Login

Obertilliach

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 11e Anastasia Zagoruiko 1988 Russia 1:14:47.9 1:14:47.9 0-0 0-2 0
1 12e Ekaterina Shumilova 1986 Russia 1:14:47.9 1:14:47.9 0-0 0-0 0
1 13e Sergey Klyachin 1986 Russia 1:14:47.9 1:14:47.9 0-0 3-3 3
1 14e Victor Vasilyev 1987 Russia 1:14:47.9 1:14:47.9 0-1 0-0 0
2 31e Marie Hov 1989 Norway + 25.7 1:15:13.6 0-0 0-0 0
2 32e Kari Henneseid Eie 1982 Norway + 25.7 1:15:13.6 0-2 0-2 0
2 33e Jan Olav Gjermundshaug 1987 Norway + 25.7 1:15:13.6 0-0 0-0 0
2 34e Henrik L'Abe-Lund 1986 Norway + 25.7 1:15:13.6 0-1 0-1 0
3 51e Roberta Fiandino 1985 Italy + 26.9 1:15:14.8 0-0 0-0 0
3 52e Federica Sanfilippo 1990 Italy + 26.9 1:15:14.8 0-3 0-1 0
3 53e Rene Laurent Vuillermoz 1977 Italy + 26.9 1:15:14.8 0-2 0-2 0
3 54e Pietro Dutto 1989 Italy + 26.9 1:15:14.8 0-2 0-1 0
4 231e Melanie Schultz 1985 Canada + 57.6 1:15:45.5 0-0 0-0 0
4 232e Claude Godbout 1986 Canada + 57.6 1:15:45.5 0-2 0-1 0
4 233e Nathan Smith 1985 Canada + 57.6 1:15:45.5 0-1 0-1 0
4 234e Scott Gow 1990 Canada + 57.6 1:15:45.5 0-0 0-0 0
5 21e Sabrina Buchholz 1980 Germany + 01:15.7 1:16:03.6 0-0 1-3 1
5 22e Carolin Hennecke 1986 Germany + 01:15.7 1:16:03.6 1-3 0-2 1
5 23e Daniel Bhm 1986 Germany + 01:15.7 1:16:03.6 0-0 0-1 0
5 24e Erik Lesser 1988 Germany + 01:15.7 1:16:03.6 0-2 0-1 0
6 41e Jacquemine Baud 1988 France + 02:04.7 1:16:52.6 0-1 0-0 0
6 42e Claire Breton 1985 France + 02:04.7 1:16:52.6 0-1 0-2 0
6 43e Florent Claude 1991 Belgium + 02:04.7 1:16:52.6 0-0 0-1 0
6 44e Simon Desthieux 1991 France + 02:04.7 1:16:52.6 0-0 0-1 0
7 201e Natalia Prekopova 1989 Slovakia + 02:33.6 1:17:21.5 0-0 0-2 0
7 202e Lubomira Kalinova 1982 Slovakia + 02:33.6 1:17:21.5 0-1 0-3 0
7 203e Martin Otcenas 1987 Slovakia + 02:33.6 1:17:21.5 0-0 2-3 2
7 204e Miroslav Matiasko 1982 Slovakia + 02:33.6 1:17:21.5 0-2 0-1 0
8 91e Yuliia Dzhima 1990 Ukraine + 02:39.7 1:17:27.6 0-0 0-1 0
8 92e Nataliya Tikhonova 1990 Ukraine + 02:39.7 1:17:27.6 0-1 0-1 0
8 93e Vitaliy Kilchytskyy 1988 Ukraine + 02:39.7 1:17:27.6 1-3 0-0 1
8 94e Artem Pryma 1987 Ukraine + 02:39.7 1:17:27.6 0-3 0-1 0
9 101e Eva Kristejn Puskarčkov 1991 Czech Republic + 02:50.5 1:17:38.4 0-0 0-2 0
9 102e Lea Johanidesova 1989 Czech Republic + 02:50.5 1:17:38.4 0-1 0-2 0
