Login

Antholz-Anterselva

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 4-1 Lou Jeanmonnot 1998 France 1:07:21.3 1:07:21.3 0-0 0-1 0
1 4-2 Anais Chevalier-Bouchet 1993 France 1:07:21.3 1:07:21.3 0-1 0-0 0
1 4-3 Chloe Chevalier 1995 France 1:07:21.3 1:07:21.3 0-0 0-0 0
1 4-4 Julia Simon 1996 France 1:07:21.3 1:07:21.3 0-0 0-0 0
2 1-1 Linn Persson 1994 Sweden + 45.2 1:08:06.5 0-1 0-0 0
2 1-2 Anna Magnusson 1995 Sweden + 45.2 1:08:06.5 0-3 0-0 0
2 1-3 Hanna Öberg 1995 Sweden + 45.2 1:08:06.5 0-1 0-0 0
2 1-4 Elvira Öberg 1999 Sweden + 45.2 1:08:06.5 0-0 0-3 0
3 2-1 Vanessa Voigt 1997 Germany + 01:16.9 1:08:38.2 0-0 0-2 0
3 2-2 Sophia Schneider 1997 Germany + 01:16.9 1:08:38.2 0-1 0-2 0
3 2-3 Janina Hettich-Walz 1996 Germany + 01:16.9 1:08:38.2 0-1 0-1 0
3 2-4 Hanna Kebinger 1997 Germany + 01:16.9 1:08:38.2 0-2 0-1 0
4 5-1 Rebecca Passler 2001 Italy + 01:30.4 1:08:51.7 0-0 0-0 0
4 5-2 Dorothea Wierer 1990 Italy + 01:30.4 1:08:51.7 0-2 0-1 0
4 5-3 Hannah Auchentaller 2001 Italy + 01:30.4 1:08:51.7 0-0 1-3 1
4 5-4 Lisa Vittozzi 1995 Italy + 01:30.4 1:08:51.7 0-0 0-0 0
5 8-1 Dunja Zdouc 1994 Austria + 01:56.1 1:09:17.4 0-0 0-0 0
5 8-2 Anna Gandler 2001 Austria + 01:56.1 1:09:17.4 0-0 0-0 0
5 8-3 Anna Juppe 1999 Austria + 01:56.1 1:09:17.4 0-0 0-2 0
5 8-4 Julia Schwaiger 1996 Austria + 01:56.1 1:09:17.4 0-0 0-1 0
6 3-1 Ragnhild Femsteinevik 1995 Norway + 02:35.4 1:09:56.7 0-1 0-1 0
6 3-2 Ida Lien 1997 Norway + 02:35.4 1:09:56.7 1-3 0-1 1
6 3-3 Marte Olsbu Røiseland 1990 Norway + 02:35.4 1:09:56.7 0-0 0-0 0
6 3-4 Ingrid Landmark Tandrevold 1996 Norway + 02:35.4 1:09:56.7 0-0 2-3 2
7 6-1 Aita Gasparin 1994 Switzerland + 03:13.2 1:10:34.5 0-0 0-1 0
7 6-2 Elisa Gasparin 1991 Switzerland + 03:13.2 1:10:34.5 0-1 0-1 0
7 6-3 Lea Meier 2001 Switzerland + 03:13.2 1:10:34.5 0-0 0-2 0
7 6-4 Lena Häcki-Gross 1995 Switzerland + 03:13.2 1:10:34.5 0-1 0-1 0
8 14-1 Emma Lunder 1991 Canada + 03:42.1 1:11:03.4 0-1 0-0 0
8 14-2 Nadia Moser 1997 Canada + 03:42.1 1:11:03.4 0-0 0-1 0
8 14-3 Benita Peiffer 2000 Canada + 03:42.1 1:11:03.4 0-0 0-1 0
8 14-4 Emily Dickson 1997 Canada + 03:42.1 1:11:03.4 0-2 0-1 0
9 11-1 Anna Kryvonos 1997 Ukraine + 03:49.0 1:11:10.3 0-0 0-1 0
9 11-2 Yuliia Dzhima 1990 Ukraine + 03:49.0 1:11:10.3 0-1 0-1 0
9 11-3 Olena Bilosiuk 1987 Ukraine + 03:49.0 1:11:10.3 0-0 0-2 0
9 11-4 Anastasiya Merkushyna 1995 Ukraine + 03:49.0 1:11:10.3 0-0 0-1 0
10 7-1 Tereza Vobornikova 2000 Czech Republic + 04:12.7 1:11:34.0 0-0 0-0 0
