Alpine
Biathlon
Cross-Country
Nor.Combined
Ski Jumping
Speed Skating
Fantasy
Home
Events & Results
Ranking
Hall of Fame
10 km Free - Mavrovo
Cross-Country, Balkan Cup, Wednesday 26.Feb 2020, North Macedonia
History
Results
Startlist
Show more
Pos
BiB
Name
Born
Nation
Time
1
43
Hogiu
Petrica
1991
Romania
23:23.4
2
37
Eric
Strahinja
2000
Bosnia&Herzegovina
+ 28.1
3
39
Ayçiçek
Ömer
1995
Turkey
+ 43.1
4
36
Colic
Milos
1999
Bosnia&Herzegovina
+ 01:00.1
5
32
Nicollier
Philippe
1994
Switzerland
+ 01:01.9
6
33
Malchov
Todor
2001
Bulgaria
+ 01:33.1
7
35
Ognyanov
Aleksandar
2002
Bulgaria
+ 01:38.5
8
42
Jada
Stavre
1998
North Macedonia
+ 01:40.1
9
27
Hanganut
Liviu Darius
2002
Romania
+ 01:45.6
10
23
Creciunescu
Raul Ionut
2002
Romania
+ 02:12.0
11
30
Peshkov
Daniel
2002
Bulgaria
+ 02:28.0
12
16
Matikanov
Mario
2004
Bulgaria
+ 02:28.1
13
20
Cojocaru
Gabriel
2003
Romania
+ 02:48.0
14
11
Iftimie
Petrica Florin
2003
Romania
+ 02:56.0
15
5
Schellenberg
Andrin
1994
Switzerland
+ 03:12.9
16
24
Arntsen
Tom
1972
Norway
+ 03:13.2
17
22
Bozhilov
Kristiyan
2003
Bulgaria
+ 03:17.3
18
18
Grbovic
Aleksandar
2003
Montenegro
+ 03:26.8
19
19
Pavalean
Flaviu Constantin
2002
Romania
+ 03:49.9
20
8
Lalovic
Uros
2002
Bosnia&Herzegovina
+ 03:50.7
21
25
Ringsby
Johannes
1992
Sweden
+ 03:51.9
22
15
Santrac
Djordje
2002
Bosnia&Herzegovina
+ 03:54.6
23
29
Antoniadis
Angelos
2003
Greece
+ 04:12.0
24
17
Stevic
Milos
2004
Bosnia&Herzegovina
+ 04:20.4
25
21
Kostoski
Andonaki
2003
North Macedonia
+ 04:37.2
26
31
Skipina
Mihailo
2000
Bosnia&Herzegovina
+ 04:42.6
27
1
Skipina
Davor
2002
Bosnia&Herzegovina
+ 05:17.0
28
2
Gastis
Athanasios
2004
Greece
+ 06:04.2
29
4
Bilinac
Nikola
2004
Bosnia&Herzegovina
+ 06:04.9
30
12
Velichkovski
Dejvid
2004
North Macedonia
+ 06:49.4
31
7
Veljic
Luka
2004
Bosnia&Herzegovina
+ 07:02.1
32
13
Petkovski
Nikola
2002
North Macedonia
+ 07:57.8
33
6
Siekris
Evangelos
2004
Greece
+ 08:48.4
34
10
Sarakins
Vasileios
-
Greece
+ 09:39.9
35
14
Kostoski
Nikola
2002
North Macedonia
+ 10:49.6
36
3
Lykoudis
Athanasios
2004
Greece
+ 11:08.1
DNS
26
Peters
Kari
1985
Luxembourg
DNS
28
Anastasiadis
Georgios
2004
Greece
DNS
34
Anic
Stefan
1997
Bosnia&Herzegovina
DNS
38
Firat
Yusuf Emre
2000
Turkey
DNS
40
Milosavljevic
Milos
1995
Serbia
DNS
41
Dursun
Hamza
1994
Turkey
DNF
9
Subotic
Filip
2003
Bosnia&Herzegovina