Login

Östersund

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 11e Johannes Dale 1997 Norway 1:10:30.4 1:10:30.4 0-0 0-2 0
1 12e Erlend Bjøntegaard 1990 Norway 1:10:30.4 1:10:30.4 0-2 0-1 0
1 13e Tarjei Bø 1988 Norway 1:10:30.4 1:10:30.4 0-1 0-1 0
1 14e Johannes Thingnes Bø 1993 Norway 1:10:30.4 1:10:30.4 0-1 0-1 0
2 41e Emilien Jacquelin 1995 France + 32.3 1:11:02.7 0-0 0-1 0
2 42e Quentin Fillon Maillet 1992 France + 32.3 1:11:02.7 1-3 0-0 1
2 43e Simon Desthieux 1991 France + 32.3 1:11:02.7 0-1 0-2 0
2 44e Martin Fourcade 1988 France + 32.3 1:11:02.7 0-0 0-0 0
3 81e Lukas Hofer 1989 Italy + 01:27.1 1:11:57.5 0-1 0-1 0
3 82e Thomas Bormolini 1991 Italy + 01:27.1 1:11:57.5 0-1 0-2 0
3 83e Daniele Cappellari 1997 Italy + 01:27.1 1:11:57.5 0-1 0-0 0
3 84e Dominik Windisch 1989 Italy + 01:27.1 1:11:57.5 0-1 0-1 0
4 21e Matvey Eliseev 1993 Russia + 01:41.4 1:12:11.8 0-2 0-1 0
4 22e Dmitry Malyshko 1987 Russia + 01:41.4 1:12:11.8 1-3 0-1 1
4 23e Eduard Latypov 1994 Russia + 01:41.4 1:12:11.8 0-1 0-0 0
4 24e Alexander Loginov 1992 Russia + 01:41.4 1:12:11.8 0-1 0-1 0
5 61e Torstein Stenersen 1988 Sweden + 02:00.7 1:12:31.1 0-1 0-0 0
5 62e Jesper Nelin 1992 Sweden + 02:00.7 1:12:31.1 0-2 0-0 0
5 63e Martin Ponsiluoma 1995 Sweden + 02:00.7 1:12:31.1 1-3 0-3 1
5 64e Sebastian Samuelsson 1997 Sweden + 02:00.7 1:12:31.1 1-3 0-0 1
6 101e Artem Tyshchenko 1993 Ukraine + 02:32.7 1:13:03.1 0-0 0-0 0
6 102e Artem Pryma 1987 Ukraine + 02:32.7 1:13:03.1 0-3 0-1 0
6 103e Ruslan Tkalenko 1992 Ukraine + 02:32.7 1:13:03.1 0-1 0-3 0
6 104e Dmytro Pidruchnyi 1991 Ukraine + 02:32.7 1:13:03.1 0-0 0-1 0
7 141e Miha Dovzan 1994 Slovenia + 02:47.1 1:13:17.5 0-2 0-2 0
7 142e Jakov Fak 1987 Slovenia + 02:47.1 1:13:17.5 0-1 0-1 0
7 143e Klemen Bauer 1986 Slovenia + 02:47.1 1:13:17.5 0-0 0-3 0
7 144e Rok Trsan 1992 Slovenia + 02:47.1 1:13:17.5 0-0 0-2 0
8 31e Erik Lesser 1988 Germany + 03:23.1 1:13:53.5 0-0 0-0 0
8 32e Philipp Horn 1994 Germany + 03:23.1 1:13:53.5 2-3 1-3 3
8 33e Arnd Peiffer 1987 Germany + 03:23.1 1:13:53.5 0-0 1-3 1
8 34e Benedikt Doll 1990 Germany + 03:23.1 1:13:53.5 0-2 0-2 0
9 151e Krasimir Anev 1987 Bulgaria + 03:39.0 1:14:09.4 0-0 0-1 0
9 152e Anton Sinapov 1993 Bulgaria + 03:39.0 1:14:09.4 0-2 0-2 0
9 153e Dimitar Gerdzhikov 1992 Bulgaria + 03:39.0 1:14:09.4 0-2 0-0 0
