Login

Idre

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 62 Hanna Öberg 1995 Sweden 38:34.3 38:34.3 0+0+0+1 1
2 52 Elvira Öberg 1999 Sweden + 01:16.2 39:50.5 0+1+1+1 3
3 28 Tuuli Tomingas 1995 Estonia + 01:18.3 39:52.6 0+0+0+3 3
4 44 Mona Brorsson 1990 Sweden + 01:29.8 40:04.1 0+0+1+2 3
5 49 Ella Halvarsson 1999 Sweden + 02:39.8 41:14.1 0+1+1+0 2
6 54 Linn Persson 1994 Sweden + 02:40.6 41:14.9 0+1+2+1 4
7 55 Kadri Lehtla 1985 Estonia + 02:49.6 41:23.9 1+0+2+0 3
8 60 Marketa Davidova 1997 Czech Republic + 03:41.2 42:15.5 0+2+2+3 7
9 30 Amanda Lightfoot 1987 Great Britain + 03:46.7 42:21.0 1+0+0+0 1
10 46 Ingela Andersson 1991 Sweden + 03:58.0 42:32.3 2+2+0+1 5
11 36 Emma Nilsson 1993 Sweden + 04:07.0 42:41.3 0+0+0+3 3
12 48 Eva Kristejn Puskarčíková 1991 Czech Republic + 04:24.6 42:58.9 0+2+1+2 5
13 42 Baiba Bendika 1991 Latvia + 04:33.6 43:07.9 0+3+1+2 6
14 50 Johanna Skottheim 1994 Sweden + 04:44.8 43:19.1 3+1+1+2 7
15 25 Ragnhild Femsteinevik 1995 Norway + 04:51.6 43:25.9 1+2+2+2 7
16 59 Tereza Vobornikova 2000 Czech Republic + 04:57.0 43:31.3 0+1+0+2 3
17 5 Ana Larisa Cotrus 1997 Romania + 05:02.1 43:36.4 1+2+0+0 3
18 34 Johanna Talihärm 1993 Estonia + 05:11.3 43:45.6 2+0+1+1 4
19 14 Nicolina Lindqvist 1997 Sweden + 05:28.1 44:02.4 2+1+0+1 4
20 1 Tereza Vinklarkova 1998 Czech Republic + 05:30.3 44:04.6 0+1+1+1 3
21 24 Anna Hedstrom 1997 Sweden + 05:33.0 44:07.3 2+1+2+2 7
22 32 Regina Oja 1996 Estonia + 05:52.7 44:27.0 2+1+1+2 6
23 16 Anna Tkadlecova 1996 Czech Republic + 06:00.4 44:34.7 0+2+1+2 5
24 40 Felicia Lindqvist 1995 Sweden + 06:05.1 44:39.4 1+1+1+2 5
25 56 Lucie Charvatova 1993 Czech Republic + 06:43.3 45:17.6 1+5+2+1 9
26 19 Fanny Johansson 1983 Sweden + 06:47.2 45:21.5 1+2+0+2 5
27 4 Stina Nilsson 1993 Sweden + 06:49.3 45:23.6 2+3+4+1 10
28 11 Eliska Tepla 1999 Czech Republic + 06:50.2 45:24.5 2+1+2+1 6
29 39 Sanita Bulina 2001 Latvia + 06:55.9 45:30.2 1+2+1+3 7
30 35 Bente Sköld 2001 Sweden + 07:14.2 45:48.5 2+0+2+0 4
31 10 Amanda Lundström 1999 Sweden + 07:23.2 45:57.5 1+4+0+2 7
32 61 Annie Lind 1997 Sweden + 07:23.5 45:57.8 1+2+4+2 9
33 27 Klara Polednova 1999 Czech Republic + 07:28.1 46:02.4 1+2+1+1 5
34 38 Anna Magnusson 1995 Sweden + 07:44.9 46:19.2 2+1+2+5 10
35 23 Amanda Nordqvist 1998 Sweden + 07:45.1 46:19.4 0+1+0+3 4
36 37 Petra Sucha 1999 Czech Republic + 08:12.3 46:46.6 0+2+4+1 7
37 13 Grete Gaim 1993 Estonia + 08:15.1 46:49.4 2+2+2+3 9
38 21 Erika Österman 2001 Sweden + 08:25.3 46:59.6 1+1+4+1 7
39 3 Darcie Morton 1999 Australia + 08:38.9 47:13.2 2+0+2+2 6
40 45 Johanna Nordqvist 2000 Sweden + 09:07.4 47:41.7 2+3+0+1 6
41 26 Lisa Melen Olsson 2001 Sweden + 09:15.7 47:50.0 0+2+2+2 6
42 2 Susan Külm 1996 Estonia + 09:36.6 48:10.9 3+3+1+2 9
43 9 Vivien-Bernadett Andras 2001 Romania + 09:38.5 48:12.8 0+1+2+3 6
44 20 Cordelia Melen Olsson 1998 Sweden + 09:55.2 48:29.5 1+1+2+2 6
45 31 Alva Sköld 2001 Sweden + 10:06.6 48:40.9 1+2+2+3 8
46 12 Anna-Karin Heijdenberg 2000 Sweden + 10:34.8 49:09.1 1+4+1+2 8
47 57 Elena Chirkova 1995 Russia + 10:45.9 49:20.2 1+2+1+3 7
48 8 Cajsa Grape 1991 Sweden + 11:48.1 50:22.4 1+2+2+4 9
49 18 Szilvia Vancsa 2001 Romania + 13:44.6 52:18.9 2+4+2+2 10
50 22 Emma Olsson 2000 Sweden + 14:30.4 53:04.7 1+3+2+3 9
51 6 Rebecka Oppigard 2001 Sweden + 18:20.5 56:54.8 1+4+3+3 11
52 7 Ciara Mitchell 1999 Great Britain + 18:23.4 56:57.7 2+3+0+1 6
53 51 Alice Miell 2000 Great Britain + 22:00.5 1:00:34.8 3+4+3+3 13
54 47 Anastasia Cook 1995 Great Britain + 22:19.6 1:00:53.9 3+2+2+3 10
DNS 17 Alina Stremous 1995 Moldova
DNS 29 Emma Höglund 1997 Sweden
DNS 33 Natalie Jurcova 1997 Czech Republic
DNS 41 Alla Ghilenko 1992 Moldova
DNS 43 Anastasia Tolmacheva 1995 Russia
DNS 53 Madeleine Norman 1991 Sweden
DNF 15 Eniko Marton 1999 Romania
DNF 58 Elisabeth Högberg 1986 Sweden

Info

What National Event
Discipline 12.5 km Individual
Host Idre
Nation Sweden
Date Sunday 15.Nov 2020
Calendar 2020/2021