10 7-2 Jessica Jislova 1994 Czech Republic + 04:12.7 1:11:34.0 0-0 0-1 0
10 7-3 Marketa Davidova 1997 Czech Republic + 04:12.7 1:11:34.0 0-3 0-3 0
10 7-4 Lucie Charvatova 1993 Czech Republic + 04:12.7 1:11:34.0 0-3 2-3 2
11 10-1 Suvi Minkkinen 1994 Finland + 05:12.8 1:12:34.1 0-1 0-3 0
11 10-2 Mari Eder 1987 Finland + 05:12.8 1:12:34.1 0-3 0-2 0
11 10-3 Nastassia Kinnunen 1985 Finland + 05:12.8 1:12:34.1 0-0 1-3 1
11 10-4 Erika Jänkä 1995 Finland + 05:12.8 1:12:34.1 0-1 0-1 0
12 17-1 Ziva Klemencic 2001 Slovenia Lapped 0-1 0-3 0
12 17-2 Lena Repinc 2003 Slovenia Lapped 0-0 0-1 0
12 17-3 Klara Vindisar 2003 Slovenia Lapped 0-0 0-1 0
12 17-4 Polona Klemencic 1997 Slovenia Lapped 0-0 0-0 0
13 13-1 Chloe Levins 1998 USA Lapped 0-1 0-0 0
13 13-2 Joanne Reid 1992 USA Lapped 0-1 0-3 0
13 13-3 Deedra Irwin 1992 USA Lapped 0-1 0-1 0
13 13-4 Jaquelyn Garso 1999 USA Lapped 2-3 --- 2
14 12-1 Paulina Batovska Fialkova 1992 Slovakia Lapped 0-2 0-2 0
14 12-2 Maria Remenova 2000 Slovakia Lapped 0-3 0-1 0
14 12-3 Ivona Fialkova 1994 Slovakia Lapped 0-0 2-3 2
14 12-4 Zuzana Remenova 2000 Slovakia Lapped --- --- 0
15 15-1 Natalia Sidorowicz 1998 Poland Lapped 0-1 0-0 0
15 15-2 Kamila Zuk 1997 Poland Lapped 0-0 2-3 2
15 15-3 Anna Maka 1992 Poland Lapped 0-0 1-3 1
15 15-4 Joanna Jakiela 1999 Poland Lapped --- --- 0
16 18-1 Natalia Ushkina 1996 Romania Lapped 0-0 1-3 1
16 18-2 Elena Chirkova 1995 Romania Lapped 0-2 0-0 0
16 18-3 Andreea Mezdrea 2001 Romania Lapped 0-2 0-3 0
16 18-4 Anastasia Tolmacheva 1995 Romania Lapped --- --- 0
17 20-1 Sanita Bulina 2001 Latvia Lapped 0-2 0-1 0
17 20-2 Baiba Bendika 1991 Latvia Lapped 0-1 2-3 2
17 20-3 Annija Sabule 1997 Latvia Lapped 0-1 0-3 0
17 20-4 Sandra Bulina 2001 Latvia Lapped --- --- 0
18 16-1 Lora Hristova 2003 Bulgaria Lapped 0-2 1-3 1
18 16-2 Valentina Dimitrova 2003 Bulgaria Lapped 0-0 0-1 0
18 16-3 Daniela Kadeva 1994 Bulgaria Lapped 1-3 --- 1
18 16-4 Milena Todorova 1998 Bulgaria Lapped --- --- 0
19 9-1 Regina Ermits 1996 Estonia Lapped 2-3 1-3 3
19 9-2 Tuuli Tomingas 1995 Estonia Lapped 1-3 0-2 1
19 9-3 Susan Külm 1996 Estonia Lapped --- --- 0
19 9-4 Johanna Talihärm 1993 Estonia Lapped --- --- 0
DNS 19-1 Fuyuko Tachizaki 1989 Japan
DNS 19-2 Asuka Hachisuka 1992 Japan
DNS 19-3 Aoi Sato 1997 Japan
DNS 19-4 Hikaru Fukuda 1999 Japan

Info

What World Cup
Discipline 4x6 km Relay
Host Antholz-Anterselva
Nation Italy
Date Sunday 22.Jan 2023
Calendar 2022/2023