Alpine
Biathlon
Cross-Country
Nor.Combined
Ski Jumping
Speed Skating
Fantasy
Home
Events & Results
Ranking
Hall of Fame
Sprint Classic - Vuokatti
Cross-Country, U23 World Championship, Thursday 11.Feb 2021, Finland
History
Results
Startlist
Show more
Pos
BiB
Name
Born
Nation
Time
1
1
Terentev
Aleksandr
1999
Russia
2
6
Rysstad
Aron Åkre
1999
Norway
3
5
Ardashev
Sergey
1998
Russia
4
12
Mannila
Lauri
1998
Finland
5
9
Filimonov
Denis
1999
Russia
6
8
Kuznetsov
Andrey
1998
Russia
7
4
Cerny
Ondrej
1999
Czechia
8
11
Mocellini
Simone
1998
Italy
9
18
Riebli
Janik
1998
Switzerland
10
24
Poikonen
Verneri
1998
Finland
11
3
Ogden
Ben
2000
USA
12
16
Grond
Valerio
2000
Switzerland
13
2
Skaanes
Håkon
1999
Norway
14
14
Hegdal
Vebjørn
1998
Norway
15
30
Sossau
Anian
2000
Germany
16
10
Moseby
Håvard
1999
Norway
17
19
Grall-Johnson
Pierre
1999
Canada
18
25
Shpuntau
Yahor
1999
Belarus
19
27
Kalivoda
Tomas
1998
Czechia
20
28
Fähndrich
Cyril
1999
Switzerland
21
15
Cyr
Antoine
1998
Canada
22
17
Himma
Martin
1999
Estonia
23
20
Berglund
Gustaf
1998
Sweden
24
23
Graz
Davide
2000
Italy
25
29
Dellagiacoma
Stefano
1999
Italy
26
7
Schoonmaker
James Clinton
2000
USA
27
13
Ekberg
Johan
2000
Sweden
28
21
Drolet
Remi
2000
Canada
29
22
Ritchie
Graham
1998
Canada
30
26
Jager
Luke
2000
USA
31
-
Schely
Theo
1999
France
32
-
Karppanen
Miro
1998
Finland
33
-
Knopf
Florian
1999
Germany
34
-
Matassov
Svyatoslav
2000
Kazakhstan
35
-
Yamashita
Haruki
1999
Japan
36
-
Tossavainen
Juuso
1998
Finland
37
-
Vigants
Raimo
1999
Latvia
38
-
Mrkonjic
Lukas
1999
Austria
39
-
Crv
Vili
1999
Slovenia
40
-
Vermeulen
Mika
1999
Austria
41
-
Schumacher
Gus
2000
USA
42
-
Roos
Henri
1998
Estonia
43
-
Mancini
Tom
1998
France
44
-
Lyuft
Ivan
1998
Kazakhstan
45
-
Andersson
Fredrik
1998
Sweden
46
-
Damian
Dawid
2000
Poland
47
-
Gridin
Nikita
2000
Kazakhstan
48
-
Skowron
Michal
1998
Poland
49
-
Hirose
Ryo
2000
Japan
50
-
Ticco
Giovanni
2000
Italy
51
-
Mikayelyan
Mikayel
1999
Armenia
52
-
Benediktsson
Dagur
1998
Iceland
53
-
Kuchler
Albert
1998
Germany
54
-
Habuki
Yuito
2000
Japan
55
-
Eric
Strahinja
2000
Bosnia&Herzegovina
56
-
Firat
Yusuf Emre
2000
Turkey
57
-
Renda
Andrej
2000
Slovakia
58
-
Aydin
Hamit Tarik
2000
Turkey
59
-
Dirtu-Lunic
Valentin
2000
Romania
60
-
Kazlouski
Vital
1998
Belarus
61
-
Mishchenko
Oleh
2000
Ukraine
62
-
Januskevicius
Paulius
2000
Lithuania
63
-
Wolfe
Hamish
1998
Great Britain
64
-
Kim
Min-Woo
1998
South Korea
65
-
Oglago
Amed
1998
Turkey
66
-
Maci
Ramazan
1999
Turkey
67
-
Colic
Milos
1999
Bosnia&Herzegovina
68
-
Dashdondog
Munkhgerel
1999
Mongolia
DNS
-
Kozlovsky
Vladimir
1999
Czechia
DNS
-
Zalcik
Kim
1999
Czechia