Login

Štrbské Pleso

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time
1 113 Mikhail Kuklin 1987 Belarus 19:59.4 19:59.4
2 116 Sergei Dolidovich 1973 Belarus 20:13.4 + 14.0
3 115 Yury Astapenka 1990 Belarus 20:19.2 + 19.8
4 114 Dominik Bury 1996 Poland 20:24.6 + 25.2
5 107 Mladen Plakalovic 1991 Bosnia&Herzegovina 20:26.5 + 27.1
6 109 Oleksii Krasovskyi 1994 Ukraine 20:27.8 + 28.4
7 111 Edi Dadic 1993 Croatia 20:28.8 + 29.4
8 105 Adam Fellner 1993 Czech Republic 20:35.7 + 36.3
9 102 Jonas Bestak 1995 Czech Republic 20:37.3 + 37.9
10 101 Pawel Klisz 1992 Poland 20:38.5 + 39.1
11 98 Kamil Bury 1995 Poland 20:42.0 + 42.6
12 89 Adam Konya 1992 Hungary 20:52.6 + 53.2
13 108 Miroslav Rypl 1992 Czech Republic 20:53.6 + 54.2
14 106 Aliaksandr Voranau 1990 Belarus 20:54.8 + 55.4
15 90 Damir Rastic 1988 Serbia 20:56.0 + 56.6
16 110 Jan Antolec 1990 Poland 21:00.8 + 01:01.4
16 60 Andrzej Pradziad 1994 Poland 21:00.8 + 01:01.4
18 103 Andriy Orlyk 1998 Ukraine 21:03.6 + 01:04.2
19 100 Andrej Segec 1994 Slovakia 21:08.4 + 01:09.0
20 94 Vasilii Naumov 1995 Belarus 21:08.5 + 01:09.1
21 104 Maciej Starega 1990 Poland 21:08.9 + 01:09.5
22 95 Stepan Terentjev 1996 Lithuania 21:09.2 + 01:09.8
23 112 Peter Mlynar 1988 Slovakia 21:14.2 + 01:14.8
24 70 Yury Kucharau 1997 Belarus 21:22.2 + 01:22.8
25 93 Ondrej Dudek 1996 Czech Republic 21:22.3 + 01:22.9
26 63 Jan Barton 1990 Czech Republic 21:24.3 + 01:24.9
27 80 Rejhan Smrkovic 1991 Serbia 21:26.4 + 01:27.0
28 96 Lukas Jakeliunas 1992 Lithuania 21:28.4 + 01:29.0
29 78 Stavre Jada 1998 Macedonia 21:29.1 + 01:29.7
30 99 Aliaksandr Saladkou 1992 Belarus 21:29.3 + 01:29.9
31 86 Bartlomiej Rucki 1995 Poland 21:31.7 + 01:32.3
32 82 Siarhei Budahouski 1996 Belarus 21:35.6 + 01:36.2
33 85 Daniel Iwanowski 1985 Poland 21:36.9 + 01:37.5
34 8 Jan Pechousek 1997 Czech Republic 21:39.1 + 01:39.7
35 66 Maciej Popieluch 1998 Poland 21:41.6 + 01:42.2
36 84 Dzmitry Yakimenka 1994 Belarus 21:42.1 + 01:42.7
37 75 Yauhen Bazyleu 1996 Belarus 21:43.1 + 01:43.7
38 79 Deividas Klisevicius 1997 Lithuania 21:43.6 + 01:44.2
39 87 Aleh Chychykau 1996 Belarus 21:45.3 + 01:45.9
40 44 Dawid Damian 2000 Poland 21:47.0 + 01:47.6
41 83 Mateusz Haratyk 1998 Poland 21:49.7 + 01:50.3
42 45 Jaroslav Korbelar 1999 Czech Republic 21:49.8 + 01:50.4
43 52 Kacper Antolec 1996 Poland 21:50.2 + 01:50.8
44 36 Michal Skowron 1998 Poland 21:54.4 + 01:55.0
45 67 Martin Penchev 1998 Bulgaria 21:56.6 + 01:57.2
46 12 Marek Welusz 1999 Poland 21:57.1 + 01:57.7
47 49 Emir Hrkalovic 1991 Serbia 21:57.6 + 01:58.2
48 71 Uladzislau Zhvikau 1996 Belarus 21:57.7 + 01:58.3
49 74 Dawid Bril 1994 Poland 21:59.9 + 02:00.5
50 11 Wiktor Czaja 1999 Poland 22:00.7 + 02:01.3
51 3 Frantisek Sulek 1997 Slovakia 22:01.4 + 02:02.0
52 68 Tsimur Laskin 1999 Belarus 22:02.4 + 02:03.0
53 91 Tautvydas Strolia 1995 Lithuania 22:04.5 + 02:05.1
54 92 Jan Koristek 1996 Slovakia 22:08.7 + 02:09.3
55 77 Rudolf Michalovsky 1992 Slovakia 22:13.7 + 02:14.3
56 54 Michal Landa 1995 Poland 22:15.1 + 02:15.7
57 88 Modestas Vaiciulis 1989 Lithuania 22:16.3 + 02:16.9
58 55 Jan Mikus 1998 Slovakia 22:19.9 + 02:20.5
59 47 Lukasz Bachleda 1998 Poland 22:23.2 + 02:23.8
59 65 Mikalai Lukyanau 1999 Belarus 22:23.2 + 02:23.8
