Login

Oberstdorf

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time
1 1 Johannes Høsflot Klæbo 1996 Norway
2 2 Erik Valnes 1996 Norway
3 6 Håvard Solås Taugbøl 1993 Norway
4 10 Alexander Bolshunov 1996 Russia
5 9 Sergey Ustiugov 1992 Russia
6 28 Oskar Svensson 1995 Sweden
7 19 Richard Jouve 1994 France
8 4 Pål Golberg 1990 Norway
9 5 Gleb Retivykh 1991 Russia
10 16 Emil Iversen 1991 Norway
11 3 Federico Pellegrino 1990 Italy
12 13 Jovian Hediger 1990 Switzerland
13 7 Joni Mäki 1995 Finland
14 8 Aleksandr Terentev 1999 Russia
15 12 Lauri Vuorinen 1995 Finland
16 26 Ristomatti Hakola 1991 Finland
17 11 Ben Ogden 2000 USA
18 15 Marcus Grate 1996 Sweden
19 23 Johan Häggström 1992 Sweden
20 25 Marko Kilp 1993 Estonia
21 14 Ondrej Cerny 1999 Czech Republic
22 17 Lucas Chanavat 1994 France
23 18 Michal Novak 1996 Czech Republic
24 22 Ludek Seller 1995 Czech Republic
25 29 Valentin Chauvin 1995 France
26 20 James Clinton Schoonmaker 2000 USA
27 21 Maicol Rastelli 1991 Italy
28 24 Francesco De Fabiani 1993 Italy
29 27 Janosch Brugger 1997 Germany
30 30 Anton Persson 1995 Sweden
31 - Antoine Cyr 1998 Canada
32 - Renaud Jay 1991 France
33 - Maciej Starega 1990 Poland
34 - Graham Ritchie 1998 Canada
35 - Kevin Bolger 1993 USA
36 - Valerio Grond 2000 Switzerland
37 - Sebastian Eisenlauer 1990 Germany
38 - Anian Sossau 2000 Germany
39 - Logan Hanneman 1993 USA
40 - James Clugnet 1996 Great Britain
41 - Jan Pechousek 1997 Czech Republic
42 - Martin Himma 1999 Estonia
43 - Benjamin Moser 1997 Austria
44 - Thomas Hjalmar Westgård 1995 Ireland
45 - Aliaksandr Voranau 1990 Belarus
46 - Kamil Bury 1995 Poland
47 - Yahor Shpuntau 1999 Belarus
48 - Vili Crv 1999 Slovenia
49 - Thomas Bing 1990 Germany
50 - Simone Mocellini 1998 Italy
51 - Kaarel Kasper Korge 1996 Estonia
52 - Erwan Käser 1992 Switzerland
53 - Roman Schaad 1993 Switzerland
54 - Konstantin Bortsov 1995 Kazakhstan
55 - Janez Lampic 1996 Slovenia
56 - Remi Drolet 2000 Canada
57 - Juho Mikkonen 1990 Finland
58 - Jaume Pueyo 2001 Spain
59 - Michael Föttinger 1997 Austria
60 - Olzhas Klimin 1996 Kazakhstan
61 - Vitaliy Pukhkalo 1992 Kazakhstan
62 - Hiroyuki Miyazawa 1991 Japan
63 - Ruslan Perekhoda 1987 Ukraine
64 - Mika Vermeulen 1999 Austria
65 - Lukas Mrkonjic 1999 Austria
66 - Philip Bellingham 1991 Australia
67 - Marko Skender 2001 Croatia
68 - Paul Constantin Pepene 1988 Romania
69 - Mark Chanloung 1995 Thailand
70 - Raimo Vigants 1999 Latvia
71 - Modestas Vaiciulis 1989 Lithuania
72 - Raul Mihai Popa 1997 Romania
73 - Dmytro Drahun 1997 Ukraine
74 - Thibaut De Marre 1998 Belgium
75 - Indulis Bikse 1995 Latvia
76 - Isak Pedersen 1997 Iceland
77 - Eun-Ho Kim 1996 South Korea
77 - Titouan Serot 1999 Belgium
79 - Alvar Johannes Alev 1993 Estonia
80 - Samuel Uduigowme Ikpefan 1991 Nigeria
81 - Adam Konya 1992 Hungary
82 - Petrica Hogiu 1991 Romania
