Login

Oberstdorf

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time
1 40 Therese Johaug 1988 Norway 23:09.8 23:09.8
2 46 Frida Karlsson 1999 Sweden 24:04.0 + 54.2
3 34 Ebba Andersson 1997 Sweden 24:16.7 + 01:06.9
4 32 Jessie Diggins 1991 USA 24:21.8 + 01:12.0
5 44 Tatiana Sorina 1994 Russia 24:23.6 + 01:13.8
6 28 Charlotte Kalla 1987 Sweden 24:26.1 + 01:16.3
7 24 Ragnhild Haga 1991 Norway 24:35.7 + 01:25.9
8 50 Helene Marie Fossesholm 2001 Norway 24:50.8 + 01:41.0
9 48 Teresa Stadlober 1993 Austria 24:52.0 + 01:42.2
10 19 Riitta-Liisa Roponen 1978 Finland 24:53.7 + 01:43.9
11 29 Sadie Maubet Bjornsen 1989 USA 24:57.6 + 01:47.8
12 42 Natalia Nepryaeva 1995 Russia 25:03.0 + 01:53.2
13 52 Krista Pärmäkoski 1990 Finland 25:04.2 + 01:54.4
14 23 Victoria Carl 1995 Germany 25:04.3 + 01:54.5
15 56 Heidi Weng 1991 Norway 25:07.1 + 01:57.3
16 16 Francesca Franchi 1997 Italy 25:10.4 + 02:00.6
17 38 Rosie Brennan 1988 USA 25:13.1 + 02:03.3
18 30 Anamarija Lampic 1995 Slovenia 25:16.6 + 02:06.8
19 27 Tiril Udnes Weng 1996 Norway 25:24.2 + 02:14.4
20 9 Pia Fink 1995 Germany 25:28.8 + 02:19.0
21 15 Katerina Janatova 1997 Czech Republic 25:29.6 + 02:19.8
22 58 Delphine Claudel 1996 France 25:31.4 + 02:21.6
23 53 Sophia Laukli 2000 USA 25:32.8 + 02:23.0
24 25 Laura Mononen 1984 Finland 25:36.8 + 02:27.0
25 54 Katerina Razymova 1991 Czech Republic 25:38.9 + 02:29.1
26 21 Masako Ishida 1980 Japan 25:42.0 + 02:32.2
27 3 Cendrine Browne 1993 Canada 25:42.3 + 02:32.5
28 39 Mariya Istomina 1997 Russia 25:51.5 + 02:41.7
29 36 Yulia Stupak 1995 Russia 25:51.6 + 02:41.8
30 2 Masae Tsuchiya 1996 Japan 25:57.1 + 02:47.3
31 20 Anna Comarella 1997 Italy 25:57.2 + 02:47.4
32 22 Ilaria Debertolis 1989 Italy 26:04.2 + 02:54.4
33 6 Petra Hyncicova 1994 Czech Republic 26:06.8 + 02:57.0
34 60 Maja Dahlqvist 1994 Sweden 26:08.1 + 02:58.3
35 87 Baiba Bendika 1991 Latvia 26:08.5 + 02:58.7
36 14 Anna Shevchenko 1993 Kazakhstan 26:10.7 + 03:00.9
37 11 Flora Dolci 1999 France 26:11.6 + 03:01.8
38 37 Bayani Jialin 1999 China 26:14.4 + 03:04.6
39 10 Lisa Lohmann 2000 Germany 26:17.6 + 03:07.8
40 26 Anne Kyllönen 1987 Finland 26:18.9 + 03:09.1
41 45 Dinigeer Yilamujiang 2001 China 26:21.2 + 03:11.4
42 5 Miki Kodama 1996 Japan 26:24.3 + 03:14.5
43 13 Patricijia Eiduka 2000 Latvia 26:24.6 + 03:14.8
44 31 Dahria Beatty 1994 Canada 26:26.0 + 03:16.2
45 8 Valeriya Tyuleneva 1997 Kazakhstan 26:31.5 + 03:21.7
