Login

Ulricehamn

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time
1 4-1 Eva Urevc 1995 Slovenia 19:40.1 19:40.1
1 4-2 Anamarija Lampic 1995 Slovenia 19:40.1 19:40.1
2 2-1 Maja Dahlqvist 1994 Sweden 19:40.3 + 00.2
2 2-2 Linn Svahn 1999 Sweden 19:40.3 + 00.2
3 13-1 Laurien van der Graaff 1987 Switzerland 19:40.4 + 00.3
3 13-2 Nadine Fähndrich 1995 Switzerland 19:40.4 + 00.3
4 1-1 Sadie Maubet Bjornsen 1989 USA 19:40.4 + 00.3
4 1-2 Jessie Diggins 1991 USA 19:40.4 + 00.3
5 12-1 Jonna Sundling 1994 Sweden 19:41.4 + 01.3
5 12-2 Hanna Falk 1989 Sweden 19:41.4 + 01.3
6 14-1 Katerina Razymova 1991 Czech Republic 19:41.5 + 01.4
6 14-2 Katerina Janatova 1997 Czech Republic 19:41.5 + 01.4
7 5-1 Julie Myhre 1996 Norway 19:41.9 + 01.8
7 5-2 Mathilde Myhrvold 1998 Norway 19:41.9 + 01.8
8 18-1 Magni Smedås 1995 Norway 20:07.2 + 27.1
8 18-2 Kristin Austgulen Fosnæs 2000 Norway 20:07.2 + 27.1
9 17-1 Anne Kyllönen 1987 Finland 20:40.9 + 01:00.8
9 17-2 Katri Lylynperä 1994 Finland 20:40.9 + 01:00.8
10 20-1 Bayani Jialin 1999 China 21:00.9 + 01:20.8
10 20-2 Dinigeer Yilamujiang 2001 China 21:00.9 + 01:20.8
11 6-1 Petra Hyncicova 1994 Czech Republic Semifinal + Semifinal
11 6-2 Tereza Beranova 1998 Czech Republic Semifinal + Semifinal
12 3-1 Julia Kern 1997 USA Semifinal + Semifinal
12 3-2 Sophie Caldwell Hamilton 1990 USA Semifinal + Semifinal
13 21-1 Cendrine Browne 1993 Canada Semifinal + Semifinal
13 21-2 Maya MacIsaac-Jones 1995 Canada Semifinal + Semifinal
14 9-1 Nadine Herrmann 1995 Germany Semifinal + Semifinal
14 9-2 Coletta Rydzek 1997 Germany Semifinal + Semifinal
15 16-1 Victoria Carl 1995 Germany Semifinal + Semifinal
15 16-2 Sofie Krehl 1995 Germany Semifinal + Semifinal
16 7-1 Kathrine Stewart-Jones 1995 Canada Semifinal + Semifinal
16 7-2 Dahria Beatty 1994 Canada Semifinal + Semifinal
17 15-1 Greta Laurent 1992 Italy Semifinal + Semifinal
17 15-2 Lucia Scardoni 1991 Italy Semifinal + Semifinal
18 8-1 Enora Latuilliere 1992 France Semifinal + Semifinal
18 8-2 Lena Quintin 1998 France Semifinal + Semifinal
19 19-1 Anni Alakoski 1997 Finland Semifinal + Semifinal
19 19-2 Jasmi Joensuu 1996 Finland Semifinal + Semifinal
20 10-1 Barbora Klementova 1994 Slovakia Semifinal + Semifinal
20 10-2 Alena Prochazkova 1984 Slovakia Semifinal + Semifinal
21 11-1 Maryna Antsybor 1987 Ukraine Semifinal + Semifinal
21 11-2 Viktoriya Olekh 1993 Ukraine Semifinal + Semifinal

Info

What World Cup
Discipline Team Sprint F
Host Ulricehamn
Nation Sweden
Date Sunday 7.Feb 2021
Calendar 2020/2021