Login

Calendar

Home Calendar RankingHall of Fame Hosts

Main Complete World Cup Championship IBU Cup Junior Men Women

Date Host Discipline Link Winner Runner up Third
2019-11-28 Sjusjøen IBU 10 km Sprint Result 1 L. Fratzscher 2 H. Lemmerer 3 A. Andersen
2019-11-30 Sjusjøen IBU 10 km Sprint Result 1 F. Gjesbakk 2 S. Pettersen 3 L. Fratzscher
2019-12-01 Sjusjøen IBU 12.5 km Pursuit Result 1 P. Nawrath 2 F. Gjesbakk 3 L. Fratzscher
2019-12-12 Val Ridanna IBU Super Sprint Qual Result 1 M. Jäger 2 M. Perrillat Bottonet 3 R. Rees
2019-12-12 Val Ridanna IBU Super Sprint Final Result 1 L. Birkeland 2 R. Zini 3 M. Perrillat Bottonet
2019-12-14 Val Ridanna IBU 10 km Sprint Result 1 M. Varabei 2 F. Gjesbakk 3 A. Povarnitsyn
2019-12-15 Val Ridanna IBU 15 km Mass Start Result 1 L. Birkeland 2 R. Rees 3 H. Bogetveit
2019-12-18 Obertilliach IBU 15 km Individual Result 1 S. Semenov 2 L. Fratzscher 3 L. Birkeland
2019-12-20 Obertilliach IBU 10 km Sprint Result 1 A. Andersen 2 P. Schommer 3 P. Nawrath
2019-12-21 Obertilliach IBU Single Mixed Relay Result 1 Germany 2 Russia 3 Norway
2019-12-21 Obertilliach IBU Mixed Relay Cancelled
2020-01-10 Brezno-Osrblie IBU 15 km Individual Result 1 E. Strømsheim 2 R. Rees 3 K. Streltsov
2020-01-12 Brezno-Osrblie IBU 10 km Sprint Result 1 P. Nawrath 2 V. Hornig 3 R. Rees
2020-01-15 Brezno-Osrblie IBU Single Mixed Relay Result 1 Norway 2 France 3 Ukraine
2020-01-15 Brezno-Osrblie IBU Mixed Relay Result 1 Russia 2 Germany 3 Norway
2020-01-17 Brezno-Osrblie IBU 10 km Sprint Result 1 S. Suchilov 2 S. Bakken 3 E. Strømsheim
2020-01-18 Brezno-Osrblie IBU 12.5 km Pursuit Result 1 E. Strømsheim 2 R. Tkalenko 3 K. Streltsov
2020-02-08 Langdorf-Arbersee IBU 10 km Sprint
2020-02-09 Langdorf-Arbersee IBU 15 km Mass Start
2020-02-13 Martell-Val Martello IBU Super Sprint Qual
2020-02-13 Martell-Val Martello IBU Super Sprint Final
2020-02-15 Martell-Val Martello IBU 10 km Sprint
2020-02-16 Martell-Val Martello IBU 12.5 km Pursuit
2020-02-26 Otepää EM 20 km Individual
2020-02-27 Otepää EM Single Mixed Relay
2020-02-27 Otepää EM Mixed Relay
2020-02-29 Otepää EM 10 km Sprint
2020-03-01 Otepää EM 12.5 km Pursuit
2020-03-05 Minsk-Raubichi IBU 15 km Individual
2020-03-07 Minsk-Raubichi IBU 10 km Sprint
2020-03-08 Minsk-Raubichi IBU 12.5 km Pursuit