46 7 Antonia Fräbel 1997 Germany 26:35.3 + 03:25.5
47 43 Anja Mandeljc 1999 Slovenia 26:36.7 + 03:26.9
48 18 Lucia Scardoni 1991 Italy 26:39.1 + 03:29.3
49 51 Maryna Antsybor 1987 Ukraine 26:50.4 + 03:40.6
50 59 Olga Mandrika 1993 Kazakhstan 26:57.6 + 03:47.8
51 62 Keidy Kaasiku 2001 Estonia 27:05.6 + 03:55.8
52 4 Lisa Unterweger 1995 Austria 27:07.9 + 03:58.1
53 12 Alena Prochazkova 1984 Slovakia 27:14.2 + 04:04.4
54 41 Carola Vila Obiols 1999 Andorra 27:31.5 + 04:21.7
55 83 Karen Chanloung 1996 Thailand 27:32.0 + 04:22.2
56 17 Izabela Marcisz 2000 Poland 27:32.2 + 04:22.4
57 72 Laura Leclair 1997 Canada 28:01.9 + 04:52.1
58 55 Angelina Shuryga 1996 Kazakhstan 28:11.6 + 05:01.8
59 57 Valentyna Kaminska 1987 Ukraine 28:11.9 + 05:02.1
60 63 Kaidy Kaasiku 2001 Estonia 28:16.0 + 05:06.2
61 1 Shiori Yokohama 1999 Japan 28:22.9 + 05:13.1
62 78 Katya Galstyan 1993 Armenia 28:25.3 + 05:15.5
63 47 Vedrana Malec 1990 Croatia 28:32.1 + 05:22.3
64 49 Barbara Walchhofer 1997 Austria 28:37.0 + 05:27.2
65 77 Karolina Kukuczka 2002 Poland 28:40.4 + 05:30.6
66 80 Tuva Bygrave 2001 Australia 29:03.0 + 05:53.2
67 65 Nina Riedener 2000 Liechtenstein 29:03.2 + 05:53.4
68 69 Da-Som Han 1994 South Korea 29:10.5 + 06:00.7
69 79 Barbora Klementova 1994 Slovakia 29:11.2 + 06:01.4
70 74 Tena Hadzic 2004 Croatia 29:14.4 + 06:04.6
71 35 Yuliia Krol 1998 Ukraine 29:21.5 + 06:11.7
72 66 Eui Jin Lee 2001 South Korea 29:48.8 + 06:39.0
73 67 Viktoriya Olekh 1993 Ukraine 29:51.7 + 06:41.9
74 33 Maida Drndic 1999 Serbia 30:05.6 + 06:55.8
75 84 Jaqueline Mourao 1975 Brazil 30:08.1 + 06:58.3
76 85 Gigja Bjornsdottir 1998 Iceland 30:15.2 + 07:05.4
77 75 Kitija Auzina 1996 Latvia 30:20.5 + 07:10.7
78 71 Aysenur Duman 1999 Turkey 30:22.3 + 07:12.5
79 61 Timea Lorincz 1992 Romania 30:44.6 + 07:34.8
80 73 Maria Ntanou 1990 Greece 31:03.4 + 07:53.6
81 88 Sara Ponya 1999 Hungary 31:18.7 + 08:08.9
82 76 Seher Kacmaz 1998 Turkey 32:14.4 + 09:04.6
83 82 Maria Cecilia Dominguez 1981 Argentina 32:34.6 + 09:24.8
84 70 Sanja Kusmuk 1996 Bosnia&Herzegovina 32:35.8 + 09:26.0
85 68 Paraskevi Ladopoulou 1979 Greece 33:00.2 + 09:50.4
86 86 Samanta Krampe 2003 Latvia 33:29.5 + 10:19.7
87 81 Nefeli Tita 2003 Greece 33:46.4 + 10:36.6
88 64 Anja Ilic 1998 Serbia 34:00.0 + 10:50.2

Info

What WSC 2021
Discipline 10 km F
Host Oberstdorf
Nation Germany
Date Tuesday 2.Mar 2021
Calendar 2020/2021