Sign in Sign up

Soldier Hollow UT

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 7 Denise Herrmann 1988 Germany 28:03.4 28:03.4 0+0+1+1 2
2 3 Franziska Hildebrand 1987 Germany + 04.2 28:07.6 0+0+0+1 1
3 2 Kaisa Mäkäräinen 1983 Finland + 16.5 28:19.9 2+0+1+0 3
4 1 Marte Olsbu Røiseland 1990 Norway + 27.0 28:30.4 1+2+1+0 4
5 5 Anastasiya Kuzmina 1984 Slovakia + 27.0 28:30.4 0+2+2+0 4
6 12 Lisa Vittozzi 1995 Italy + 55.6 28:59.0 0+0+0+2 2
7 4 Monika Hojnisz 1991 Poland + 59.9 29:03.3 0+0+2+1 3
8 6 Kamila Zuk 1997 Poland + 01:16.0 29:19.4 1+1+0+0 2
9 19 Veronika Vitkova 1988 Czech Republic + 01:19.5 29:22.9 0+0+0+0 0
10 11 Celia Aymonier 1991 France + 01:27.9 29:31.3 0+1+2+0 3
11 20 Uliana Kaisheva 1994 Russia + 01:28.8 29:32.2 0+0+0+0 0
12 32 Marketa Davidova 1997 Czech Republic + 01:29.4 29:32.8 0+0+0+0 0
13 27 Lisa Theresa Hauser 1993 Austria + 01:38.0 29:41.4 0+1+0+0 1
14 15 Tuuli Tomingas 1995 Estonia + 01:51.4 29:54.8 0+0+2+1 3
15 14 Margarita Vasileva 1991 Russia + 01:54.8 29:58.2 1+1+0+0 2
16 9 Elisabeth Högberg 1986 Sweden + 01:58.0 30:01.4 1+0+1+1 3
17 17 Justine Braisaz 1996 France + 02:09.3 30:12.7 0+1+1+1 3
18 39 Nicole Gontier 1991 Italy + 02:14.8 30:18.2 1+1+0+0 2
19 35 Ingrid Landmark Tandrevold 1996 Norway + 02:22.1 30:25.5 0+0+2+0 2
20 8 Dorothea Wierer 1990 Italy + 02:22.2 30:25.6 3+1+1+3 8
21 16 Elisa Gasparin 1991 Switzerland + 02:24.3 30:27.7 1+0+0+1 2
22 23 Eva Puskarcikova 1991 Czech Republic + 02:27.9 30:31.3 0+1+0+1 2
23 13 Julia Simon 1996 France + 02:31.2 30:34.6 2+2+0+2 6
24 40 Anais Bescond 1987 France + 02:32.2 30:35.6 1+1+1+0 3
25 36 Alexia Runggaldier 1991 Italy + 02:32.9 30:36.3 1+0+0+0 1
26 45 Susan Dunklee 1986 USA + 02:34.5 30:37.9 0+0+0+1 1
27 21 Clare Egan 1987 USA + 02:34.9 30:38.3 0+0+2+1 3
28 50 Franziska Preuss 1994 Germany + 02:35.8 30:39.2 1+0+0+1 2
29 28 Lena Häcki 1995 Switzerland + 02:36.3 30:39.7 1+1+2+1 5
30 25 Synnøve Solemdal 1989 Norway + 02:37.9 30:41.3 0+0+3+0 3
31 22 Fuyuko Tachizaki 1989 Japan + 02:38.0 30:41.4 0+0+2+0 2
32 30 Caroline Colombo 1996 France + 02:38.9 30:42.3 1+0+1+0 2
33 10 Yuliia Dzhima 1990 Ukraine + 02:46.7 30:50.1 1+0+1+2 4
34 24 Rosanna Crawford 1988 Canada + 02:48.2 30:51.6 0+1+0+2 3
35 37 Regina Oja 1996 Estonia + 02:52.4 30:55.8 0+0+0+1 1
36 33 Anais Chevalier 1993 France + 03:05.2 31:08.6 2+0+1+1 4
37 34 Vanessa Hinz 1992 Germany + 03:22.9 31:26.3 0+1+2+0 3
38 26 Thekla Brun-Lie 1992 Norway + 03:38.4 31:41.8 0+1+2+0 3
39 43 Christina Rieder 1993 Austria + 03:44.2 31:47.6 0+0+1+0 1
40 52 Joanne Reid 1992 USA + 04:11.9 32:15.3 0+1+1+0 2
41 42 Karolin Horchler 1989 Germany + 04:12.0 32:15.4 0+1+1+2 4
42 41 Tiril Eckhoff 1990 Norway + 04:23.1 32:26.5 1+0+3+3 7
43 53 Johanna Skottheim 1994 Sweden + 04:31.8 32:35.2 0+1+1+0 2
44 55 Sarah Beaudry 1994 Canada + 04:33.2 32:36.6 0+0+1+1 2
45 38 Darya Yurkevich 1988 Belarus + 04:39.1 32:42.5 0+1+1+0 2
46 47 Aita Gasparin 1994 Switzerland + 04:43.4 32:46.8 2+0+0+1 3
47 29 Johanna Talihärm 1993 Estonia + 04:50.9 32:54.3 2+2+1+0 5
48 18 Iana Bondar 1991 Ukraine + 04:58.9 33:02.3 1+0+2+3 6
49 44 Leisan Biktasheva 1993 Russia + 05:08.4 33:11.8 2+0+1+1 4
50 60 Suvi Minkkinen 1994 Finland + 05:20.8 33:24.2 0+0+0+2 2
51 56 Emma Lunder 1991 Canada + 05:41.3 33:44.7 2+2+2+0 6
52 31 Sari Maeda 1990 Japan + 05:42.1 33:45.5 2+2+1+1 6
53 46 Susanna Meinen 1992 Switzerland + 06:33.6 34:37.0 1+3+2+1 7
DNS 48 Valeriia Vasnetcova 1997 Russia
DNS 51 Hanna Sola 1996 Belarus
DNS 54 Nadiia Bielkina 1990 Ukraine
DNS 57 Desislava Stoyanova 1992 Bulgaria
DNS 58 Kinga Zblyut 1995 Poland
DNS 59 Daniela Kadeva 1994 Bulgaria
DNF 49 Laura Toivanen 1988 Finland Lapped 2+2+2+- 6

Info

What World Cup
Discipline 10 km Pursuit
Host Soldier Hollow UT
Nation USA
Date Saturday 16.Feb 2019
Calendar 2018/2019