Login

Dresden

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time
1 1-1 Alexander Bolshunov 1996 Russia 15:01.1 15:01.1
1 1-2 Gleb Retivykh 1991 Russia 15:01.1 15:01.1
2 14-1 Richard Jouve 1994 France 15:01.3 + 00.2
2 14-2 Lucas Chanavat 1994 France 15:01.3 + 00.2
3 15-1 Francesco De Fabiani 1993 Italy 15:01.7 + 00.6
3 15-2 Federico Pellegrino 1990 Italy 15:01.7 + 00.6
4 16-1 Valentin Chauvin 1995 France 15:07.1 + 06.0
4 16-2 Renaud Jay 1991 France 15:07.1 + 06.0
5 19-1 Roman Schaad 1993 Switzerland 15:07.8 + 06.7
5 19-2 Jovian Hediger 1990 Switzerland 15:07.8 + 06.7
6 2-1 Artem Maltsev 1993 Russia 15:08.9 + 07.8
6 2-2 Aleksandr Terentev 1999 Russia 15:08.9 + 07.8
7 4-1 Thomas Bing 1990 Germany 15:09.3 + 08.2
7 4-2 Sebastian Eisenlauer 1990 Germany 15:09.3 + 08.2
8 20-1 Tomas Kalivoda 1998 Czech Republic 15:11.5 + 10.4
8 20-2 Ludek Seller 1995 Czech Republic 15:11.5 + 10.4
9 18-1 Kevin Bolger 1993 USA 15:13.7 + 12.6
9 18-2 Simeon Hamilton 1987 USA 15:13.7 + 12.6
10 10-1 Janik Riebli 1998 Switzerland 15:49.3 + 48.2
10 10-2 Valerio Grond 2000 Switzerland 15:49.3 + 48.2
11 3-1 James Clugnet 1996 Great Britain Semifinal + Semifinal
11 3-2 Andrew Young 1992 Great Britain Semifinal + Semifinal
12 7-1 Marko Kilp 1993 Estonia Semifinal + Semifinal
12 7-2 Martin Himma 1999 Estonia Semifinal + Semifinal
13 8-1 Benjamin Moser 1997 Austria Semifinal + Semifinal
13 8-2 Tobias Habenicht 1993 Austria Semifinal + Semifinal
14 17-1 Jan Pechousek 1997 Czech Republic Semifinal + Semifinal
14 17-2 Michal Novak 1996 Czech Republic Semifinal + Semifinal
15 5-1 Maicol Rastelli 1991 Italy Semifinal + Semifinal
15 5-2 Michael Hellweger 1996 Italy Semifinal + Semifinal
16 24-1 Maciej Starega 1990 Poland Semifinal + Semifinal
16 24-2 Sebastian Bryja 2002 Poland Semifinal + Semifinal
17 9-1 Lukas Mrkonjic 1999 Austria Semifinal + Semifinal
17 9-2 Michael Föttinger 1997 Austria Semifinal + Semifinal
18 25-1 Seve De Campo 1998 Australia Semifinal + Semifinal
18 25-2 Philip Bellingham 1991 Australia Semifinal + Semifinal
19 21-1 Janosch Brugger 1997 Germany Semifinal + Semifinal
19 21-2 Anian Sossau 2000 Germany Semifinal + Semifinal
20 6-1 Logan Hanneman 1993 USA Semifinal + Semifinal
20 6-2 James Clinton Schoonmaker 2000 USA Semifinal + Semifinal
21 26-1 Tautvydas Strolia 1995 Lithuania Semifinal + Semifinal
21 26-2 Modestas Vaiciulis 1989 Lithuania Semifinal + Semifinal
22 11-1 Dmytro Drahun 1997 Ukraine Semifinal + Semifinal
22 11-2 Oleksii Krasovskyi 1994 Ukraine Semifinal + Semifinal
23 23-1 Luka Markun 1998 Slovenia Semifinal + Semifinal
23 23-2 Janez Lampic 1996 Slovenia Semifinal + Semifinal
24 12-1 Jan Koristek 1996 Slovakia Semifinal + Semifinal
24 12-2 Denis Tilesch 2002 Slovakia Semifinal + Semifinal
25 22-1 Strahinja Eric 2000 Bosnia&Herzegovina Semifinal + Semifinal
25 22-2 Stefan Anic 1997 Bosnia&Herzegovina Semifinal + Semifinal
26 13-1 Piotr Sobiczewski 2002 Poland Semifinal + Semifinal
26 13-2 Robert Bugara 2002 Poland Semifinal + Semifinal

Info

What World Cup
Discipline Team Sprint F
Host Dresden
Nation Germany
Date Sunday 20.Dec 2020
Calendar 2020/2021