 China + Lapped Lapped 1-3 --- 1
23 261e George Buta 1993 Romania + Lapped Lapped 0-2 0-0 0
23 262e Cornel Puchianu 1989 Romania + Lapped Lapped 0-0 1-3 1
23 263e Ana Larisa Cotrus 1997 Romania + Lapped Lapped 1-3 2-3 3
23 264e Eniko Marton 1999 Romania + Lapped Lapped --- --- 0
24 241e Aleksandrs Patrijuks 1993 Latvia + Lapped Lapped 0-1 1-3 1
24 242e Roberts Slotins 1991 Latvia + Lapped Lapped 0-3 0-0 0
24 243e Julija Matvijenko 1997 Latvia + Lapped Lapped 0-3 0-2 0
24 244e Baiba Bendika 1991 Latvia + Lapped Lapped --- --- 0
DSQ 151e Artem Tyshchenko 1993 Ukraine 1:21:24.1 0-0 0-1 0
DSQ 152e Artem Pryma 1987 Ukraine 1:21:24.1 0-3 0-1 0
DSQ 153e Yuliia Dzhima 1990 Ukraine 1:21:24.1 0-3 0-1 0
DSQ 154e Olena Pidhrushna 1987 Ukraine 1:21:24.1 0-0 0-0 0
DNF 201e Sangrea Kim 1995 South Korea 0-0 --- 0
DNF 202e Dujin Choi 1995 South Korea --- --- 0
DNF 203e Seon-Su Kim 1989 South Korea --- --- 0
DNF 204e Eunjung Ko 1996 South Korea --- --- 0

Info

What World Cup
Discipline Mixed Relay
Host Pokljuka
Nation Slovenia
Date Saturday 25.Jan 2020
Calendar 2019/2020