83 - Niks Saulitis 2001 Latvia
84 - Tautvydas Strolia 1995 Lithuania
85 - Seve De Campo 1998 Australia
86 - Manex Silva 2002 Brazil
87 - Dagur Benediktsson 1998 Iceland
88 - Kresimir Crnkovic 1995 Croatia
89 - Jong-Won Jeong 1992 South Korea
90 - Martin Troels Møller 1980 Denmark
91 - Hjalmar Michelsen 2002 Denmark
92 - Amed Oglago 1998 Turkey
93 - Yusuf Emre Firat 2000 Turkey
94 - Mark Pollock 1992 Australia
95 - Franco Dal Farra 2000 Argentina
96 - Ömer Ayçiçek 1995 Turkey
97 - Milos Milosavljevic 1995 Serbia
98 - Min-Woo Kim 1998 South Korea
99 - Edvinas Simonutis 2002 Lithuania
100 - Hamza Dursun 1994 Turkey
101 - Lauris Kaparkalejs 2003 Latvia
102 - Daniel Peshkov 2002 Bulgaria
103 - Kristiyan Bozhilov 2003 Bulgaria
104 - Mathis Poutot 2002 Belgium
105 - Petar Perusic 2004 Croatia
106 - Jacob Weel Rosbo 2000 Denmark
107 - Seyed Sattar Seyd 1987 Iran
108 - Achbadrakh Batmunkh 1994 Mongolia
109 - Strahinja Eric 2000 Bosnia&Herzegovina
110 - Aleksandar Grbovic 2003 Montenegro
111 - Victor Santos 1997 Brazil
112 - Todor Malchov 2001 Bulgaria
113 - Jaunius Drusys 1995 Lithuania
114 - Gonzalo Angel Gomez 1997 Argentina
115 - Zolbayar Otgonlkhagva 2002 Mongolia
116 - Ivan Zaharija 2002 Croatia
117 - Mario Matikanov 2004 Bulgaria
118 - Steve Hiestand 1984 Brazil
119 - Kristof Lagler 1994 Hungary
120 - Matheus Vasconcellos 2000 Brazil
121 - Yasin Shemshaki 1988 Iran
122 - Spartak Voskanyan 2003 Armenia
123 - Danial Savehshemshki - Iran
124 - Rejhan Smrkovic 1991 Serbia
125 - Timo Juhani Gronlund 1987 Bolivia
126 - Mateo Lorenzo Sauma 2004 Argentina
127 - Stavre Jada 1998 Macedonia
128 - Yonathan Jesus Fernandez 1986 Chile
129 - Munkhgerel Dashdondog 1999 Mongolia
130 - Brian Kennedy 1990 Ireland
131 - Milos Colic 1999 Bosnia&Herzegovina
132 - Joachim Weel Rosbo 1997 Denmark
133 - Stefan Anic 1997 Bosnia&Herzegovina
134 - Alireza Moghdid 1989 Iran
135 - Angelos Antoniadis 2003 Greece
136 - Soma Gyallai 1997 Hungary
137 - Milos Stevic 2004 Bosnia&Herzegovina
138 - Dimitris Velivassis 1979 Greece
139 - Rodrigo Rangel - Mexico
140 - Carlos Andres Quintana 1985 Colombia
141 - Kleanthis Karamichas 1988 Greece
142 - Elie Tawk 2002 Lebanon
143 - Hrachya Panoyan - Armenia
144 - Juan Luis Uberuaga 2003 Chile
145 - Milos Djordjevic - Serbia
146 - Martin Flores 2002 Chile
147 - Djordje Paunovic 2005 Serbia
148 - Filipe Cabrita 1979 Portugal
149 - Paul Keyrouz 1988 Lebanon
150 - Tomas Diaz 2003 Chile
151 - Jose Cabeca 1996 Portugal
152 - Pedro Montes De Oca 1980 Mexico
153 - Nicholas Lau 1979 Trinidad & Tobago
154 - Charbel Neemeh 1994 Lebanon
155 - Nikola Petkovski 2002 Macedonia
156 - Eduardo Arteaga 1977 Venezuela
DNS - Russell Kennedy 1991 Canada
DNS - Andre Goncalves 1988 Portugal
DNF - Salim Lozom 2002 Lebanon

Info

What WSC 2021
Discipline Sprint C
Host Oberstdorf
Nation Germany
Date Thursday 25.Feb 2021
Calendar 2020/2021