Sign in Sign up

Calendar

Home Calendar RankingHall of Fame Hosts

Main Complete World Cup Championship IBU Cup Junior Men Women

Date Host Discipline Link Winner Runner up Third
2018-11-24 Sjusjøen NE 7.5 km Sprint Result 1 T. Eckhoff 2 F. Hildebrand 3 K. Horchler
2018-11-25 Sjusjøen NE 12.5 km Mass Start Result 1 T. Eckhoff 2 D. Herrmann 3 I. Landmark Tandrevold
2018-11-29 Idre IBU 7.5 km Sprint Result 1 I. Andersson 2 I. Kruchinkina 3 A. Morozova
2018-12-01 Idre IBU 7.5 km Sprint Result 1 E. Högberg 2 N. Horchler 3 N. Bielkina
2018-12-02 Idre IBU 10 km Pursuit Result 1 S. Mironova 2 I. Andersson 3 A. Morozova
2018-12-06 Pokljuka 15 km Individual Result 1 Y. Dzhima 2 M. Hojnisz 3 M. Davidova
2018-12-08 Pokljuka 7.5 km Sprint Result 1 K. Mäkäräinen 2 D. Wierer 3 J. Braisaz
2018-12-09 Pokljuka 10 km Pursuit Result 1 K. Mäkäräinen 2 D. Wierer 3 P. Fialkova
2018-12-13 Hochfilzen 7.5 km Sprint Result 1 D. Wierer 2 K. Mäkäräinen 3 E. Yurlova-Percht
2018-12-15 Hochfilzen 10 km Pursuit Result 1 K. Mäkäräinen 2 P. Fialkova 3 D. Wierer
2018-12-15 Val Ridanna IBU 7.5 km Sprint Result 1 A. Morozova 2 I. Andersson 3 N. Bielkina
2018-12-15 Lenzerheide IBU-Jr 12.5 km Individual Result 1 C. Bened 2 P. Shevnina 3 F. Pfnür
2018-12-16 Val Ridanna IBU 10 km Pursuit Result 1 A. Morozova 2 V. Slivko 3 S. Mironova
2018-12-16 Hochfilzen 4x6 km Relay Result 1 Italy 2 Sweden 3 France
2018-12-16 Lenzerheide IBU-Jr 7.5 km Sprint Result 1 P. Botet 2 H. Kebinger 3 H. Hermann
2018-12-19 Obertilliach IBU 15 km Individual Result 1 C. Colombo 2 N. Horchler 3 E. Högberg
2018-12-20 Station des Rousses IBU-Jr 7.5 km Sprint Result 1 A. Kaisheva 2 J. Frühwirth 3 F. Pfnür
2018-12-21 Obertilliach IBU Super Sprint Qual Result 1 I. Andersson 2 E. Högberg
2 D. Zdouc
2018-12-21 Obertilliach IBU Super Sprint Final Result 1 F. Lindqvist 2 E. Högberg 3 K. Offigstad Knotten
2018-12-21 Nove Mesto 7.5 km Sprint Result 1 M. Røiseland 2 L. Dahlmeier 3 P. Fialkova
2018-12-21 Station des Rousses IBU-Jr 10 km Pursuit Result 1 J. Frühwirth 2 A. Goreeva 3 N. Zadravec
2018-12-22 Obertilliach IBU 7.5 km Sprint Result 1 N. Moser 2 N. Gerbulova 3 M. Bankes
2018-12-22 Nove Mesto 10 km Pursuit Result 1 M. Røiseland 2 D. Wierer 3 H. Öberg
2018-12-23 Nove Mesto 12.5 km Mass Start Result 1 A. Kuzmina 2 P. Fialkova 3 A. Chevalier
2019-01-10 Oberhof 7.5 km Sprint Result 1 L. Vittozzi 2 A. Chevalier 3 H. Öberg
2019-01-12 Duszniki Zdroj IBU 7.5 km Sprint Result 1 N. Gerbulova 2 V. Slivko 3 A. Morozova
2019-01-12 Oberhof 10 km Pursuit Result 1 L. Vittozzi 2 A. Kuzmina 3 A. Chevalier
2019-01-13 Duszniki Zdroj IBU 7.5 km Sprint Result 1 N. Gerbulova 2 J. Skottheim 3 N. Bielkina
2019-01-13 Oberhof 4x6 km Relay Result 1 Russia 2 Germany 3 Czech Republic
2019-01-17 Ruhpolding 7.5 km Sprint Result 1 A. Kuzmina 2 L. Vittozzi 3 H. Öberg
2019-01-17 Langdorf-Arbersee IBU 12.5 km Individual Result 1 Y. Zhuravok 2 C. Sloof 3 E. Högberg
