Login

Langdorf-Arbersee

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 1 Victoria Slivko 1994 Russia 30:14.4 30:14.4 0+1+1+0 2
2 4 Nadine Horchler 1986 Germany + 13.4 30:27.8 0+0+0+1 1
3 5 Elisabeth Högberg 1986 Sweden + 18.7 30:33.1 2+0+1+0 3
4 6 Felicia Lindqvist 1995 Sweden + 21.9 30:36.3 0+0+0+1 1
5 9 Thekla Brun-Lie 1992 Norway + 34.4 30:48.8 1+0+0+1 2
6 11 Marie Heinrich 1994 Germany + 45.1 30:59.5 0+0+1+0 1
7 2 Ingela Andersson 1991 Sweden + 45.8 31:00.2 3+0+0+1 4
8 8 Karoline Erdal 1997 Norway + 53.5 31:07.9 0+0+2+0 2
9 3 Ragnhild Femsteinevik 1995 Norway + 56.3 31:10.7 0+0+1+2 3
10 26 Tamara Voronina 1995 Russia + 01:03.0 31:17.4 1+0+0+0 1
11 16 Johanna Skottheim 1994 Sweden + 01:11.3 31:25.7 0+2+0+0 2
12 20 Valeriia Vasnetcova 1997 Russia + 01:11.9 31:26.3 0+0+2+0 2
13 7 Janina Hettich 1996 Germany + 01:13.5 31:27.9 0+0+1+2 3
14 23 Chloe Chevalier 1995 France + 01:25.2 31:39.6 1+1+1+0 3
15 15 Darya Yurkevich 1988 Belarus + 01:28.6 31:43.0 0+0+1+0 1
16 21 Irina Kazakevich 1997 Russia + 01:30.9 31:45.3 0+0+1+2 3
17 12 Magdalena Gwizdon 1979 Poland + 01:32.4 31:46.8 1+0+1+1 3
18 17 Dunja Zdouc 1994 Austria + 01:47.5 32:01.9 1+0+0+0 1
19 18 Myrtille Begue 1997 France + 01:52.9 32:07.3 0+2+0+0 2
20 24 Elizaveta Kaplina 1996 Russia + 01:53.4 32:07.8 1+0+1+1 3
21 31 Lotte Lie 1995 Belgium + 01:59.5 32:13.9 0+0+1+0 1
22 13 Anna Weidel 1996 Germany + 02:20.6 32:35.0 0+0+2+1 3
23 19 Jenny Enodd 1996 Norway + 02:31.8 32:46.2 2+0+0+0 2
24 38 Emily Dreissigacker 1988 USA + 02:43.5 32:57.9 1+0+1+0 2
25 10 Fabienne Hartweger 1992 Austria + 03:07.6 33:22.0 0+2+2+1 5
26 29 Nadia Moser 1997 Canada + 03:09.8 33:24.2 2+1+3+0 6
27 28 Chardine Sloof 1992 Netherlands + 03:12.9 33:27.3 1+1+0+1 3
28 22 Susanne Hoffmann 1994 Austria + 03:30.2 33:44.6 1+0+0+2 3
29 30 Iana Bondar 1991 Ukraine + 03:34.1 33:48.5 0+2+1+3 6
30 37 Simone Kupfner 1996 Austria + 03:34.8 33:49.2 0+2+1+1 4
31 33 Erika Jänkä 1995 Finland + 03:39.6 33:54.0 0+2+0+1 3
32 35 Enora Latuilliere 1992 France + 03:40.1 33:54.5 4+1+2+1 8
33 43 Eline Grue 1996 Norway + 03:50.6 34:05.0 0+0+0+2 2
34 25 Stefanie Scherer 1998 Germany + 03:56.8 34:11.2 0+3+1+0 4
35 53 Ramona Dueringer 1989 Austria + 04:12.1 34:26.5 1+1+0+0 2
36 27 Kirari Tanaka 1997 Japan + 04:30.3 34:44.7 2+1+0+2 5
37 32 Nadiia Bielkina 1990 Ukraine + 04:39.1 34:53.5 4+2+1+0 7
38 40 Anna Hedstrom 1997 Sweden + 04:43.6 34:58.0 2+3+0+1 6
39 56 Emily Dickson 1997 Canada + 04:43.9 34:58.3 0+0+0+2 2
40 46 Xuelan Wang 1996 China + 05:01.3 35:15.7 1+1+3+0 5
41 50 Ying Qu 1996 China + 05:04.7 35:19.1 2+1+1+0 4
42 54 Kadri Lehtla 1985 Estonia + 05:09.3 35:23.7 0+0+0+0 0
43 41 Christin Maier 1996 Germany + 05:28.6 35:43.0 1+4+2+0 7
44 42 Eliska Svobodova 1999 Czech Republic + 05:38.6 35:53.0 0+0+1+2 3
45 44 Kristina Ilchenko 1993 Belarus + 05:45.9 36:00.3 2+2+3+2 9
46 47 Ladina Meier-Ruge 1992 Switzerland + 05:55.3 36:09.7 0+1+0+4 5
47 14 Hallie Grossman 1993 USA + 06:00.9 36:15.3 1+1+3+5 10
48 34 Ludmila Horka 1992 Czech Republic + 06:37.6 36:52.0 3+3+4+2 12
49 48 Zhaohan Zhang 1995 China + 06:56.7 37:11.1 1+3+3+2 9
50 49 Jillian Wei-Lin Colebourn 1995 Australia + 07:08.5 37:22.9 2+1+1+2 6
51 51 Anna Maka 1992 Poland + 08:02.9 38:17.3 2+2+0+3 7
DNS 36 Michela Carrara 1997 Italy
DNS 39 Natalija Kocergina 1985 Lithuania
DNS 45 Seon-Su Kim 1989 South Korea
DNS 52 Hyesuk Hwang 1993 South Korea
DNS 57 Nika Blazenic 1996 Croatia
DNS 58 Ana Larisa Cotrus 1997 Romania
DNS 59 Mariya Kruchova 1995 Ukraine
DNS 60 Lyubomira Pehlivanska 1999 Bulgaria
DNF 55 Anna Tkadlecova 1996 Czech Republic Lapped 3+3+-+- 6

Info

What IBU Cup
Discipline 10 km Pursuit
Host Langdorf-Arbersee
Nation Germany
Date Sunday 20.Jan 2019
Calendar 2018/2019