Login

Östersund

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 3-1 Anais Bescond 1987 France 1:10:30.3 1:10:30.3 0-0 0-2 0
1 3-2 Anais Chevalier-Bouchet 1993 France 1:10:30.3 1:10:30.3 0-0 0-0 0
1 3-3 Julia Simon 1996 France 1:10:30.3 1:10:30.3 0-1 0-0 0
1 3-4 Justine Braisaz-Bouchet 1996 France 1:10:30.3 1:10:30.3 0-1 0-0 0
2 5-1 Iryna Leshchanka 1991 Belarus + 57.9 1:11:28.2 0-0 0-0 0
2 5-2 Dzinara Alimbekava 1996 Belarus + 57.9 1:11:28.2 0-0 0-0 0
2 5-3 Elena Kruchinkina 1995 Belarus + 57.9 1:11:28.2 0-2 0-1 0
2 5-4 Hanna Sola 1996 Belarus + 57.9 1:11:28.2 0-1 0-2 0
3 1-1 Linn Persson 1994 Sweden + 01:09.6 1:11:39.9 0-1 0-1 0
3 1-2 Mona Brorsson 1990 Sweden + 01:09.6 1:11:39.9 0-0 2-3 2
3 1-3 Elvira Öberg 1999 Sweden + 01:09.6 1:11:39.9 0-2 0-1 0
3 1-4 Hanna Öberg 1995 Sweden + 01:09.6 1:11:39.9 0-1 0-2 0
4 4-1 Emilie Kalkenberg 1997 Norway + 01:09.8 1:11:40.1 0-0 0-1 0
4 4-2 Tiril Eckhoff 1990 Norway + 01:09.8 1:11:40.1 0-1 1-3 1
4 4-3 Ingrid Landmark Tandrevold 1996 Norway + 01:09.8 1:11:40.1 0-0 0-1 0
4 4-4 Marte Olsbu Røiseland 1990 Norway + 01:09.8 1:11:40.1 0-0 0-1 0
5 2-1 Vanessa Voigt 1997 Germany + 01:26.8 1:11:57.1 0-0 0-0 0
5 2-2 Denise Herrmann 1988 Germany + 01:26.8 1:11:57.1 0-1 0-2 0
5 2-3 Janina Hettich 1996 Germany + 01:26.8 1:11:57.1 0-0 0-0 0
5 2-4 Franziska Preuss 1994 Germany + 01:26.8 1:11:57.1 0-1 0-0 0
6 8-1 Lisa Vittozzi 1995 Italy + 02:58.3 1:13:28.6 0-1 0-1 0
6 8-2 Dorothea Wierer 1990 Italy + 02:58.3 1:13:28.6 0-1 1-3 1
6 8-3 Samuela Comola 1998 Italy + 02:58.3 1:13:28.6 0-0 0-0 0
6 8-4 Michela Carrara 1997 Italy + 02:58.3 1:13:28.6 0-3 0-1 0
7 10-1 Jessica Jislova 1994 Czech Republic + 02:59.0 1:13:29.3 0-0 0-0 0
7 10-2 Eva Kristejn Puskarčíková 1991 Czech Republic + 02:59.0 1:13:29.3 0-3 0-0 0
7 10-3 Marketa Davidova 1997 Czech Republic + 02:59.0 1:13:29.3 0-1 0-2 0
7 10-4 Lucie Charvatova 1993 Czech Republic + 02:59.0 1:13:29.3 0-1 1-3 1
8 6-1 Kristina Reztsova 1996 Russia + 03:10.6 1:13:40.9 0-0 0-0 0
8 6-2 Larisa Kuklina 1990 Russia + 03:10.6 1:13:40.9 0-2 0-1 0
8 6-3 Svetlana Mironova 1994 Russia + 03:10.6 1:13:40.9 0-2 0-2 0
8 6-4 Uliana Nigmatullina 1994 Russia + 03:10.6 1:13:40.9 0-1 0-2 0
9 12-1 Amy Baserga 2000 Switzerland + 04:07.2 1:14:37.5 0-0 0-3 0
9 12-2 Lena Häcki 1995 Switzerland + 04:07.2 1:14:37.5 0-1 0-3 0
9 12-3 Aita Gasparin 1994 Switzerland + 04:07.2 1:14:37.5 0-1 1-3 1
9 12-4 Selina Gasparin 1984 Switzerland + 04:07.2 1:14:37.5 0-0 0-1 0
10 7-1 Anastasiya Merkushyna 1995 Ukraine + 04:17.7 1:14:48.0 0-0 0-1 0
10 7-2 Yuliia Dzhima 1990 Ukraine + 04:17.7 1:14:48.0 0-3 0-2 0
10 7-3 Darya Blashko 1996 Ukraine + 04:17.7 1:14:48.0 0-1 0-3 0
10 7-4 Olena Bilosiuk 1987 Ukraine + 04:17.7 1:14:48.0 0-0 0-1 0
11 14-1 Nadia Moser 1997 Canada + 04:47.5 1:15:17.8 0-3 0-1 0
11 14-2 Emma Lunder 1991 Canada + 04:47.5 1:15:17.8 0-2 0-3 0
11 14-3 Benita Peiffer 2000 Canada + 04:47.5 1:15:17.8 0-1 0-1 0
11 14-4 Sarah Beaudry 1994 Canada + 04:47.5 1:15:17.8 0-0 0-1 0
