Login

Antholz-Anterselva

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 11e Synnøve Solemdal 1989 Norway 1:07:05.7 1:07:05.7 0-1 0-0 0
1 12e Ingrid Landmark Tandrevold 1996 Norway 1:07:05.7 1:07:05.7 0-0 0-2 0
1 13e Tiril Eckhoff 1990 Norway 1:07:05.7 1:07:05.7 0-3 1-3 1
1 14e Marte Olsbu Røiseland 1990 Norway 1:07:05.7 1:07:05.7 0-0 0-0 0
2 61e Karolin Horchler 1989 Germany + 10.7 1:07:16.4 0-1 0-3 0
2 62e Vanessa Hinz 1992 Germany + 10.7 1:07:16.4 0-0 0-0 0
2 63e Franziska Preuss 1994 Germany + 10.7 1:07:16.4 0-1 0-0 0
2 64e Denise Herrmann 1988 Germany + 10.7 1:07:16.4 0-2 0-2 0
3 71e Anastasiya Merkushyna 1995 Ukraine + 18.4 1:07:24.1 0-1 0-1 0
3 72e Yuliia Dzhima 1990 Ukraine + 18.4 1:07:24.1 0-2 0-0 0
3 73e Vita Semerenko 1986 Ukraine + 18.4 1:07:24.1 0-1 0-2 0
3 74e Olena Pidhrushna 1987 Ukraine + 18.4 1:07:24.1 0-0 0-1 0
4 81e Jessica Jislova 1994 Czech Republic + 31.1 1:07:36.8 0-0 0-2 0
4 82e Marketa Davidova 1997 Czech Republic + 31.1 1:07:36.8 0-0 0-1 0
4 83e Lucie Charvatova 1993 Czech Republic + 31.1 1:07:36.8 0-3 0-3 0
4 84e Eva Kristejn Puskarčíková 1991 Czech Republic + 31.1 1:07:36.8 0-1 0-0 0
5 41e Elvira Öberg 1999 Sweden + 44.9 1:07:50.6 0-2 0-0 0
5 42e Mona Brorsson 1990 Sweden + 44.9 1:07:50.6 0-2 0-2 0
5 43e Linn Persson 1994 Sweden + 44.9 1:07:50.6 0-0 0-1 0
5 44e Hanna Öberg 1995 Sweden + 44.9 1:07:50.6 0-1 1-3 1
6 21e Elisa Gasparin 1991 Switzerland + 47.1 1:07:52.8 0-1 0-0 0
6 22e Selina Gasparin 1984 Switzerland + 47.1 1:07:52.8 0-3 0-2 0
6 23e Aita Gasparin 1994 Switzerland + 47.1 1:07:52.8 0-1 0-0 0
6 24e Lena Häcki 1995 Switzerland + 47.1 1:07:52.8 0-2 0-2 0
7 131e Kinga Zblyut 1995 Poland + 50.3 1:07:56.0 0-0 0-0 0
7 132e Monika Hojnisz-Staręga 1991 Poland + 50.3 1:07:56.0 0-0 0-1 0
7 133e Kamila Zuk 1997 Poland + 50.3 1:07:56.0 0-0 0-1 0
7 134e Magdalena Gwizdon 1979 Poland + 50.3 1:07:56.0 0-2 0-2 0
8 51e Ekaterina Yurlova-Percht 1985 Russia + 01:02.6 1:08:08.3 0-0 0-1 0
8 52e Irina Starykh 1987 Russia + 01:02.6 1:08:08.3 0-0 0-3 0
8 53e Svetlana Mironova 1994 Russia + 01:02.6 1:08:08.3 0-0 1-3 1
8 54e Larisa Kuklina 1990 Russia + 01:02.6 1:08:08.3 0-2 0-2 0
9 151e Emily Dickson 1997 Canada + 02:13.7 1:09:19.4 0-1 0-2 0
9 152e Emma Lunder 1991 Canada + 02:13.7 1:09:19.4 0-2 0-0 0
9 153e Megan Bankes 1997 Canada + 02:13.7 1:09:19.4 0-0 1-3 1
9 154e Nadia Moser 1997 Canada + 02:13.7 1:09:19.4 0-1 0-3 0
10 101e Lisa Vittozzi 1995 Italy + 02:29.4 1:09:35.1 0-1 0-0 0
10 102e Dorothea Wierer 1990 Italy + 02:29.4 1:09:35.1 0-1 0-0 0
10 103e Federica Sanfilippo 1990 Italy + 02:29.4 1:09:35.1 0-2 2-3 2
10 104e Michela Carrara 1997 Italy + 02:29.4 1:09:35.1 1-3 0-2 1
11 171e Suvi Minkkinen 1994 Finland + 02:40.2 1:09:45.9 0-1 0-2 0
11 172e Mari Eder 1987 Finland + 02:40.2 1:09:45.9 0-0 0-1 0
11 173e Kaisa Mäkäräinen 1983 Finland + 02:40.2 1:09:45.9 0-3 0-0 0
11 174e Erika Jänkä 1995 Finland + 02:40.2 1:09:45.9 0-1 0-3 0
12 91e Julia Schwaiger 1996 Austria + 02:44.4 1:09:50.1 0-0 0-2 0
12 92e Lisa Theresa Hauser 1993 Austria + 02:44.4 1:09:50.1 0-2 0-3 0
12 93e Christina Rieder 1993 Austria + 02:44.4 1:09:50.1 0-0 0-0 0
12 94e Katharina Innerhofer 1991 Austria + 02:44.4 1:09:50.1 0-3 3-3 3
