Login

Östersund

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 51e Lisa Vittozzi 1995 Italy 1:05:56.1 1:05:56.1 0-2 0-0 0
1 52e Dorothea Wierer 1990 Italy 1:05:56.1 1:05:56.1 0-1 0-0 0
1 53e Lukas Hofer 1989 Italy 1:05:56.1 1:05:56.1 0-1 0-1 0
1 54e Dominik Windisch 1989 Italy 1:05:56.1 1:05:56.1 0-2 0-2 0
2 21e Ingrid Landmark Tandrevold 1996 Norway + 04.1 1:06:00.2 0-2 0-3 0
2 22e Tiril Eckhoff 1990 Norway + 04.1 1:06:00.2 0-2 0-3 0
2 23e Tarjei Bø 1988 Norway + 04.1 1:06:00.2 0-1 0-1 0
2 24e Johannes Thingnes Bø 1993 Norway + 04.1 1:06:00.2 0-3 0-0 0
3 61e Linn Persson 1994 Sweden + 59.9 1:06:56.0 0-0 0-3 0
3 62e Mona Brorsson 1990 Sweden + 59.9 1:06:56.0 0-0 0-1 0
3 63e Jesper Nelin 1992 Sweden + 59.9 1:06:56.0 0-0 0-3 0
3 64e Martin Ponsiluoma 1995 Sweden + 59.9 1:06:56.0 0-3 0-1 0
4 91e Ekaterina Yurlova-Percht 1985 Russia + 01:44.9 1:07:41.0 0-0 1-3 1
4 92e Svetlana Mironova 1994 Russia + 01:44.9 1:07:41.0 0-2 0-3 0
4 93e Dmitry Malyshko 1987 Russia + 01:44.9 1:07:41.0 0-1 0-2 0
4 94e Alexander Loginov 1992 Russia + 01:44.9 1:07:41.0 0-0 0-2 0
5 111e Julia Schwaiger 1996 Austria + 01:53.6 1:07:49.7 0-3 0-2 0
5 112e Katharina Innerhofer 1991 Austria + 01:53.6 1:07:49.7 0-0 1-3 1
5 113e Felix Leitner 1996 Austria + 01:53.6 1:07:49.7 0-0 0-1 0
5 114e Dominik Landertinger 1988 Austria + 01:53.6 1:07:49.7 0-0 0-1 0
6 41e Selina Gasparin 1984 Switzerland + 01:55.5 1:07:51.6 0-2 0-1 0
6 42e Lena Häcki 1995 Switzerland + 01:55.5 1:07:51.6 0-0 1-3 1
6 43e Benjamin Weger 1989 Switzerland + 01:55.5 1:07:51.6 0-2 0-2 0
6 44e Jeremy Finello 1992 Switzerland + 01:55.5 1:07:51.6 0-2 0-3 0
7 31e Karolin Horchler 1989 Germany + 02:20.9 1:08:17.0 0-0 0-3 0
7 32e Denise Herrmann 1988 Germany + 02:20.9 1:08:17.0 0-0 0-2 0
7 33e Simon Schempp 1988 Germany + 02:20.9 1:08:17.0 0-2 0-3 0
7 34e Benedikt Doll 1990 Germany + 02:20.9 1:08:17.0 1-3 0-1 1
8 131e Clare Egan 1987 USA + 02:28.1 1:08:24.2 0-0 0-0 0
8 132e Joanne Reid 1992 USA + 02:28.1 1:08:24.2 0-0 0-3 0
8 133e Leif Nordgren 1989 USA + 02:28.1 1:08:24.2 0-1 0-0 0
8 134e Alex Howe 1989 USA + 02:28.1 1:08:24.2 0-3 0-0 0
9 11e Celia Aymonier 1991 France + 02:29.1 1:08:25.2 0-3 2-3 2
9 12e Anais Bescond 1987 France + 02:29.1 1:08:25.2 0-3 0-3 0
9 13e Quentin Fillon Maillet 1992 France + 02:29.1 1:08:25.2 0-1 0-0 0
9 14e Martin Fourcade 1988 France + 02:29.1 1:08:25.2 0-3 0-1 0
10 171e Mari Eder 1987 Finland + 02:45.8 1:08:41.9 0-0 0-0 0
10 172e Kaisa Mäkäräinen 1983 Finland + 02:45.8 1:08:41.9 0-1 0-2 0
10 173e Tero Seppälä 1996 Finland + 02:45.8 1:08:41.9 0-3 2-3 2
10 174e Olli Hiidensalo 1991 Finland + 02:45.8 1:08:41.9 0-2 0-3 0
11 71e Eva Kristejn Puskarčíková 1991 Czech Republic + 03:28.9 1:09:25.0 0-1 0-2 0
11 72e Marketa Davidova 1997 Czech Republic + 03:28.9 1:09:25.0 0-3 0-0 0
11 73e Ondrej Moravec 1984 Czech Republic + 03:28.9 1:09:25.0 2-3 0-0 2
11 74e Michal Krcmar 1991 Czech Republic + 03:28.9 1:09:25.0 0-3 0-1 0
12 101e Nadia Moser 1997 Canada + 03:28.9 1:09:25.0 0-1 0-2 0
12 102e Megan Bankes 1997 Canada + 03:28.9 1:09:25.0 0-3 0-3 0
12 103e Jules Burnotte 1995 Canada + 03:28.9 1:09:25.0 1-3 0-0 1
12 104e Scott Gow 1990 Canada + 03:28.9 1:09:25.0 0-0 0-2 0
13 201e Ivona Fialkova 1994 Slovakia + 03:33.5 1:09:29.6 0-1 0-2 0
13 202e Paulina Fialkova 1992 Slovakia + 03:33.5 1:09:29.6 0-2 0-0 0
