Login

Idre

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 164 Hanna Öberg 1995 Sweden 23:35.0 23:35.0 0+0 0
2 152 Johanna Skottheim 1994 Sweden + 17.7 23:52.7 0+0 0
3 162 Marketa Davidova 1997 Czech Republic + 34.6 24:09.6 1+1 2
4 154 Elvira Öberg 1999 Sweden + 54.2 24:29.2 0+2 2
5 146 Mona Brorsson 1990 Sweden + 58.9 24:33.9 0+1 1
6 130 Tuuli Tomingas 1995 Estonia + 01:07.2 24:42.2 0+1 1
7 158 Lucie Charvatova 1993 Czech Republic + 01:24.2 24:59.2 1+2 3
8 148 Ingela Andersson 1991 Sweden + 01:27.7 25:02.7 0+1 1
9 144 Baiba Bendika 1991 Latvia + 01:30.0 25:05.0 0+2 2
10 160 Elisabeth Högberg 1986 Sweden + 01:30.5 25:05.5 2+1 3
11 104 Stina Nilsson 1993 Sweden + 01:48.6 25:23.6 2+1 3
12 156 Linn Persson 1994 Sweden + 01:54.8 25:29.8 2+1 3
13 102 Annie Lind 1997 Sweden + 01:58.4 25:33.4 1+0 1
14 140 Anna Magnusson 1995 Sweden + 02:05.3 25:40.3 0+2 2
15 115 Ragnhild Femsteinevik 1995 Norway + 02:10.2 25:45.2 0+1 1
16 136 Johanna Talihärm 1993 Estonia + 02:11.7 25:46.7 1+0 1
17 134 Regina Oja 1996 Estonia + 02:13.1 25:48.1 1+0 1
18 131 Kadri Lehtla 1985 Estonia + 02:24.9 25:59.9 0+1 1
19 142 Felicia Lindqvist 1995 Sweden + 02:33.0 26:08.0 0+0 0
20 122 Eliska Tepla 1999 Czech Republic + 02:57.1 26:32.1 0+1 1
21 157 Ella Halvarsson 1999 Sweden + 03:03.0 26:38.0 0+2 2
22 138 Emma Nilsson 1993 Sweden + 03:03.1 26:38.1 2+1 3
23 150 Eva Kristejn Puskarčíková 1991 Czech Republic + 03:12.5 26:47.5 1+3 4
24 163 Amanda Lundström 1999 Sweden + 03:19.2 26:54.2 0+1 1
25 120 Susan Külm 1996 Estonia + 03:29.1 27:04.1 0+0 0
26 117 Nicolina Lindqvist 1997 Sweden + 03:33.5 27:08.5 1+1 2
27 128 Eniko Marton 1999 Romania + 03:33.9 27:08.9 0+2 2
28 124 Erika Österman 2001 Sweden + 03:47.9 27:22.9 1+0 1
29 114 Anna Tkadlecova 1996 Czech Republic + 03:50.7 27:25.7 1+2 3
30 137 Grete Gaim 1993 Estonia + 03:52.4 27:27.4 1+3 4
31 159 Tereza Vobornikova 2000 Czech Republic + 03:54.9 27:29.9 2+2 4
32 116 Elena Chirkova 1995 Russia + 03:56.6 27:31.6 1+1 2
33 113 Alva Sköld 2001 Sweden + 04:11.5 27:46.5 0+1 1
34 126 Tereza Vinklarkova 1998 Czech Republic + 04:25.3 28:00.3 1+2 3
35 141 Klara Polednova 1999 Czech Republic + 04:44.4 28:19.4 1+0 1
36 145 Fanny Johansson 1983 Sweden + 04:46.4 28:21.4 1+1 2
37 161 Anna Hedstrom 1997 Sweden + 05:31.2 29:06.2 4+3 7
38 109 Petra Sucha 1999 Czech Republic + 05:44.2 29:19.2 1+4 5
39 151 Cordelia Melen Olsson 1998 Sweden + 05:48.0 29:23.0 0+1 1
40 153 Bente Sköld 2001 Sweden + 06:14.1 29:49.1 2+2 4
41 127 Lisa Melen Olsson 2001 Sweden + 06:23.7 29:58.7 0+1 1
42 149 Cajsa Grape 1991 Sweden + 06:32.8 30:07.8 1+3 4
43 133 Darcie Morton 1999 Australia + 06:54.0 30:29.0 2+2 4
44 118 Szilvia Vancsa 2001 Romania + 06:58.3 30:33.3 2+1 3
45 101 Amanda Nordqvist 1998 Sweden + 07:03.8 30:38.8 1+2 3
46 108 Anna-Karin Heijdenberg 2000 Sweden + 07:09.3 30:44.3 2+2 4
47 123 Emma Höglund 1997 Sweden + 07:13.2 30:48.2 1+1 2
48 107 Ana Larisa Cotrus 1997 Romania + 07:30.0 31:05.0 4+2 6
49 111 Vivien-Bernadett Andras 2001 Romania + 07:38.2 31:13.2 4+3 7
50 147 Johanna Nordqvist 2000 Sweden + 07:51.1 31:26.1 2+3 5
51 143 Madeleine Norman 1991 Sweden + 08:58.5 32:33.5 1+4 5
52 110 Emma Olsson 2000 Sweden + 09:24.7 32:59.7 2+2 4
53 135 Rebecka Oppigard 2001 Sweden + 10:42.5 34:17.5 0+4 4
54 129 Anastasia Cook 1995 Great Britain + 14:01.2 37:36.2 2+2 4
55 125 Ciara Mitchell 1999 Great Britain + 14:55.6 38:30.6 1+3 4
56 121 Alice Miell 2000 Great Britain + 16:21.6 39:56.6 3+4 7
DNS 103 Anastasia Tolmacheva 1995 Russia
DNS 105 Sanita Bulina 2001 Latvia
DNS 106 Alina Stremous 1995 Moldova
DNS 112 Alla Ghilenko 1992 Moldova
DNS 132 Amanda Lightfoot 1987 Great Britain
DNS 139 Annaclara Forss 1996 Great Britain
DNS 155 Natalie Jurcova 1997 Czech Republic
DNF 119 Mathilda Evaldsson 2001 Sweden

Info

What National Event
Discipline 7.5 km Sprint
Host Idre
Nation Sweden
Date Saturday 14.Nov 2020
Calendar 2020/2021