Alpine
Biathlon
Cross-Country
Nor.Combined
Ski Jumping
Speed Skating
Fantasy
Home
Events & Results
Ranking
Hall of Fame
Sprint Classic - Oberstdorf
Cross-Country, World Championship, Thursday 25.Feb 2021, Germany
History
Results
Startlist
Show more
Pos
BiB
Name
Born
Nation
Time
1
1
Klæbo
Johannes Høsflot
1996
Norway
2
2
Valnes
Erik
1996
Norway
3
6
Taugbøl
Håvard Solås
1993
Norway
4
10
Bolshunov
Alexander
1996
Russia
5
9
Ustiugov
Sergey
1992
Russia
6
28
Svensson
Oskar
1995
Sweden
7
19
Jouve
Richard
1994
France
8
4
Golberg
Pål
1990
Norway
9
5
Retivykh
Gleb
1991
Russia
10
16
Iversen
Emil
1991
Norway
11
3
Pellegrino
Federico
1990
Italy
12
13
Hediger
Jovian
1990
Switzerland
13
7
Mäki
Joni
1995
Finland
14
8
Terentev
Aleksandr
1999
Russia
15
12
Vuorinen
Lauri
1995
Finland
16
26
Hakola
Ristomatti
1991
Finland
17
11
Ogden
Ben
2000
USA
18
15
Grate
Marcus
1996
Sweden
19
23
Häggström
Johan
1992
Sweden
20
25
Kilp
Marko
1993
Estonia
21
14
Cerny
Ondrej
1999
Czechia
22
17
Chanavat
Lucas
1994
France
23
18
Novak
Michal
1996
Czechia
24
22
Seller
Ludek
1995
Czechia
25
29
Chauvin
Valentin
1995
France
26
20
Schoonmaker
James Clinton
2000
USA
27
21
Rastelli
Maicol
1991
Italy
28
24
De Fabiani
Francesco
1993
Italy
29
27
Brugger
Janosch
1997
Germany
30
30
Persson
Anton
1995
Sweden
31
-
Cyr
Antoine
1998
Canada
32
-
Jay
Renaud
1991
France
33
-
Starega
Maciej
1990
Poland
34
-
Ritchie
Graham
1998
Canada
35
-
Bolger
Kevin
1993
USA
36
-
Grond
Valerio
2000
Switzerland
37
-
Eisenlauer
Sebastian
1990
Germany
38
-
Sossau
Anian
2000
Germany
39
-
Hanneman
Logan
1993
USA
40
-
Clugnet
James
1996
Great Britain
41
-
Pechousek
Jan
1997
Czechia
42
-
Himma
Martin
1999
Estonia
43
-
Moser
Benjamin
1997
Austria
44
-
Westgård
Thomas Hjalmar
1995
Ireland
45
-
Voranau
Aliaksandr
1990
Belarus
46
-
Bury
Kamil
1995
Poland
47
-
Shpuntau
Yahor
1999
Belarus
48
-
Crv
Vili
1999
Slovenia
49
-
Bing
Thomas
1990
Germany
50
-
Mocellini
Simone
1998
Italy
51
-
Korge
Kaarel Kasper
1996
Estonia
52
-
Käser
Erwan
1992
Switzerland
53
-
Schaad
Roman
1993
Switzerland
54
-
Bortsov
Konstantin
1995
Kazakhstan
55
-
Lampic
Janez
1996
Slovenia
56
-
Drolet
Remi
2000
Canada
57
-
Mikkonen
Juho
1990
Finland
58
-
Pueyo
Jaume
2001
Spain
59
-
Föttinger
Michael
1997
Austria
60
-
Klimin
Olzhas
1996
Kazakhstan
61
-
Pukhkalo
Vitaliy
1992
Kazakhstan
62
-
Miyazawa
Hiroyuki
1991
Japan
63
-
Perekhoda
Ruslan
1987
Ukraine
64
-
Vermeulen
Mika
1999
Austria
65
-
Mrkonjic
Lukas
1999
Austria
66
-
Bellingham
Philip
1991
Australia
67
-
Skender
Marko
2001
Croatia
68
-
Pepene
Paul Constantin
1988
Romania
69
-
Chanloung
Mark
1995
Thailand
70
-
Vigants
Raimo
1999
Latvia
71
-
Vaiciulis
Modestas
1989
Lithuania
72
-
Popa
Raul Mihai
1997
Romania
73
-
Drahun
Dmytro
1997
Ukraine
74
-
De Marre
Thibaut
1998
Belgium
75
-
Bikse
Indulis
1995
Latvia
76
-
Pedersen
Isak
1997
Iceland
77
-
Kim
Eun-Ho
1996
South Korea
77
-
Serot
Titouan
1999
Belgium
79
-
Alev
