Login

Sign for our fantasy game now!

Calendar

Home Calendar RankingHall of Fame Hosts

Main Complete World Cup Championship IBU Cup Junior Men Women

Date Host Discipline Link Winner Runner up Third
2018-12-06 Pokljuka 15 km Individual Result 1 Y. Dzhima 2 M. Hojnisz 3 M. Davidova
2018-12-08 Pokljuka 7.5 km Sprint Result 1 K. Mäkäräinen 2 D. Wierer 3 J. Braisaz
2018-12-09 Pokljuka 10 km Pursuit Result 1 K. Mäkäräinen 2 D. Wierer 3 P. Fialkova
2018-12-13 Hochfilzen 7.5 km Sprint Result 1 D. Wierer 2 K. Mäkäräinen 3 E. Yurlova-Percht
2018-12-15 Hochfilzen 10 km Pursuit Result 1 K. Mäkäräinen 2 P. Fialkova 3 D. Wierer
2018-12-16 Hochfilzen 4x6 km Relay Result 1 Italy 2 Sweden 3 France
2018-12-21 Nove Mesto 7.5 km Sprint Result 1 M. Røiseland 2 L. Dahlmeier 3 P. Fialkova
2018-12-22 Nove Mesto 10 km Pursuit Result 1 M. Røiseland 2 D. Wierer 3 H. Öberg
2018-12-23 Nove Mesto 12.5 km Mass Start Result 1 A. Kuzmina 2 P. Fialkova 3 A. Chevalier
2019-01-10 Oberhof 7.5 km Sprint Result 1 L. Vittozzi 2 A. Chevalier 3 H. Öberg
2019-01-12 Oberhof 10 km Pursuit Result 1 L. Vittozzi 2 A. Kuzmina 3 A. Chevalier
2019-01-13 Oberhof 4x6 km Relay Result 1 Russia 2 Germany 3 Czech Republic
2019-01-17 Ruhpolding 7.5 km Sprint Result 1 A. Kuzmina 2 L. Vittozzi 3 H. Öberg
2019-01-19 Ruhpolding 4x6 km Relay Result 1 France 2 Norway 3 Germany
2019-01-20 Ruhpolding 12.5 km Mass Start Result 1 F. Preuss 2 I. Tandrevold 3 P. Fialkova
2019-01-24 Antholz-Anterselva 7.5 km Sprint Result 1 M. Davidova 2 K. Mäkäräinen 3 M. Røiseland
2019-01-26 Antholz-Anterselva 10 km Pursuit Result 1 D. Wierer 2 L. Dahlmeier 3 L. Vittozzi
2019-01-27 Antholz-Anterselva 12.5 km Mass Start Result 1 L. Dahlmeier 2 M. Davidova 3 V. Hinz
2019-02-07 Canmore 12.5 km Individual Result 1 T. Eckhoff 2 M. Davidova 3 L. Vittozzi
2019-02-08 Canmore 4x6 km Relay Result 1 Germany 2 Norway 3 France
2019-02-10 Canmore 7.5 km Sprint Cancelled
2019-02-14 Soldier Hollow UT 7.5 km Sprint Result 1 M. Røiseland 2 K. Mäkäräinen 3 F. Hildebrand
2019-02-16 Soldier Hollow UT 10 km Pursuit Result 1 D. Herrmann 2 F. Hildebrand 3 K. Mäkäräinen
2019-03-08 Östersund WSC 7.5 km Sprint Result A. Kuzmina I. Tandrevold L. Dahlmeier
2019-03-10 Östersund WSC 10 km Pursuit Result D. Herrmann T. Eckhoff L. Dahlmeier
2019-03-12 Östersund WSC 15 km Individual Result H. Öberg L. Vittozzi J. Braisaz
2019-03-16 Östersund WSC 4x6 km Relay Result Norway Sweden Ukraine
2019-03-17 Östersund WSC 12.5 km Mass Start Result D. Wierer E. Yurlova-Percht D. Herrmann
2019-03-21 Holmenkollen 7.5 km Sprint Result 1 A. Kuzmina 2 F. Preuss 3 P. Fialkova
2019-03-23 Holmenkollen 10 km Pursuit Result 1 A. Kuzmina 2 D. Herrmann 3 H. Öberg
2019-03-24 Holmenkollen 12.5 km Mass Start Result 1 H. Öberg 2 T. Eckhoff 3 C. Egan
2018-12-02 Pokljuka Single Mixed Relay Result 1 Norway 2 Austria 3 Ukraine
2018-12-02 Pokljuka Mixed Relay Result 1 France 2 Switzerland 3 Italy
2019-02-17 Soldier Hollow UT Single Mixed Relay Result 1 Italy 2 Austria 3 France
2019-02-17 Soldier Hollow UT Mixed Relay Result 1 France 2 Germany 3 Norway
2019-03-07 Östersund WSC Mixed Relay Result Norway Germany Italy
2019-03-14 Östersund WSC Single Mixed Relay Result Norway Italy Sweden