9 154e Vladimir Iliev 1987 Bulgaria + 03:39.0 1:14:09.4 0-0 0-3 0
10 91e Jeremy Finello 1992 Switzerland + 03:45.0 1:14:15.4 0-3 0-1 0
10 92e Benjamin Weger 1989 Switzerland + 03:45.0 1:14:15.4 0-0 1-3 1
10 93e Mario Dolder 1990 Switzerland + 03:45.0 1:14:15.4 0-1 0-2 0
10 94e Serafin Wiestner 1990 Switzerland + 03:45.0 1:14:15.4 1-3 0-1 1
11 161e Jules Burnotte 1995 Canada + 03:51.5 1:14:21.9 0-1 0-0 0
11 162e Scott Gow 1990 Canada + 03:51.5 1:14:21.9 0-1 1-3 1
11 163e Aidan Millar 1995 Canada + 03:51.5 1:14:21.9 1-3 0-3 1
11 164e Christian Gow 1993 Canada + 03:51.5 1:14:21.9 0-0 0-0 0
12 51e Felix Leitner 1996 Austria + 04:22.2 1:14:52.6 0-0 0-0 0
12 52e Simon Eder 1983 Austria + 04:22.2 1:14:52.6 0-3 1-3 1
12 53e Julian Eberhard 1986 Austria + 04:22.2 1:14:52.6 0-3 0-2 0
12 54e Dominik Landertinger 1988 Austria + 04:22.2 1:14:52.6 0-0 0-3 0
13 71e Michal Slesingr 1983 Czech Republic + 04:23.0 1:14:53.4 0-1 0-1 0
13 72e Ondrej Moravec 1984 Czech Republic + 04:23.0 1:14:53.4 0-0 0-3 0
13 73e Jakub Stvrtecky 1998 Czech Republic + 04:23.0 1:14:53.4 0-2 0-2 0
13 74e Michal Krcmar 1991 Czech Republic + 04:23.0 1:14:53.4 1-3 0-2 1
14 111e Anton Smolski 1996 Belarus + 04:32.2 1:15:02.6 0-1 0-1 0
14 112e Raman Yaliotnau 1993 Belarus + 04:32.2 1:15:02.6 0-2 1-3 1
14 113e Maksim Varabei 1995 Belarus + 04:32.2 1:15:02.6 0-0 2-3 2
14 114e Sergey Bocharnikov 1988 Belarus + 04:32.2 1:15:02.6 0-0 0-2 0
15 181e Sean Doherty 1995 USA + 04:46.7 1:15:17.1 0-2 0-0 0
15 182e Leif Nordgren 1989 USA + 04:46.7 1:15:17.1 0-2 0-2 0
15 183e Alex Howe 1989 USA + 04:46.7 1:15:17.1 0-3 0-1 0
15 184e Travis Cooper 1996 USA + 04:46.7 1:15:17.1 0-2 0-1 0
16 171e Lukasz Szczurek 1988 Poland + 05:06.1 1:15:36.5 0-1 0-0 0
16 172e Grzegorz Guzik 1991 Poland + 05:06.1 1:15:36.5 0-0 1-3 1
16 173e Andrzej Nedza-Kubiniec 1991 Poland + 05:06.1 1:15:36.5 0-1 0-2 0
16 174e Mateusz Janik 1995 Poland + 05:06.1 1:15:36.5 1-3 0-1 1
17 131e Rene Zahkna 1994 Estonia + 05:16.6 1:15:47.0 0-0 0-2 0
17 132e Kalev Ermits 1992 Estonia + 05:16.6 1:15:47.0 0-3 0-3 0
17 133e Kristo Siimer 1999 Estonia + 05:16.6 1:15:47.0 0-1 0-1 0
17 134e Raido Ränkel 1990 Estonia + 05:16.6 1:15:47.0 0-3 1-3 1
18 191e Olli Hiidensalo 1991 Finland + 05:21.0 1:15:51.4 2-3 0-3 2
18 192e Tero Seppälä 1996 Finland + 05:21.0 1:15:51.4 0-2 0-1 0