Alvar Johannes
1993
Estonia
80
-
Ikpefan
Samuel Uduigowme
1991
Nigeria
81
-
Konya
Adam
1992
Hungary
82
-
Hogiu
Petrica
1991
Romania
83
-
Saulitis
Niks
2001
Latvia
84
-
Strolia
Tautvydas
1995
Lithuania
85
-
De Campo
Seve
1998
Australia
86
-
Silva
Manex
2002
Brazil
87
-
Benediktsson
Dagur
1998
Iceland
88
-
Crnkovic
Kresimir
1995
Croatia
89
-
Jeong
Jong-Won
1992
South Korea
90
-
Møller
Martin Troels
1980
Denmark
91
-
Michelsen
Hjalmar
2002
Denmark
92
-
Oglago
Amed
1998
Turkey
93
-
Firat
Yusuf Emre
2000
Turkey
94
-
Pollock
Mark
1992
Australia
95
-
Dal Farra
Franco
2000
Argentina
96
-
Ayçiçek
Ömer
1995
Turkey
97
-
Milosavljevic
Milos
1995
Serbia
98
-
Kim
Min-Woo
1998
South Korea
99
-
Simonutis
Edvinas
2002
Lithuania
100
-
Dursun
Hamza
1994
Turkey
101
-
Kaparkalejs
Lauris
2003
Latvia
102
-
Peshkov
Daniel
2002
Bulgaria
103
-
Bozhilov
Kristiyan
2003
Bulgaria
104
-
Poutot
Mathis
2002
Belgium
105
-
Perusic
Petar
2004
Croatia
106
-
Rosbo
Jacob Weel
2000
Denmark
107
-
Seyd
Seyed Sattar
1987
Iran
108
-
Batmunkh
Achbadrakh
1994
Mongolia
109
-
Eric
Strahinja
2000
Bosnia&Herzegovina
110
-
Grbovic
Aleksandar
2003
Montenegro
111
-
Santos
Victor
1997
Brazil
112
-
Malchov
Todor
2001
Bulgaria
113
-
Drusys
Jaunius
1995
Lithuania
114
-
Gomez
Gonzalo Angel
1997
Argentina
115
-
Otgonlkhagva
Zolbayar
2002
Mongolia
116
-
Zaharija
Ivan
2002
Croatia
117
-
Matikanov
Mario
2004
Bulgaria
118
-
Hiestand
Steve
1984
Brazil
119
-
Lagler
Kristof
1994
Hungary
120
-
Vasconcellos
Matheus
2000
Brazil
121
-
Shemshaki
Yasin
1988
Iran
122
-
Voskanyan
Spartak
2003
Armenia
123
-
Savehshemshki
Danial
-
Iran
124
-
Smrkovic
Rejhan
1991
Serbia
125
-
Gronlund
Timo Juhani
1987
Bolivia
126
-
Sauma
Mateo Lorenzo
2004
Argentina
127
-
Jada
Stavre
1998
North Macedonia
128
-
Fernandez
Yonathan Jesus
1986
Chile
129
-
Dashdondog
Munkhgerel
1999
Mongolia
130
-
Kennedy
Brian
1990
Ireland
131
-
Colic
Milos
1999
Bosnia&Herzegovina
132
-
Rosbo
Joachim Weel
1997
Denmark
133
-
Anic
Stefan
1997
Bosnia&Herzegovina
134
-
Moghdid
Alireza
1989
Iran
135
-
Antoniadis
Angelos
2003
Greece
136
-
Gyallai
Soma
1997
Hungary
137
-
Stevic
Milos
2004
Bosnia&Herzegovina
138
-
Velivassis
Dimitris
1979
Greece
139
-
Rangel
Rodrigo
-
Mexico
140
-
Quintana
Carlos Andres
1985
Colombia
141
-
Karamichas
Kleanthis
1988
Greece
142
-
Tawk
Elie
2002
Lebanon
143
-
Panoyan
Hrachya
-
Armenia
144
-
Uberuaga
Juan Luis
2003
Chile
145
-
Djordjevic
Milos
-
Serbia
146
-
Flores
Martin
2002
Chile
147
-
Paunovic
Djordje
2005
Serbia
148
-
Cabrita
Filipe
1979
Portugal
149
-
Keyrouz
Paul
1988
Lebanon
150
-
Diaz
Tomas
2003
Chile
151
-
Cabeca
Jose
1996
Portugal
152
-
Montes De Oca
Pedro
1980
Mexico
153
-
Lau
Nicholas
1979
Trinidad & Tobago
154
-
Neemeh
Charbel
1994
Lebanon
155
-
Petkovski
Nikola
2002
North Macedonia
156
-
Arteaga
Eduardo
1977
Venezuela
DNS
-
Kennedy
Russell
1991
Canada
DNS
-
Goncalves
Andre
1988
Portugal
DNF
-
Lozom
Salim
2002
Lebanon