Sign in Sign up

Soldier Hollow UT

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 34 Vetle Sjåstad Christiansen 1992 Norway 23:29.7 23:29.7 0+0 0
2 5 Simon Desthieux 1991 France + 01.3 23:31.0 1+0 1
3 75 Roman Rees 1993 Germany + 22.4 23:52.1 0+1 1
4 33 Erik Lesser 1988 Germany + 23.0 23:52.7 0+0 0
5 31 Johannes Thingnes Bø 1993 Norway + 41.5 24:11.2 0+4 4
6 22 Quentin Fillon Maillet 1992 France + 42.9 24:12.6 0+1 1
7 26 Lukas Hofer 1989 Italy + 46.3 24:16.0 1+0 1
8 37 Benjamin Weger 1989 Switzerland + 49.3 24:19.0 0+1 1
9 16 Antonin Guigonnat 1991 France + 52.7 24:22.4 0+1 1
10 8 Johannes Dale 1997 Norway + 56.5 24:26.2 0+2 2
11 39 Dominik Windisch 1989 Italy + 59.3 24:29.0 2+1 3
12 65 Philipp Nawrath 1993 Germany + 01:03.0 24:32.7 2+0 2
13 3 Benedikt Doll 1990 Germany + 01:03.5 24:33.2 0+3 3
14 9 Sean Doherty 1995 USA + 01:03.6 24:33.3 1+0 1
15 2 Evgeniy Garanichev 1988 Russia + 01:07.3 24:37.0 1+0 1
16 87 Fabien Claude 1994 France + 01:08.5 24:38.2 0+3 3
17 41 Scott Gow 1990 Canada + 01:13.8 24:43.5 1+0 1
18 6 Johannes Kühn 1991 Germany + 01:15.5 24:45.2 1+2 3
19 44 Michal Slesingr 1983 Czech Republic + 01:20.6 24:50.3 0+1 1
20 80 Aidan Millar 1995 Canada + 01:20.7 24:50.4 0+0 0
21 56 Henrik L'Abée-Lund 1986 Norway + 01:21.3 24:51.0 1+2 3
22 11 Felix Leitner 1996 Austria + 01:22.2 24:51.9 0+2 2
23 46 Simon Fourcade 1984 France + 01:23.8 24:53.5 0+3 3
24 24 Alexander Povarnitsyn 1994 Russia + 01:27.4 24:57.1 0+0 0
25 45 Miha Dovzan 1994 Slovenia + 01:29.9 24:59.6 0+1 1
26 29 Michal Krcmar 1991 Czech Republic + 01:31.8 25:01.5 0+2 2
27 30 Erlend Bjøntegaard 1990 Norway + 01:32.4 25:02.1 1+3 4
28 18 Alexander Loginov 1992 Russia + 01:32.6 25:02.3 0+3 3
29 38 Andrejs Rastorgujevs 1988 Latvia + 01:35.0 25:04.7 2+1 3
30 1 Thomas Bormolini 1991 Italy + 01:36.5 25:06.2 0+1 1
31 66 Thierry Chenal 1992 Italy + 01:40.0 25:09.7 0+2 2
32 20 Martin Jäger 1987 Switzerland + 01:40.9 25:10.6 1+1 2
33 10 Dmytro Pidruchnyi 1991 Ukraine + 01:41.7 25:11.4 2+2 4
34 36 Jeremy Finello 1992 Switzerland + 01:42.6 25:12.3 0+1 1
35 28 Emilien Jacquelin 1995 France + 01:45.8 25:15.5 0+3 3
36 43 Serafin Wiestner 1990 Switzerland + 01:47.2 25:16.9 0+2 2
37 17 Simon Eder 1983 Austria + 01:47.8 25:17.5 1+2 3
38 59 Rene Zahkna 1994 Estonia + 01:48.2 25:17.9 1+1 2
39 21 Roman Yeremin 1997 Kazakhstan + 01:49.6 25:19.3 0+3 3
40 40 Anton Sinapov 1993 Bulgaria + 01:53.1 25:22.8 1+2 3
41 25 Florent Claude 1991 France + 01:53.7 25:23.4 1+1 2
42 83 Mario Dolder 1990 Switzerland + 01:55.5 25:25.2 1+2 3
43 50 Mitja Drinovec 1996 Slovenia + 01:56.2 25:25.9 1+0 1
44 15 Christian Gow 1993 Canada + 01:59.7 25:29.4 0+3 3