2019-01-19 Ruhpolding 4x6 km Relay Result 1 France 2 Norway 3 Germany
2019-01-19 Langdorf-Arbersee IBU 7.5 km Sprint Result 1 V. Slivko 2 I. Andersson 3 R. Femsteinevik
2019-01-20 Langdorf-Arbersee IBU 10 km Pursuit Result 1 V. Slivko 2 N. Horchler 3 E. Högberg
2019-01-20 Ruhpolding 12.5 km Mass Start Result 1 F. Preuss 2 I. Landmark Tandrevold 3 P. Fialkova
2019-01-24 Antholz-Anterselva 7.5 km Sprint Result 1 M. Davidova 2 K. Mäkäräinen 3 M. Røiseland
2019-01-24 Lenzerheide IBU 7.5 km Sprint Result 1 V. Slivko 2 U. Kaisheva 3 J. Hettich
2019-01-26 Antholz-Anterselva 10 km Pursuit Result 1 D. Wierer 2 L. Dahlmeier 3 L. Vittozzi
2019-01-26 Lenzerheide IBU 10 km Pursuit Result 1 U. Kaisheva 2 V. Slivko 3 V. Vasnetcova
2019-01-27 Brezno-Osrblie WYC 10 km Individual Result U. Slettemark T. Vobornikova H. Nikkinen
2019-01-27 Antholz-Anterselva 12.5 km Mass Start Result 1 L. Dahlmeier 2 M. Davidova 3 V. Hinz
2019-01-28 Brezno-Osrblie WJC 12.5 km Individual Result F. Meng J. Frühwirth F. Pfnür
2019-01-29 Brezno-Osrblie WYC 3x6 km Relay Result Norway Germany France
2019-01-30 Brezno-Osrblie WJC 3x6 km Relay Result France Germany Sweden
2019-02-01 Brezno-Osrblie WYC 6 km Sprint Result M. Bakken A. Baserga M. Møller
2019-02-02 Brezno-Osrblie WJC 7.5 km Sprint Result E. Bekh K. Zuk H. Kebinger
2019-02-03 Brezno-Osrblie WJC 10 km Pursuit Result E. Bekh H. Kebinger S. Chauveau
2019-02-03 Brezno-Osrblie WYC 7.5 km Pursuit Result A. Baserga T. Vobornikova M. Bakken
2019-02-07 Canmore 12.5 km Individual Result 1 T. Eckhoff 2 M. Davidova 3 L. Vittozzi
2019-02-08 Canmore 4x6 km Relay Result 1 Germany 2 Norway 3 France
2019-02-10 Canmore 7.5 km Sprint Cancelled
2019-02-12 Veliko Polje EYOF 6 km Sprint Result H. Børve L. Meier A. Gandler
2019-02-13 Veliko Polje EYOF 10 km Individual Result N. Remonnay L. Meier S. Tsyplukhina
2019-02-14 Soldier Hollow UT 7.5 km Sprint Result 1 M. Røiseland 2 K. Mäkäräinen 3 F. Hildebrand
2019-02-16 Soldier Hollow UT 10 km Pursuit Result 1 D. Herrmann 2 F. Hildebrand 3 K. Mäkäräinen
2019-02-20 Minsk-Raubichi EM 15 km Individual Result H. Öberg Y. Zhuravok I. Kryuko
2019-02-23 Minsk-Raubichi EM 7.5 km Sprint Result M. Brorsson E. Yurlova-Percht H. Öberg
2019-02-24 Minsk-Raubichi EM 10 km Pursuit Result E. Yurlova-Percht I. Kryuko N. Horchler
2019-03-01 Sjusjøen IBU-Jr 7.5 km Sprint Result 1 A. Lundström 2 M. Todorova 3 A. Kryvonos
2019-03-01 Otepää IBU Super Sprint Qual Result 1 T. Brun-Lie 2 L. Kummer 3 I. Andersson
2019-03-01 Otepää IBU Super Sprint Final Result 1 A. Weidel 2 D. Zdouc 3 T. Brun-Lie
2019-03-02 Sjusjøen IBU-Jr 7.5 km Sprint Result 1 A. Goreeva 2 M. Todorova 3 H. Kebinger
2019-03-02 Otepää IBU 7.5 km Sprint Result 1 C. Chevalier 2 J. Hettich 3 J. Frühwirth
2019-03-04 Krasnoyarsk UVS 15 km Individual Result N. Gerbulova E. Moshkova E. Chirkova