13 121e Iryna Kryuko 1991 Belarus + 03:10.7 1:10:16.4 1-3 0-1 1
13 122e Hanna Sola 1996 Belarus + 03:10.7 1:10:16.4 0-0 0-3 0
13 123e Dzinara Alimbekava 1996 Belarus + 03:10.7 1:10:16.4 0-0 0-2 0
13 124e Elena Kruchinkina 1995 Belarus + 03:10.7 1:10:16.4 0-2 0-2 0
14 31e Julia Simon 1996 France + 03:44.2 1:10:49.9 0-3 0-3 0
14 32e Anais Bescond 1987 France + 03:44.2 1:10:49.9 0-1 0-2 0
14 33e Celia Aymonier 1991 France + 03:44.2 1:10:49.9 2-3 2-3 4
14 34e Justine Braisaz 1996 France + 03:44.2 1:10:49.9 0-1 0-3 0
15 111e Susan Dunklee 1986 USA + 03:55.7 1:11:01.4 0-1 0-0 0
15 112e Clare Egan 1987 USA + 03:55.7 1:11:01.4 0-0 0-0 0
15 113e Joanne Reid 1992 USA + 03:55.7 1:11:01.4 0-0 0-3 0
15 114e Emily Dreissigacker 1988 USA + 03:55.7 1:11:01.4 0-3 0-1 0
16 141e Yuanmeng Chu 1999 China + 04:23.7 1:11:29.4 0-0 0-2 0
16 142e Jialin Tang 1991 China + 04:23.7 1:11:29.4 0-0 0-1 0
16 143e Ying Qu 1996 China + 04:23.7 1:11:29.4 0-1 1-3 1
16 144e Fanqi Meng 1998 China + 04:23.7 1:11:29.4 0-0 0-2 0
17 231e Ivona Fialkova 1994 Slovakia + 04:54.1 1:11:59.8 0-1 0-1 0
17 232e Terezia Poliakova 1989 Slovakia + 04:54.1 1:11:59.8 0-0 0-2 0
17 233e Paulina Fialkova 1992 Slovakia + 04:54.1 1:11:59.8 0-1 0-1 0
17 234e Veronika Machyniakova 1997 Slovakia + 04:54.1 1:11:59.8 0-3 0-3 0
18 181e Galina Vishnevskaya 1994 Kazakhstan + 05:08.0 1:12:13.7 0-3 0-1 0
18 182e Yelisaveta Belchenko 1996 Kazakhstan + 05:08.0 1:12:13.7 0-2 0-1 0
18 183e Anastassiya Kondratyeva 1994 Kazakhstan + 05:08.0 1:12:13.7 0-1 0-1 0
18 184e Alina Kolomiyets 1991 Kazakhstan + 05:08.0 1:12:13.7 0-2 0-1 0
19 191e Nika Vindisar 1999 Slovenia + Lapped Lapped 0-1 0-0 0
19 192e Lea Einfalt 1994 Slovenia + Lapped Lapped 0-1 0-2 0
19 193e Nina Zadravec 1998 Slovenia + Lapped Lapped 0-3 3-3 3
19 194e Polona Klemencic 1997 Slovenia + Lapped Lapped 0-3 1-3 1
20 201e Maria Zdravkova 1998 Bulgaria + Lapped Lapped 0-1 0-3 0
20 202e Dafinka Koeva 1990 Bulgaria + Lapped Lapped 0-1 0-3 0
20 203e Milena Todorova 1998 Bulgaria + Lapped Lapped 0-0 0-1 0
20 204e Daniela Kadeva 1994 Bulgaria + Lapped Lapped --- --- 0
21 221e Fuyuko Tachizaki 1989 Japan + Lapped Lapped 0-0 0-2 0
21 222e Sari Maeda 1990 Japan + Lapped Lapped 0-1 0-2 0
21 223e Yurie Tanaka 1989 Japan + Lapped Lapped 0-3 1-3 1
21 224e Asuka Hachisuka 1992 Japan + Lapped Lapped --- --- 0
22 211e Anna Frolina 1984 Russia + Lapped Lapped 0-3 0-1 0
22 212e Eunjung Ko 1996 South Korea + Lapped Lapped 0-3 1-3 1
22 213e Mariya Abe 1999 South Korea + Lapped Lapped --- --- 0
22 214e Jumi Jung 1997 South Korea + Lapped Lapped --- --- 0
23 241e Julija Matvijenko 1997 Latvia + Lapped Lapped 0-3 0-1 0
23 242e Sanita Bulina 2001 Latvia + Lapped Lapped 0-1 0-0 0
23 243e Baiba Bendika 1991 Latvia + Lapped Lapped --- --- 0
23 244e Ieva Puce 1999 Latvia + Lapped Lapped --- --- 0
DSQ 161e Regina Oja 1996 Estonia 1:12:53.9 0-0 0-1 0
DSQ 162e Johanna Talihärm 1993 Estonia 1:12:53.9 0-1 0-1 0
DSQ 163e Tuuli Tomingas 1995 Estonia 1:12:53.9 1-3 0-1 1
DSQ 164e Grete Gaim 1993 Estonia 1:12:53.9 0-1 1-3 1

Info

What WSC 2020
Discipline 4x6 km Relay
Host Antholz-Anterselva
Nation Italy
Date Saturday 22.Feb 2020
Calendar 2019/2020