45 32 Tobias Eberhard 1985 Austria + 02:03.5 25:33.2 3+1 4
46 14 Julian Eberhard 1986 Austria + 02:04.2 25:33.9 5+0 5
47 64 Vytautas Strolia 1992 Lithuania + 02:05.5 25:35.2 2+2 4
48 12 Eduard Latypov 1994 Russia + 02:19.5 25:49.2 2+1 3
49 4 Vladimir Iliev 1987 Bulgaria + 02:21.7 25:51.4 2+3 5
50 27 Peppe Femling 1992 Sweden + 02:23.3 25:53.0 0+3 3
51 69 Dimitar Gerdzhikov 1992 Bulgaria + 02:23.6 25:53.3 1+1 2
52 52 Cornel Puchianu 1989 Romania + 02:24.7 25:54.4 2+1 3
53 53 Maksim Varabei 1995 Belarus + 02:31.4 26:01.1 2+2 4
54 23 Artem Tyshchenko 1993 Ukraine + 02:33.4 26:03.1 0+2 2
55 77 Yury Shopin 1993 Russia + 02:34.1 26:03.8 1+1 2
56 70 George Buta 1993 Romania + 02:36.6 26:06.3 1+2 3
57 82 Andrzej Nedza-Kubiniec 1991 Poland + 02:36.9 26:06.6 0+1 1
58 79 Martin Remmelg 1989 Estonia + 02:37.3 26:07.0 2+0 2
59 84 Gabriel Stegmayr 1988 Sweden + 02:41.9 26:11.6 0+0 0
60 86 Rok Trsan 1992 Slovenia + 02:42.5 26:12.2 0+2 2
61 7 Kalev Ermits 1992 Estonia + 02:48.0 26:17.7 2+3 5
62 71 Raul Antonio Flore 1997 Romania + 02:48.8 26:18.5 0+2 2
63 54 Dzmitry Lazouski 1998 Belarus + 02:51.0 26:20.7 2+2 4
64 67 Jules Burnotte 1995 Canada + 02:52.6 26:22.3 1+3 4
65 76 Viktar Kryuko 1995 Belarus + 03:00.1 26:29.8 0+1 1
66 48 Lukasz Szczurek 1988 Poland + 03:03.9 26:33.6 1+3 4
67 13 Tomas Krupcik 1988 Czech Republic + 03:03.9 26:33.6 2+2 4
68 35 Grzegorz Guzik 1991 Poland + 03:06.3 26:36.0 2+3 5
69 57 Tomas Kaukenas 1990 Lithuania + 03:07.7 26:37.4 1+1 2
70 19 Mikito Tachizaki 1988 Japan + 03:08.6 26:38.3 1+1 2
71 51 Timur Kuts 1995 Kazakhstan + 03:10.3 26:40.0 1+1 2
72 60 Damir Rastic 1988 Serbia + 03:12.6 26:42.3 1+3 4
72 78 Roberts Slotins 1991 Latvia + 03:12.6 26:42.3 2+2 4
74 55 Thierry Langer 1991 Belgium + 03:20.8 26:50.5 0+3 3
75 61 Torstein Stenersen 1988 Sweden + 03:28.7 26:58.4 3+1 4
76 74 Linas Banys 1998 Lithuania + 03:32.4 27:02.1 0+3 3
77 42 Sergey Korastylev 1989 Russia + 03:34.6 27:04.3 3+2 5
78 58 Taras Lesiuk 1996 Ukraine + 03:40.0 27:09.7 2+2 4
79 63 Xingyuan Yan 1996 China + 03:48.9 27:18.6 2+1 3
80 81 Petr Yermolenko 1997 Kazakhstan + 03:49.9 27:19.6 1+1 2
81 85 Alex Howe 1989 USA + 03:51.4 27:21.1 3+2 5
82 47 Simon Hallstroem 1991 Sweden + 03:52.3 27:22.0 3+2 5
83 68 Kazuya Inomata 1985 Japan + 04:01.4 27:31.1 2+1 3
84 49 Aleksandrs Patrijuks 1993 Latvia + 04:09.1 27:38.8 1+4 5
85 62 Jake Brown 1992 USA + 04:17.8 27:47.5 2+5 7
86 73 Wenqiang Wang 1995 China + 04:33.0 28:02.7 0+3 3
DNS 72 Michail Kletcherov 1982 Bulgaria

Info

What World Cup
Discipline 10 km Sprint
Host Soldier Hollow UT
Nation USA
Date Friday 15.Feb 2019
Calendar 2018/2019