9 103e Lukas Kristejn 1989 Czech Republic + 02:50.5 1:17:38.4 0-1 0-0 0
9 104e Vit Janov 1987 Czech Republic + 02:50.5 1:17:38.4 1-3 0-1 1
10 71e Darya Yurkevich 1988 Belarus + 03:09.4 1:17:57.3 1-3 0-1 1
10 72e Ala Talkach 1989 Belarus + 03:09.4 1:17:57.3 0-2 0-2 0
10 73e Vladimir Chepelin 1988 Belarus + 03:09.4 1:17:57.3 0-1 0-2 0
10 74e Yuri Liadov 1987 Belarus + 03:09.4 1:17:57.3 0-1 0-1 0
11 131e Katharina Innerhofer 1991 Austria + 03:54.5 1:18:42.4 0-2 0-1 0
11 132e Christina Rieder 1993 Austria + 03:54.5 1:18:42.4 0-2 0-2 0
11 133e Albert Herzog 1990 Austria + 03:54.5 1:18:42.4 0-1 0-0 0
11 134e Bernhard Leitinger 1990 Austria + 03:54.5 1:18:42.4 0-1 1-3 1
12 111e Annukka Siltakorpi 1983 Finland + 04:02.1 1:18:50.0 0-0 0-1 0
12 112e Laura Toivanen 1988 Finland + 04:02.1 1:18:50.0 0-1 0-2 0
12 113e Ville Simola 1987 Finland + 04:02.1 1:18:50.0 0-2 0-1 0
12 114e Matti Hakala 1984 Finland + 04:02.1 1:18:50.0 0-1 0-1 0
13 161e Naoko Azegami 1985 Japan + 04:11.3 1:18:59.2 0-3 0-2 0
13 162e Rina Mitsuhashi 1990 Japan + 04:11.3 1:18:59.2 0-1 0-2 0
13 163e Mikito Tachizaki 1988 Japan + 04:11.3 1:18:59.2 0-2 0-3 0
13 164e Ryo Tsunoda 1990 Japan + 04:11.3 1:18:59.2 0-0 0-0 0
14 61e Ingela Andersson 1991 Sweden + 05:02.2 1:19:50.1 0-1 0-1 0
14 62e sa Lif 1990 Sweden + 05:02.2 1:19:50.1 0-2 2-3 2
14 63e Erik Forsgren 1987 Sweden + 05:02.2 1:19:50.1 0-0 0-2 0
14 64e Ted Armgren 1988 Sweden + 05:02.2 1:19:50.1 0-0 0-2 0
15 171e Irene Cadurisch 1991 Switzerland + 05:13.7 1:20:01.6 0-3 0-0 0
15 172e Ladina Meier-Ruge 1992 Switzerland + 05:13.7 1:20:01.6 0-2 0-3 0
15 173e Serafin Wiestner 1990 Switzerland + 05:13.7 1:20:01.6 2-3 0-1 2
15 174e Christian Stebler 1981 Switzerland + 05:13.7 1:20:01.6 0-3 1-3 1
16 191e Amanda Lightfoot 1987 United Kingdom + 05:14.7 1:20:02.6 0-0 0-2 0
16 192e Adele Walker 1976 United Kingdom + 05:14.7 1:20:02.6 0-2 1-3 1
16 193e Pete Beyer 1987 United Kingdom + 05:14.7 1:20:02.6 0-0 0-1 0
16 194e Marcel Laponder 1978 United Kingdom + 05:14.7 1:20:02.6 0-0 0-0 0
17 121e Galina Mikryukova 1989 Kazakhstan + 05:39.8 1:20:27.7 0-3 0-2 0
17 122e Anna Kistanova 1990 Kazakhstan + 05:39.8 1:20:27.7 1-3 0-1 1
17 123e Alexandr Shesler 1985 Kazakhstan + 05:39.8 1:20:27.7 0-2 0-1 0
