Login

Antholz-Anterselva

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 24 Heikki Ikola 1947 Finland 1:13:52.3 1:13:52.3 0+2+0+0 2
2 32 Nikolay Kruglov 1950 Soviet + 39.0 1:14:31.3 0+1+2+0 3
3 44 Esko Saira 1938 Finland + 01:16.5 1:15:08.8 0+1+2+0 3
4 20 Tor Svendsberget 1947 Norway + 01:28.6 1:15:20.9 1+0+2+0 3
5 31 Josef Niedermeier 1942 Germany + 01:31.6 1:15:23.9 0+0+0+3 3
6 58 Manfred Geyer 1951 Germany + 02:29.1 1:16:21.4 0+2+0+2 4
7 36 Aleksandr Tikhonov 1947 Soviet + 02:32.5 1:16:24.8 0+4+0+2 6
8 21 Klaus Siebert 1955 Germany + 03:04.9 1:16:57.2 2+2+2+0 6
9 67 Alexander Ushakov 1948 Soviet + 03:22.9 1:17:15.2 1+1+2+0 4
10 47 Ludwik Zieba 1953 Poland + 03:32.5 1:17:24.8 0+0+1+1 2
11 39 Gheorghe Voicu 1950 Romania + 04:02.4 1:17:54.7 1+0+1+1 3
12 19 Willy Bertin 1944 Italy + 04:15.4 1:18:07.7 1+2+0+3 6
13 11 Ivan Biakov 1944 Soviet + 04:20.8 1:18:13.1 1+0+3+0 4
14 46 Günter Bartnik 1949 Germany + 04:23.4 1:18:15.7 1+1+0+4 6
15 37 Rene Arpin 1943 France + 04:35.4 1:18:27.7 2+1+2+0 5
16 8 Antonin Kriz 1953 Czech Republic + 04:40.3 1:18:32.6 3+0+0+3 6
17 25 Hansruedi Süssli 1951 Switzerland + 04:42.1 1:18:34.4 0+2+0+0 2
18 6 Karl-Heinz Menz 1949 Germany + 05:07.2 1:18:59.5 1+2+3+2 8
19 53 Josef Keck 1950 Germany + 05:34.2 1:19:26.5 2+2+0+2 6
20 4 Gheorghe Garnita 1950 Romania + 06:04.2 1:19:56.5 0+0+0+3 3
21 29 Aime Gruet-Masson 1940 France + 06:27.6 1:20:19.9 3+2+0+0 5
22 22 Sune Adolfsson 1950 Sweden + 06:41.9 1:20:34.2 0+3+0+2 5
23 34 Andrzej Rapacz 1948 Poland + 06:45.4 1:20:37.7 1+3+1+2 7
24 7 Jan Szpunar 1952 Poland + 06:46.1 1:20:38.4 1+1+1+2 5
25 60 Pierantonio Clementi 1947 Italy + 06:49.9 1:20:42.2 1+0+0+2 3
26 13 Lars-Göran Arwidsson 1946 Sweden + 06:53.1 1:20:45.4 1+1+1+2 5
27 45 Kjell Hovda 1945 Norway + 07:00.5 1:20:52.8 2+0+2+2 6
28 26 Malcolm Hirst 1945 Great Britain + 07:27.1 1:21:19.4 2+1+0+3 6
29 28 John Morton 1946 USA + 08:27.4 1:22:19.7 1+4+0+0 5
30 65 Simo Halonen - Finland + 08:45.7 1:22:38.0 4+1+1+2 8
31 3 Heinrich Mehringer 1952 Germany + 08:49.3 1:22:41.6 2+2+4+1 9
32 16 Juhani Suutarinen 1943 Finland + 09:09.3 1:23:01.6 1+3+4+2 10
33 30 Victor Fontana 1948 Romania + 09:13.7 1:23:06.0 1+2+2+0 5
34 15 Ernesto Bethaz - Italy + 09:41.3 1:23:33.6 3+1+1+1 6