61 72 Mirsad Pejcinovic 1996 Serbia 22:24.3 + 02:24.9
62 117 Boguslaw Gracz 1977 Poland 22:24.9 + 02:25.5
63 48 Mike Ophoff 1999 Czech Republic 22:32.5 + 02:33.1
63 62 Simeon Ognyanov 1999 Bulgaria 22:32.5 + 02:33.1
65 76 Mikita Maslouski 1996 Belarus 22:33.7 + 02:34.3
66 58 Marko Skender 2001 Croatia 22:36.1 + 02:36.7
67 32 Dominik Ciz 1999 Slovakia 22:38.3 + 02:38.9
68 81 Wojciech Fojcik 1997 Poland 22:39.4 + 02:40.0
69 6 Jan Lebloch 1999 Czech Republic 22:40.4 + 02:41.0
70 73 Azuolas Bajoravicius 1999 Lithuania 22:45.9 + 02:46.5
71 43 Mikolaj Michalek 1998 Poland 22:47.9 + 02:48.5
72 10 Michal Boreczek 2000 Poland 22:51.2 + 02:51.8
73 59 Ognjen Skipina 1997 Bosnia&Herzegovina 22:51.8 + 02:52.4
74 38 Igor Hovoric 1997 Slovakia 22:52.6 + 02:53.2
75 4 Vojtech Borak 2000 Czech Republic 22:55.8 + 02:56.4
76 30 Jan Kvas 2000 Czech Republic 22:56.8 + 02:57.4
77 39 Martin Cillik 1998 Slovakia 22:58.0 + 02:58.6
78 69 Nikolay Viyachev 1998 Bulgaria 23:01.5 + 03:02.1
79 61 Lyubomir Paparkov 1998 Bulgaria 23:02.0 + 03:02.6
80 64 Milancho Krsteski 1998 Macedonia 23:02.3 + 03:02.9
81 57 Strahinja Eric 2000 Bosnia&Herzegovina 23:04.9 + 03:05.5
82 2 Martin Holis 1974 Czech Republic 23:10.6 + 03:11.2
83 35 Kristian Klouda 2000 Slovakia 23:22.5 + 03:23.1
84 41 Kacper Koscielniak 1996 Poland 23:23.0 + 03:23.6
85 46 Jakov Hladika 2000 Croatia 23:27.0 + 03:27.6
86 21 Bozhidar Dimitrov 2000 Bulgaria 23:30.2 + 03:30.8
87 51 David Bielesz 1997 Czech Republic 23:31.7 + 03:32.3
88 5 Jan Zolkiewski 2000 Poland 23:32.7 + 03:33.3
89 42 Lucas Lima 2001 Brazil 23:33.3 + 03:33.9
90 34 Matus Sprinz 1997 Czech Republic 23:38.3 + 03:38.9
91 13 Uladzislau Luhautsou 2000 Belarus 23:38.5 + 03:39.1
92 7 Krzystof Puda 1999 Poland 23:39.4 + 03:40.0
93 23 Aleksandar Milenkovic 1967 Serbia 23:39.5 + 03:40.1
94 37 Wojciech Pelczar 1995 Poland 23:50.3 + 03:50.9
95 28 Viliam Kostelnik - Slovakia 23:51.4 + 03:52.0
96 24 David Panyik 1995 Hungary 23:52.6 + 03:53.2
97 26 Juan Agurto 1984 Chile 23:55.7 + 03:56.3
98 50 Yonathan Jesus Fernandez 1986 Chile 24:01.9 + 04:02.5
99 22 Tomasz Krawczyk 1998 Poland 24:20.1 + 04:20.7
100 25 Adam Büki 1995 Hungary 24:25.3 + 04:25.9
101 29 Martin Bires - Slovakia 24:28.4 + 04:29.0
102 56 Victor Santos 1997 Brazil 24:39.1 + 04:39.7
103 31 Oskar Wysocki 1999 Poland 24:52.7 + 04:53.3
104 40 Leandro Lutz 1982 Brazil 24:53.8 + 04:54.4
105 9 Mateusz Szczotka 1998 Poland 24:54.2 + 04:54.8
106 1 Maciej Zdziechowski 2000 Poland 25:03.8 + 05:04.4
107 20 Mateusz Posiadala 2000 Poland 25:06.3 + 05:06.9
108 53 Rene Bevelaqua 1993 Slovakia 25:16.7 + 05:17.3
109 15 Paulius Januskevicius 2000 Lithuania 25:20.7 + 05:21.3
110 14 Kacper Gazdziak 1998 Poland 25:31.4 + 05:32.0
111 19 Radovan Humenik 1999 Slovakia 25:42.8 + 05:43.4
112 16 Adrian Gromyko 1997 Poland 25:45.3 + 05:45.9
113 33 Fabrizio Bourguignon 1976 Brazil 26:03.0 + 06:03.6
114 18 Mario Kurteski 1999 Macedonia 26:29.9 + 06:30.5
115 17 Roman Reistetter 1973 Slovakia 28:01.1 + 08:01.7
116 97 Yordan Chuchuganov 1996 Bulgaria 28:23.8 + 08:24.4
DNS 27 Ihar Tsvetau 2000 Belarus

Info

What Slavic Cup
Discipline 10 km F
Host Štrbské Pleso
Nation Slovakia
Date Sunday 18.Dec 2016
Calendar 2016/2017