2019-03-06 Sjusjøen EM-Jr 12.5 km Individual Result C. Bened A. Lundström F. Pfnür
2019-03-06 Krasnoyarsk UVS 7.5 km Sprint Result E. Moshkova I. Kazakevich T. Voronina
2019-03-07 Krasnoyarsk UVS 10 km Pursuit Result E. Moshkova I. Kazakevich T. Voronina
2019-03-08 Östersund WSC 7.5 km Sprint Result A. Kuzmina I. Landmark Tandrevold L. Dahlmeier
2019-03-09 Sjusjøen EM-Jr 7.5 km Sprint Result C. Bened G. Guigonnat J. Frühwirth
2019-03-10 Krasnoyarsk UVS 12.5 km Mass Start Result E. Moshkova E. Kaplina E. Chirkova
2019-03-10 Östersund WSC 10 km Pursuit Result D. Herrmann T. Eckhoff L. Dahlmeier
2019-03-10 Sjusjøen EM-Jr 10 km Pursuit Result J. Frühwirth H. Kebinger A. Kaisheva
2019-03-12 Östersund WSC 15 km Individual Result H. Öberg L. Vittozzi J. Braisaz
2019-03-14 Martell-Val Martello IBU 7.5 km Sprint Result 1 O. Abramova 2 K. Reztsova 3 J. Skottheim
2019-03-16 Östersund WSC 4x6 km Relay Result Norway Sweden Ukraine
2019-03-16 Martell-Val Martello IBU 7.5 km Sprint Result 1 C. Colombo 2 I. Kazakevich 3 V. Slivko
2019-03-17 Östersund WSC 12.5 km Mass Start Result D. Wierer E. Yurlova-Percht D. Herrmann
2019-03-17 Martell-Val Martello IBU 12.5 km Mass Start Result 1 C. Colombo 2 K. Offigstad Knotten 3 S. Scherer
2019-03-21 Holmenkollen 7.5 km Sprint Result 1 A. Kuzmina 2 F. Preuss 3 P. Fialkova
2019-03-23 Holmenkollen 10 km Pursuit Startlist
2019-03-24 Holmenkollen 12.5 km Mass Start
2018-12-02 Pokljuka Single Mixed Relay Result 1 Norway 2 Austria 3 Ukraine
2018-12-02 Pokljuka Mixed Relay Result 1 France 2 Switzerland 3 Italy
2018-12-13 Val Ridanna IBU Single Mixed Relay Result 1 Russia 2 Germany 3 Ukraine
2018-12-13 Val Ridanna IBU Mixed Relay Result 1 Russia 2 Sweden 3 Norway
2018-12-19 Station des Rousses IBU-Jr Single Mixed Relay Result 1 Slovenia 2 France 3 Poland
2018-12-19 Station des Rousses IBU-Jr Mixed Relay Result 1 France 2 Germany 3 Poland
2018-12-29 Gelsenkirchen SE Single Mixed Relay Result Italy Germany Belarus
2019-01-27 Lenzerheide IBU Single Mixed Relay Result 1 Russia 2 Germany 3 Ukraine
2019-01-27 Lenzerheide IBU Mixed Relay Result 1 Russia 2 Germany 3 Norway
2019-02-15 Veliko Polje EYOF Mixed Relay Result Norway France Finland
2019-02-17 Soldier Hollow UT Single Mixed Relay Result 1 Italy 2 Austria 3 France
2019-02-17 Soldier Hollow UT Mixed Relay Result 1 France 2 Germany 3 Norway
2019-02-21 Minsk-Raubichi EM Single Mixed Relay Result Russia Sweden France
2019-02-21 Minsk-Raubichi EM Mixed Relay Result Sweden Germany Belarus
2019-03-07 Sjusjøen EM-Jr Single Mixed Relay Result Russia Switzerland Sweden
2019-03-07 Sjusjøen EM-Jr Mixed Relay Result Russia Norway Germany
2019-03-07 Östersund WSC Mixed Relay Result Norway Germany Italy
2019-03-09 Krasnoyarsk UVS Single Mixed Relay Result Russia Czech Republic France
2019-03-14 Östersund WSC Single Mixed Relay Result Norway Italy Sweden