Sign in Sign up

Soldier Hollow UT

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 11e Quentin Fillon Maillet 1992 France 1:03:51.4 1:03:51.4 0-0 0-0 0
1 12e Simon Desthieux 1991 France 1:03:51.4 1:03:51.4 0-0 0-1 0
1 13e Celia Aymonier 1991 France 1:03:51.4 1:03:51.4 0-0 0-2 0
1 14e Anais Chevalier 1993 France 1:03:51.4 1:03:51.4 0-0 0-0 0
2 61e Erik Lesser 1988 Germany + 13.5 1:04:04.9 0-1 0-0 0
2 62e Benedikt Doll 1990 Germany + 13.5 1:04:04.9 0-1 0-2 0
2 63e Franziska Hildebrand 1987 Germany + 13.5 1:04:04.9 0-0 0-0 0
2 64e Vanessa Hinz 1992 Germany + 13.5 1:04:04.9 0-1 0-1 0
3 51e Vetle Sjåstad Christiansen 1992 Norway + 01:02.2 1:04:53.6 0-0 0-2 0
3 52e Johannes Thingnes Bø 1993 Norway + 01:02.2 1:04:53.6 0-0 0-0 0
3 53e Tiril Eckhoff 1990 Norway + 01:02.2 1:04:53.6 0-3 1-3 1
3 54e Marte Olsbu Røiseland 1990 Norway + 01:02.2 1:04:53.6 0-0 1-3 1
4 21e Jeremy Finello 1992 Switzerland + 01:31.2 1:05:22.6 0-0 0-2 0
4 22e Benjamin Weger 1989 Switzerland + 01:31.2 1:05:22.6 0-0 0-0 0
4 23e Elisa Gasparin 1991 Switzerland + 01:31.2 1:05:22.6 0-0 0-0 0
4 24e Lena Häcki 1995 Switzerland + 01:31.2 1:05:22.6 1-3 0-1 1
5 71e Torstein Stenersen 1988 Sweden + 01:59.7 1:05:51.1 0-0 0-2 0
5 72e Peppe Femling 1992 Sweden + 01:59.7 1:05:51.1 0-0 0-2 0
5 73e Ingela Andersson 1991 Sweden + 01:59.7 1:05:51.1 0-1 0-0 0
5 74e Elisabeth Högberg 1986 Sweden + 01:59.7 1:05:51.1 0-0 0-0 0
6 121e Michal Slesingr 1983 Czech Republic + 02:12.9 1:06:04.3 0-0 0-0 0
6 122e Michal Krcmar 1991 Czech Republic + 02:12.9 1:06:04.3 0-0 0-1 0
6 123e Marketa Davidova 1997 Czech Republic + 02:12.9 1:06:04.3 0-0 0-2 0
6 124e Eva Puskarcikova 1991 Czech Republic + 02:12.9 1:06:04.3 0-2 0-3 0
7 41e Alexander Povarnitsyn 1994 Russia + 02:41.3 1:06:32.7 0-2 0-0 0
7 42e Alexander Loginov 1992 Russia + 02:41.3 1:06:32.7 0-0 0-3 0
7 43e Larisa Kuklina 1990 Russia + 02:41.3 1:06:32.7 0-0 0-1 0
7 44e Margarita Vasileva 1991 Russia + 02:41.3 1:06:32.7 0-0 0-1 0
8 141e Felix Leitner 1996 Austria + 02:48.5 1:06:39.9 0-1 1-3 1
8 142e Tobias Eberhard 1985 Austria + 02:48.5 1:06:39.9 0-0 0-1 0
8 143e Julia Schwaiger 1996 Austria + 02:48.5 1:06:39.9 0-1 0-1 0
8 144e Christina Rieder 1993 Austria + 02:48.5 1:06:39.9 0-0 0-1 0
9 151e Kalev Ermits 1992 Estonia + 02:55.9 1:06:47.3 0-0 0-1 0
9 152e Martin Remmelg 1989 Estonia + 02:55.9 1:06:47.3 0-2 0-2 0
9 153e Tuuli Tomingas 1995 Estonia + 02:55.9 1:06:47.3 0-1 0-1 0
9 154e Johanna Talihärm 1993 Estonia + 02:55.9 1:06:47.3 0-2 0-1 0
10 131e Alex Howe 1989 USA + 02:59.9 1:06:51.3 0-1 0-0 0
10 132e Jake Brown 1992 USA + 02:59.9 1:06:51.3 0-2 0-1 0
10 133e Joanne Reid 1992 USA + 02:59.9 1:06:51.3 0-0 0-1 0