18 193e Jaakko Ranta 1997 Finland + 05:21.0 1:15:51.4 1-3 0-1 1
18 194e Tuomas Harjula 1998 Finland + 05:21.0 1:15:51.4 0-0 0-2 0
19 121e Michal Sima 1992 Slovakia + 06:36.5 1:17:06.9 0-0 0-2 0
19 122e Tomas Hasilla 1990 Slovakia + 06:36.5 1:17:06.9 0-0 1-3 1
19 123e Simon Bartko 1996 Slovakia + 06:36.5 1:17:06.9 0-1 0-3 0
19 124e Martin Otcenas 1987 Slovakia + 06:36.5 1:17:06.9 2-3 1-3 3
20 231e Tomas Kaukenas 1990 Lithuania + 06:46.0 1:17:16.4 0-1 2-3 2
20 232e Vytautas Strolia 1992 Lithuania + 06:46.0 1:17:16.4 1-3 0-2 1
20 233e Karol Dombrovski 1991 Lithuania + 06:46.0 1:17:16.4 0-1 0-3 0
20 234e Linas Banys 1998 Lithuania + 06:46.0 1:17:16.4 0-1 0-2 0
21 211e George Buta 1993 Romania + 07:19.3 1:17:49.7 0-0 0-0 0
21 212e Cornel Puchianu 1989 Romania + 07:19.3 1:17:49.7 0-0 2-3 2
21 213e George Marian Coltea 2000 Romania + 07:19.3 1:17:49.7 0-2 0-3 0
21 214e Denis Serban 1991 Romania + 07:19.3 1:17:49.7 0-0 0-2 0
22 261e Fangming Cheng 1994 China + Lapped Lapped 0-0 0-2 0
22 262e Wenqiang Wang 1995 China + Lapped Lapped 0-3 0-2 0
22 263e Xingyuan Yan 1996 China + Lapped Lapped 0-1 0-2 0
22 264e Jinle Tang 1989 China + Lapped Lapped 0-2 --- 0
23 241e Roman Yeremin 1997 Kazakhstan + Lapped Lapped 2-3 0-2 2
23 242e Vladislav Vitenko 1995 Kazakhstan + Lapped Lapped 0-2 1-3 1
23 243e Maxim Braun 1993 Kazakhstan + Lapped Lapped 0-0 0-2 0
23 244e Timur Kuts 1995 Kazakhstan + Lapped Lapped 0-3 --- 0
24 201e Mikito Tachizaki 1988 Japan + Lapped Lapped 0-3 0-0 0
24 202e Kosuke Ozaki 1992 Japan + Lapped Lapped 0-1 3-3 3
24 203e Shohei Kodama 1981 Japan + Lapped Lapped 1-3 0-2 1
24 204e Kazuki Baisho 1995 Japan + Lapped Lapped --- --- 0
25 221e Timofei Lapshin 1988 Russia + Lapped Lapped 0-2 0-1 0
25 222e Dujin Choi 1995 South Korea + Lapped Lapped 1-3 0-3 1
25 223e Suyoung Lee 1989 South Korea + Lapped Lapped 0-1 0-3 0
25 224e Yonggyu Kim 1993 South Korea + Lapped Lapped --- --- 0
26 251e Andrejs Rastorgujevs 1988 Latvia + Lapped Lapped 0-1 2-3 2
26 252e Aleksandrs Patrijuks 1993 Latvia + Lapped Lapped 1-3 3-3 4
26 253e Edgars Mise 1998 Latvia + Lapped Lapped 0-1 --- 0
26 254e Roberts Slotins 1991 Latvia + Lapped Lapped --- --- 0

Info

What World Cup
Discipline 4x7.5 km Relay
Host Östersund
Nation Sweden
Date Saturday 7.Dec 2019
Calendar 2019/2020