17 124e Nikolay Braichenko 1986 Kazakhstan + 05:39.8 1:20:27.7 0-1 0-3 0
18 81e Karolina Piton 1987 Poland + 05:45.2 1:20:33.1 0-1 0-3 0
18 82e Patrycja Hojnisz 1987 Poland + 05:45.2 1:20:33.1 0-1 0-0 0
18 83e Adam Kwak 1986 Poland + 05:45.2 1:20:33.1 1-3 0-2 1
18 84e Grzegorz Bril 1986 Poland + 05:45.2 1:20:33.1 0-2 1-3 1
19 181e Grete Gaim 1993 Estonia + 06:25.1 1:21:13.0 1-3 0-3 1
19 182e Daria Yurlova 1992 Estonia + 06:25.1 1:21:13.0 0-1 0-3 0
19 183e Danil Steptsenko 1986 Estonia + 06:25.1 1:21:13.0 0-0 0-0 0
19 184e Karel Viigipuu 1986 Estonia + 06:25.1 1:21:13.0 1-3 0-1 1
20 211e Natalija Kocergina 1985 Lithuania + 06:44.9 1:21:32.8 0-2 0-3 0
20 212e Aliona Sabaliauskiene 1989 Lithuania + 06:44.9 1:21:32.8 0-0 0-2 0
20 213e Aleksandr Lavrinovic 1982 Lithuania + 06:44.9 1:21:32.8 0-1 0-0 0
20 214e Rokas Suslavicius 1990 Lithuania + 06:44.9 1:21:32.8 0-1 0-3 0
21 221e Anete Brice 1991 Latvia + Lapped Lapped 0-1 0-0 0
21 222e Inga Paskovska 1992 Latvia + Lapped Lapped 0-0 0-3 0
21 223e Arturs Kolesnikovs 1990 Latvia + Lapped Lapped 0-1 0-2 0
21 224e Toms Praultis 1989 Latvia + Lapped Lapped 0-1 1-3 1
22 141e Irina Potinga 1993 Romania + Lapped Lapped 0-2 0-1 0
22 142e Florina Ioana Cirstea 1992 Romania + Lapped Lapped 0-0 0-3 0
22 143e Roland Gerbacea 1989 Romania + Lapped Lapped 0-2 1-3 1
22 144e Remus Faur 1989 Romania + Lapped Lapped 0-1 0-3 0
23 151e Desislava Stoyanova 1992 Bulgaria + Lapped Lapped 1-3 0-3 1
23 152e Dafinka Koeva 1990 Bulgaria + Lapped Lapped 1-3 1-3 2
23 153e Ivan Zlatev 1990 Bulgaria + Lapped Lapped 0-3 1-3 1
23 154e Martin Bogdanov 1986 Bulgaria + Lapped Lapped 0-1 0-3 0
24 251e Emke Szcs 1985 Hungary + Lapped Lapped 0-1 1-3 1
24 252e Agnes Simon 1974 Hungary + Lapped Lapped 3-3 5-3 8
24 253e Milan Szabo 1990 Hungary + Lapped Lapped 3-3 1-3 4
24 254e Istvan Muskatal 1986 Hungary + Lapped Lapped 2-3 1-3 3
25 241e Tanja Karisik-Kosarac 1991 Bosnia&Herzegovina + Lapped Lapped 0-1 0-1 0
25 242e Snezana Borovcanin 1992 Bosnia&Herzegovina + Lapped Lapped 5-3 3-3 8
25 243e Nemanja Kosarac 1989 Bosnia&Herzegovina + Lapped Lapped 0-1 1-3 1
25 244e Stefan Lopatic 1992 Bosnia&Herzegovina + Lapped Lapped 1-3 2-3 3

Info

What IBU Cup
Discipline Mixed Relay
Host Obertilliach
Nation Austria
Date Wednesday 14.Dec 2011
Calendar 2011/2012