10 134e Clare Egan 1987 USA + 02:59.9 1:06:51.3 0-0 0-0 0
11 31e Thomas Bormolini 1991 Italy + 03:46.5 1:07:37.9 0-3 1-3 1
11 32e Dominik Windisch 1989 Italy + 03:46.5 1:07:37.9 0-0 0-2 0
11 33e Nicole Gontier 1991 Italy + 03:46.5 1:07:37.9 2-3 0-2 2
11 34e Lisa Vittozzi 1995 Italy + 03:46.5 1:07:37.9 0-0 0-1 0
12 91e Scott Gow 1990 Canada + 03:50.8 1:07:42.2 0-1 1-3 1
12 92e Aidan Millar 1995 Canada + 03:50.8 1:07:42.2 0-0 0-2 0
12 93e Sarah Beaudry 1994 Canada + 03:50.8 1:07:42.2 0-0 0-2 0
12 94e Emma Lunder 1991 Canada + 03:50.8 1:07:42.2 1-3 0-2 1
13 191e Kosuke Ozaki 1992 Japan + 04:21.0 1:08:12.4 0-3 0-0 0
13 192e Tsukasa Kobonoki 1991 Japan + 04:21.0 1:08:12.4 0-1 0-2 0
13 193e Sari Maeda 1990 Japan + 04:21.0 1:08:12.4 0-3 0-1 0
13 194e Fuyuko Tachizaki 1989 Japan + 04:21.0 1:08:12.4 0-0 0-1 0
14 81e Artem Tyshchenko 1993 Ukraine + 04:49.2 1:08:40.6 0-1 0-0 0
14 82e Taras Lesiuk 1996 Ukraine + 04:49.2 1:08:40.6 0-0 0-1 0
14 83e Iana Bondar 1991 Ukraine + 04:49.2 1:08:40.6 0-2 0-2 0
14 84e Nadiia Bielkina 1990 Ukraine + 04:49.2 1:08:40.6 0-3 0-2 0
15 201e Rok Trsan 1992 Slovenia + Lapped Lapped 0-2 0-0 0
15 202e Mitja Drinovec 1996 Slovenia + Lapped Lapped 1-3 0-1 1
15 203e Urska Poje 1997 Slovenia + Lapped Lapped 0-1 0-1 0
15 204e Lea Einfalt 1994 Slovenia + Lapped Lapped --- --- 0
16 101e Dimitar Gerdzhikov 1992 Bulgaria + Lapped Lapped 2-3 0-0 2
16 102e Vladimir Iliev 1987 Bulgaria + Lapped Lapped 0-2 0-1 0
16 103e Daniela Kadeva 1994 Bulgaria + Lapped Lapped 0-0 1-3 1
16 104e Milena Todorova 1998 Bulgaria + Lapped Lapped --- --- 0
17 181e Vytautas Strolia 1992 Lithuania + Lapped Lapped 0-1 0-2 0
17 182e Linas Banys 1998 Lithuania + Lapped Lapped 0-0 0-3 0
17 183e Gabriele Lescinskaite 1996 Lithuania + Lapped Lapped 3-3 0-0 3
17 184e Natalija Kocergina 1985 Lithuania + Lapped Lapped --- --- 0
18 161e Vladislav Vitenko 1995 Kazakhstan + Lapped Lapped 4-3 0-1 4
18 162e Roman Yeremin 1997 Kazakhstan + Lapped Lapped 0-1 1-3 1
18 163e Anastassiya Kondratyeva 1994 Kazakhstan + Lapped Lapped --- --- 0
18 164e Lyudmila Akhatova 1997 Kazakhstan + Lapped Lapped --- --- 0
19 111e Maksim Varabei 1995 Belarus + Lapped Lapped 0-0 2-3 2
19 112e Dzmitry Lazouski 1998 Belarus + Lapped Lapped 3-3 0-3 3
19 113e Darya Yurkevich 1988 Belarus + Lapped Lapped --- --- 0
19 114e Hanna Sola 1996 Belarus + Lapped Lapped --- --- 0
DSQ 171e Lukasz Szczurek 1988 Poland 0-0 2-3 2
DSQ 172e Grzegorz Guzik 1991 Poland 0-1 0-1 0
DSQ 173e Monika Hojnisz 1991 Poland --- --- 0
DSQ 174e Kamila Zuk 1997 Poland --- --- 0

Info

What World Cup
Discipline Mixed Relay
Host Soldier Hollow UT
Nation USA
Date Sunday 17.Feb 2019
Calendar 2018/2019