35 52 Claus Gehrke 1942 Germany + 09:44.0 1:23:36.3 1+2+1+3 7
36 1 Sigleif Johansen 1948 Norway + 10:18.9 1:24:11.2 4+4+1+2 11
37 68 Dusan Simocko - Czech Republic + 10:25.6 1:24:17.9 1+3+0+2 6
38 66 Wojciech Trukhan 1948 Poland + 10:34.3 1:24:26.6 1+3+2+3 9
39 63 Torsten Wadman 1947 Sweden + 10:38.0 1:24:30.3 4+2+0+2 8
40 42 Lubos Hacek - Czech Republic + 10:48.7 1:24:41.0 1+0+3+2 6
41 9 Arthur Stegen - USA + 10:49.7 1:24:42.0 1+2+1+0 4
42 17 Bungo Kimura - Japan + 10:51.6 1:24:43.9 1+0+1+2 4
43 18 Ladislav Zizka 1945 Czech Republic + 10:54.0 1:24:46.3 2+2+2+4 10
44 23 Noboe Tani - Japan + 10:54.3 1:24:46.6 0+4+3+1 8
45 61 Jean-Claude Viry 1943 France + 11:07.2 1:24:59.5 1+3+1+2 7
46 55 Nicolae Vestea 1950 Romania + 11:09.1 1:25:01.4 1+0+2+2 5
47 56 Yoshiyuki Shirate 1947 Japan + 11:24.1 1:25:16.4 2+2+1+2 7
48 62 Terje Ludvik Hanssen 1948 Norway + 12:00.4 1:25:52.7 2+1+2+5 10
49 43 Luigi Weiss 1951 Italy + 12:00.6 1:25:52.9 6+1+4+2 13
50 38 Isao Ono 1942 Japan + 12:10.4 1:26:02.7 0+0+8+2 10
51 48 Lyle Nelson 1949 USA + 12:23.3 1:26:15.6 2+4+3+2 11
52 33 Khristo Madzharov 1943 Bulgaria + 12:25.5 1:26:17.8 1+4+2+3 10
53 41 Hansjörg Farbmacher 1940 Austria + 12:32.2 1:26:24.5 4+2+0+0 6
54 64 Peter Dascoulias 1949 USA + 12:32.8 1:26:25.1 2+1+2+2 7
55 40 Iliya Todorov 1953 Bulgaria + 12:55.0 1:26:47.3 1+4+1+1 7
56 49 Jeffrey Stevens 1945 Great Britain + 14:25.7 1:28:18.0 0+2+0+1 3
57 10 Patrick Arnaud - France + 15:20.3 1:29:12.6 4+5+0+1 10
58 14 Andreas Galli - Switzerland + 15:53.9 1:29:46.2 3+4+3+2 12
59 50 Mats-Åke Lantz 1951 Sweden + 15:59.5 1:29:51.8 1+1+1+1 4
60 51 Paul Brunner - Switzerland + 17:22.8 1:31:15.1 4+3+2+6 15
61 12 Manfred Fux - Austria + 18:04.0 1:31:56.3 3+1+2+3 9
62 35 Johann Siegle - Austria + 19:45.1 1:33:37.4 4+4+2+1 11
63 54 Paul Bühlman - Switzerland + 20:23.8 1:34:16.1 3+3+2+1 9
64 57 Graeme Ferguson 1952 Great Britain + 20:53.1 1:34:45.4 2+3+3+4 12
65 59 Josef Krondorfer - Austria + 24:29.8 1:38:22.1 0+3+1+6 10
66 27 Ming-Yih Ueng 1952 Taiwan + 31:00.6 1:44:52.9 0+2+0+3 5
67 5 Li-Chien Shen 1952 Taiwan + 60:28.8 2:14:21.1 3+5+3+8 19

Info

What WSC 1975
Discipline 20 km Individual
Host Antholz-Anterselva
Nation Italy
Date Friday 14.Feb 1975
Calendar 1974/1975