Login

Antholz-Anterselva

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 7 Dorothea Wierer 1990 Italy 29:22.0 29:22.0 0+0+0+1 1
2 5 Denise Herrmann 1988 Germany + 09.5 29:31.5 1+0+1+1 3
3 1 Marte Olsbu Røiseland 1990 Norway + 13.8 29:35.8 1+0+0+2 3
4 18 Hanna Öberg 1995 Sweden + 22.3 29:44.3 0+0+2+0 2
5 14 Vanessa Hinz 1992 Germany + 26.8 29:48.8 0+1+0+0 1
6 9 Ivona Fialkova 1994 Slovakia + 35.7 29:57.7 2+0+0+0 2
7 8 Franziska Preuss 1994 Germany + 40.6 30:02.6 0+1+0+1 2
8 17 Lisa Theresa Hauser 1993 Austria + 51.4 30:13.4 0+0+0+1 1
9 12 Baiba Bendika 1991 Latvia + 01:03.2 30:25.2 2+0+0+0 2
10 10 Aita Gasparin 1994 Switzerland + 01:07.4 30:29.4 0+1+0+0 1
11 20 Anais Bescond 1987 France + 01:13.4 30:35.4 0+1+1+1 3
12 21 Ekaterina Yurlova-Percht 1985 Russia + 01:15.4 30:37.4 0+1+0+2 3
13 4 Olena Pidhrushna 1987 Ukraine + 01:28.5 30:50.5 2+0+1+1 4
14 57 Ingrid Landmark Tandrevold 1996 Norway + 01:30.1 30:52.1 0+0+0+1 1
15 23 Karolin Horchler 1989 Germany + 01:30.3 30:52.3 0+0+0+0 0
16 50 Elisa Gasparin 1991 Switzerland + 01:32.0 30:54.0 0+0+0+0 0
17 16 Paulina Fialkova 1992 Slovakia + 01:32.2 30:54.2 1+0+2+1 4
18 27 Milena Todorova 1998 Bulgaria + 01:32.6 30:54.6 0+1+0+0 1
19 22 Yuliia Dzhima 1990 Ukraine + 01:41.9 31:03.9 1+0+0+3 4
20 59 Tiril Eckhoff 1990 Norway + 01:42.6 31:04.6 0+0+3+0 3
21 38 Svetlana Mironova 1994 Russia + 01:42.9 31:04.9 1+1+1+0 3
22 40 Kaisa Mäkäräinen 1983 Finland + 01:45.4 31:07.4 0+2+1+1 4
23 48 Larisa Kuklina 1990 Russia + 01:46.7 31:08.7 0+0+1+1 2
24 53 Irina Starykh 1987 Russia + 01:51.9 31:13.9 0+1+0+1 2
25 37 Marketa Davidova 1997 Czech Republic + 01:53.2 31:15.2 0+0+3+0 3
26 28 Monika Hojnisz-Staręga 1991 Poland + 01:53.6 31:15.6 0+2+0+1 3
27 6 Lisa Vittozzi 1995 Italy + 01:57.4 31:19.4 1+0+0+2 3
28 19 Katharina Innerhofer 1991 Austria + 02:02.0 31:24.0 1+1+2+2 6
29 33 Mona Brorsson 1990 Sweden + 02:03.3 31:25.3 0+0+1+2 3
30 15 Celia Aymonier 1991 France + 02:11.6 31:33.6 1+1+1+2 5
31 51 Christina Rieder 1993 Austria + 02:15.8 31:37.8 0+0+0+1 1
32 44 Linn Persson 1994 Sweden + 02:29.9 31:51.9 1+1+2+0 4
33 45 Federica Sanfilippo 1990 Italy + 02:31.8 31:53.8 0+1+1+0 2
34 47 Kinga Zblyut 1995 Poland + 02:36.2 31:58.2 0+0+2+0 2
35 41 Julia Simon 1996 France + 02:41.6 32:03.6 0+0+4+1 5
36 2 Susan Dunklee 1986 USA + 02:42.4 32:04.4 0+1+0+5 6
37 32 Justine Braisaz 1996 France + 02:46.3 32:08.3 1+2+1+2 6
38 29 Lea Einfalt 1994 Slovenia + 02:51.4 32:13.4 0+2+1+0 3
39 11 Vita Semerenko 1986 Ukraine + 02:53.4 32:15.4 0+0+2+2 4
40 25 Selina Gasparin 1984 Switzerland + 02:58.9 32:20.9 1+3+0+2 6
41 35 Emma Lunder 1991 Canada + 03:01.5 32:23.5 2+2+0+0 4
42 3 Lucie Charvatova 1993 Czech Republic + 03:07.4 32:29.4 3+0+1+3 7
43 36 Valj Semerenko 1986 Ukraine + 03:11.0 32:33.0 0+1+2+1 4
44 24 Eva Kristejn Puskarčíková 1991 Czech Republic + 03:12.8 32:34.8 2+0+1+1 4
45 42 Yelisaveta Belchenko 1996 Kazakhstan + 03:14.5 32:36.5 0+0+1+1 2
46 26 Clare Egan 1987 USA + 03:17.8 32:39.8 1+1+2+2 6
47 13 Elvira Öberg 1999 Sweden + 03:21.5 32:43.5 2+3+1+0 6
48 30 Regina Oja 1996 Estonia + 03:34.0 32:56.0 1+0+2+0 3
49 52 Iryna Kryuko 1991 Belarus + 03:35.2 32:57.2 2+1+1+0 4
50 39 Fanqi Meng 1998 China + 03:57.4 33:19.4 1+0+1+0 2
51 31 Johanna Talihärm 1993 Estonia + 04:26.3 33:48.3 1+3+1+0 5
52 55 Sari Maeda 1990 Japan + 04:32.8 33:54.8 0+1+2+1 4
53 43 Nadia Moser 1997 Canada + 04:41.5 34:03.5 1+1+2+2 6
54 56 Emily Dickson 1997 Canada + 05:00.2 34:22.2 2+0+0+2 4
55 54 Magdalena Gwizdon 1979 Poland + 05:00.9 34:22.9 0+1+2+1 4
56 34 Natalija Kocergina 1985 Lithuania + 05:54.4 35:16.4 1+4+2+2 9
DNS 58 Kamila Zuk 1997 Poland
DNF 46 Nika Vindisar 1999 Slovenia 2+2+2+0 6
DNF 49 Elena Kruchinkina 1995 Belarus 3+3+2+- 8
DNF 60 Lotte Lie 1995 Belgium 0+1+2+0 3

Info

What WSC 2020
Discipline 10 km Pursuit
Host Antholz-Anterselva
Nation Italy
Date Sunday 16.Feb 2020
Calendar 2019/2020