13 203e Tomas Hasilla 1990 Slovakia + 03:33.5 1:09:29.6 1-3 0-2 1
13 204e Martin Otcenas 1987 Slovakia + 03:33.5 1:09:29.6 0-1 0-3 0
14 211e Monika Hojnisz-Staręga 1991 Poland + 03:34.0 1:09:30.1 0-2 0-3 0
14 212e Kamila Zuk 1997 Poland + 03:34.0 1:09:30.1 0-0 0-2 0
14 213e Grzegorz Guzik 1991 Poland + 03:34.0 1:09:30.1 1-3 0-0 1
14 214e Lukasz Szczurek 1988 Poland + 03:34.0 1:09:30.1 0-0 0-1 0
15 81e Vita Semerenko 1986 Ukraine + 03:52.3 1:09:48.4 0-0 0-2 0
15 82e Darya Blashko 1996 Belarus + 03:52.3 1:09:48.4 0-0 0-1 0
15 83e Artem Pryma 1987 Ukraine + 03:52.3 1:09:48.4 1-3 0-1 1
15 84e Taras Lesiuk 1996 Ukraine + 03:52.3 1:09:48.4 0-2 1-3 1
16 141e Dzinara Alimbekava 1996 Belarus + 04:02.2 1:09:58.3 0-1 2-3 2
16 142e Iryna Kryuko 1991 Belarus + 04:02.2 1:09:58.3 0-3 0-0 0
16 143e Sergey Bocharnikov 1988 Belarus + 04:02.2 1:09:58.3 0-3 0-1 0
16 144e Anton Smolski 1996 Belarus + 04:02.2 1:09:58.3 0-0 0-3 0
17 151e Milena Todorova 1998 Bulgaria + 04:19.5 1:10:15.6 0-0 0-3 0
17 152e Maria Zdravkova 1998 Bulgaria + 04:19.5 1:10:15.6 0-0 0-2 0
17 153e Krasimir Anev 1987 Bulgaria + 04:19.5 1:10:15.6 0-0 0-2 0
17 154e Vladimir Iliev 1987 Bulgaria + 04:19.5 1:10:15.6 0-2 0-2 0
18 121e Grete Gaim 1993 Estonia + Lapped Lapped 1-3 0-2 1
18 122e Johanna Talihärm 1993 Estonia + Lapped Lapped 0-1 0-3 0
18 123e Kalev Ermits 1992 Estonia + Lapped Lapped 0-3 1-3 1
18 124e Kristo Siimer 1999 Estonia + Lapped Lapped --- --- 0
19 231e Jialin Tang 1991 China + Lapped Lapped 0-0 1-3 1
19 232e Fanqi Meng 1998 China + Lapped Lapped 0-0 0-2 0
19 233e Xingyuan Yan 1996 China + Lapped Lapped 0-3 1-3 1
19 234e Jinle Tang 1989 China + Lapped Lapped --- --- 0
20 241e Anna Frolina 1984 Russia + Lapped Lapped 1-6 1-5 2
20 242e Eunjung Ko 1996 South Korea + Lapped Lapped 0-2 0-0 0
20 243e Timofei Lapshin 1988 Russia + Lapped Lapped 1-3 0-2 1
20 244e Yonggyu Kim 1993 South Korea + Lapped Lapped --- --- 0
21 181e Anastassiya Kondratyeva 1994 Kazakhstan + Lapped Lapped 0-1 0-1 0
21 182e Lyudmila Akhatova 1997 Kazakhstan + Lapped Lapped 0-3 0-2 0
21 183e Maxim Braun 1993 Kazakhstan + Lapped Lapped 0-2 0-1 0
21 184e Vladislav Vitenko 1995 Kazakhstan + Lapped Lapped --- --- 0
22 221e Polona Klemencic 1997 Slovenia + Lapped Lapped 0-1 0-2 0
22 222e Nina Zadravec 1998 Slovenia + Lapped Lapped 0-3 1-3 1
22 223e Alex Cisar 2000 Slovenia + Lapped Lapped --- --- 0
22 224e Rok Trsan 1992 Slovenia + Lapped Lapped --- --- 0
23 161e Asuka Hachisuka 1992 Japan + Lapped Lapped 2-3 0-1 2
23 162e Yurie Tanaka 1989 Japan + Lapped Lapped 0-3 --- 0
23 163e Kosuke Ozaki 1992 Japan + Lapped Lapped --- --- 0
23 164e Shohei Kodama 1981 Japan + Lapped Lapped --- --- 0
24 251e Ieva Puce 1999 Latvia + Lapped Lapped 0-1 0-2 0
24 252e Julija Matvijenko 1997 Latvia + Lapped Lapped 0-1 --- 0
24 253e Aleksandrs Patrijuks 1993 Latvia + Lapped Lapped --- --- 0
24 254e Roberts Slotins 1991 Latvia + Lapped Lapped --- --- 0
25 191e Natalija Kocergina 1985 Lithuania + Lapped Lapped 1-3 2-3 3
25 192e Gabriele Lescinskaite 1996 Lithuania + Lapped Lapped --- --- 0
25 193e Karol Dombrovski 1991 Lithuania + Lapped Lapped --- --- 0
25 194e Vytautas Strolia 1992 Lithuania + Lapped Lapped --- --- 0

Info

What World Cup
Discipline Mixed Relay
Host Östersund
Nation Sweden
Date Saturday 30.Nov 2019
Calendar 2019/2020