12 17-1 Regina Oja 1996 Estonia + 05:02.6 1:15:32.9 0-1 0-1 0
12 17-2 Tuuli Tomingas 1995 Estonia + 05:02.6 1:15:32.9 0-0 0-3 0
12 17-3 Susan Külm 1996 Estonia + 05:02.6 1:15:32.9 0-0 0-0 0
12 17-4 Johanna Talihärm 1993 Estonia + 05:02.6 1:15:32.9 0-1 0-2 0
13 11-1 Susan Dunklee 1986 USA + 05:35.9 1:16:06.2 0-2 0-3 0
13 11-2 Joanne Reid 1992 USA + 05:35.9 1:16:06.2 0-2 0-3 0
13 11-3 Clare Egan 1987 USA + 05:35.9 1:16:06.2 0-0 0-0 0
13 11-4 Deedra Irwin 1992 USA + 05:35.9 1:16:06.2 0-0 1-3 1
14 23-1 Yuanmeng Chu 1999 China + 06:05.5 1:16:35.8 0-0 0-1 0
14 23-2 Yan Zhang 1992 China + 06:05.5 1:16:35.8 0-0 0-0 0
14 23-3 Jialin Tang 1991 China + 06:05.5 1:16:35.8 0-0 0-1 0
14 23-4 Fanqi Meng 1998 China + 06:05.5 1:16:35.8 0-0 0-1 0
15 15-1 Suvi Minkkinen 1994 Finland + 06:08.2 1:16:38.5 0-0 0-0 0
15 15-2 Mari Eder 1987 Finland + 06:08.2 1:16:38.5 0-2 0-3 0
15 15-3 Venla Lehtonen 1995 Finland + 06:08.2 1:16:38.5 0-2 0-0 0
15 15-4 Nastassia Kinnunen 1985 Belarus + 06:08.2 1:16:38.5 1-3 0-0 1
16 18-1 Fuyuko Tachizaki 1989 Japan + Lapped Lapped 0-0 0-3 0
16 18-2 Sari Maeda 1990 Japan + Lapped Lapped 0-0 0-3 0
16 18-3 Yurie Tanaka 1989 Japan + Lapped Lapped 0-0 0-2 0
16 18-4 Asuka Hachisuka 1992 Japan + Lapped Lapped 0-3 --- 0
17 9-1 Christina Rieder 1993 Austria + Lapped Lapped 0-0 0-1 0
17 9-2 Dunja Zdouc 1994 Austria + Lapped Lapped 0-0 0-0 0
17 9-3 Julia Schwaiger 1996 Austria + Lapped Lapped 0-0 1-3 1
17 9-4 Lisa Theresa Hauser 1993 Austria + Lapped Lapped --- --- 0
18 13-1 Monika Hojnisz-Staręga 1991 Poland + Lapped Lapped 0-0 0-2 0
18 13-2 Kinga Zblyut 1995 Poland + Lapped Lapped 0-1 3-3 3
18 13-3 Kamila Zuk 1997 Poland + Lapped Lapped 0-1 0-2 0
18 13-4 Anna Maka 1992 Poland + Lapped Lapped --- --- 0
19 16-1 Galina Vishnevskaya-Sheporenko 1994 Kazakhstan + Lapped Lapped 0-0 0-0 0
19 16-2 Darya Klimina 1989 Kazakhstan + Lapped Lapped 1-3 0-1 1
19 16-3 Anastassiya Kondratyeva 1994 Kazakhstan + Lapped Lapped 0-1 0-0 0
19 16-4 Yelisaveta Belchenko 1996 Kazakhstan + Lapped Lapped --- --- 0
20 22-1 Anastasia Tolmacheva 1995 Russia + Lapped Lapped 0-0 0-0 0
20 22-2 Elena Chirkova 1995 Russia + Lapped Lapped 2-3 0-1 2
20 22-3 Natalia Ushkina 1996 Russia + Lapped Lapped 0-0 0-1 0
20 22-4 Ana Larisa Cotrus 1997 Romania + Lapped Lapped --- --- 0
21 21-1 Daniela Kadeva 1994 Bulgaria + Lapped Lapped 0-1 0-0 0
21 21-2 Maria Zdravkova 1998 Bulgaria + Lapped Lapped 0-0 0-3 0
21 21-3 Lora Hristova 2003 Bulgaria + Lapped Lapped 0-1 --- 0
21 21-4 Milena Todorova 1998 Bulgaria + Lapped Lapped --- --- 0
DSQ 20-1 Ekaterina Avvakumova 1990 South Korea 0-0 0-0 0
DSQ 20-2 Ji-Hee Mun 1988 South Korea 0-0 0-1 0
DSQ 20-3 Seon-Su Kim 1989 South Korea 0-0 1-3 1
DSQ 20-4 Eunjung Ko 1996 South Korea --- --- 0
DNS 19-1 Paulina Fialkova 1992 Slovakia
DNS 19-2 Ivona Fialkova 1994 Slovakia
DNS 19-3 Maria Remenova 2000 Slovakia
DNS 19-4 Zuzana Remenova 2000 Slovakia

Info

What World Cup
Discipline 4x6 km Relay
Host Östersund
Nation Sweden
Date Sunday 5.Dec 2021
Calendar 2021/2022