Login

Erzurum

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 2 Sergey Semenov 1988 Ukraine 36:08.6 36:08.6 1+0+1+1 3
2 1 Artem Pryma 1987 Ukraine + 13.1 36:21.7 0+3+0+0 3
3 3 Evgeniy Garanichev 1988 Russia + 22.9 36:31.5 1+1+2+0 4
4 4 Oleg Berezhnoy 1984 Ukraine + 52.4 37:01.0 1+0+1+1 3
5 5 Krasimir Anev 1987 Bulgaria + 01:39.6 37:48.2 1+1+1+2 5
6 6 Evgeny Abramenko 1987 Belarus + 01:47.9 37:56.5 2+2+1+1 6
7 15 Alexey Trusov 1983 Russia + 01:47.9 37:56.5 0+2+0+1 3
8 12 Anton Yunak 1985 Ukraine + 02:02.5 38:11.1 1+0+0+1 2
9 7 Sergey Klyachin 1986 Russia + 02:05.1 38:13.7 1+0+1+1 3
10 8 Stanislav Bazeev 1987 Russia + 02:06.2 38:14.8 1+2+0+2 5
11 9 Vladimir Chepelin 1988 Belarus + 02:24.5 38:33.1 1+2+2+1 6
12 11 Matej Kazar 1983 Slovakia + 02:34.6 38:43.2 2+1+1+1 5
13 19 Sergey Bocharnikov 1988 Belarus + 02:35.0 38:43.6 1+0+0+3 4
14 13 Vit Janov 1987 Czech Republic + 02:59.1 39:07.7 1+1+1+0 3
15 14 Vladimir Alenishko 1989 Belarus + 03:16.2 39:24.8 1+1+2+2 6
16 17 Vladimir Iliev 1987 Bulgaria + 03:16.9 39:25.5 3+0+1+2 6
17 20 Andrey Turgenev 1989 Russia + 03:29.1 39:37.7 2+0+0+0 2
18 16 Yuri Liadov 1987 Belarus + 03:50.0 39:58.6 1+1+0+3 5
19 21 Andriy Vozniak 1989 Ukraine + 04:59.6 41:08.2 0+2+1+2 5
20 25 Vitaliy Kozhushko 1987 Ukraine + 05:30.7 41:39.3 0+0+1+1 2
21 23 Sebastian Witek 1986 Poland + 05:36.4 41:45.0 0+1+1+2 4
22 26 Grzegorz Bril 1986 Poland + 05:52.9 42:01.5 1+0+2+2 5
23 27 Lukasz Slonina 1989 Poland + 06:40.0 42:48.6 0+0+2+0 2
24 22 Tomas Krupcik 1988 Czech Republic + 07:31.7 43:40.3 1+2+3+3 9
25 30 Jon Skinstad 1987 Canada + 08:15.6 44:24.2 1+1+0+1 3
26 29 Hyo-Peom Park 1986 South Korea + 09:54.6 46:03.2 0+1+2+2 5
27 28 Ahmet Ustuntas 1990 Turkey + 10:00.4 46:09.0 0+1+1+3 5
28 31 Orhangazi Civil 1992 Turkey + 10:10.8 46:19.4 2+0+3+1 6
29 34 Mikael Persson 1989 Sweden + 11:11.1 47:19.7 2+0+3+2 7
30 24 Lukasz Witek 1985 Poland + 16:06.5 52:15.1 3+4+0+1 8
DNS 18 Pietro Dutto 1989 Italy 0
DNS 43 Jaime Robb 1984 Canada 0
DNS 46 Giles Richardson 1991 Australia 0
DNF 10 Maksim Yeliseyeu 1988 Belarus 1+2+0+- 3
DNF 32 Nikola Jeremic 1986 Serbia Lapped 1+1+-+- 2
DNF 33 Ugur Akman 1992 Turkey Lapped 1+-+-+- 1
DNF 35 Edin Hodzic 1986 Serbia Lapped 2+-+-+- 2
DNF 36 Sungrack Son 1991 South Korea Lapped 1+3+-+- 4
DNF 37 Mujdat Boz 1991 Turkey Lapped 3+-+-+- 3
DNF 38 Recep Efe 1990 Turkey Lapped 2+2+-+- 4
DNF 39 Kai Skinstad 1988 Canada Lapped 2+-+-+- 2
DNF 40 Johnathan Forward 1986 Canada Lapped 0+1+-+- 1
DNF 41 Masaki Shimada 1987 Japan Lapped 3+-+-+- 3
DNF 42 Ekrem Yildirim 1989 Turkey Lapped 2+-+-+- 2
DNF 44 Brandon Adams - USA Lapped 1+-+-+- 1
DNF 45 Neil Burbidge - Australia Lapped 3+-+-+- 3
DNF 47 Steven Carroll - USA Lapped -+-+-+- 0
DNF 48 Hamish McLean 1988 Australia Lapped -+-+-+- 0

Info

What Universiade
Discipline 12.5 km Pursuit
Host Erzurum
Nation Turkey
Date Wednesday 2.Feb 2011
Calendar 2010/2011