Login

Pyeongchang - Alpensia Resort

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time
1 83 Takatsugu Uda 1991 Japan 27:16.8 27:16.8
2 79 Kentaro Ishikawa 1994 Japan 27:48.0 + 31.2
3 82 Kaichi Naruse 1988 Japan 27:54.7 + 37.9
4 84 Nobuhito Kashiwabara 1988 Japan 27:55.3 + 38.5
5 74 Takuma Muraji 1995 Japan 28:01.0 + 44.2
6 81 Jumpu Nishida 1991 Japan 28:02.9 + 46.1
7 42 Naoto Baba 1996 Japan 28:16.3 + 59.5
8 76 Akihito Uda 1995 Japan 28:17.6 + 01:00.8
9 28 Tomuya Tanaka 1988 Japan 28:36.6 + 01:19.8
10 80 Tomoki Sato 1993 Japan 28:59.2 + 01:42.4
11 77 Masato Tanaka 1995 Japan 29:26.0 + 02:09.2
12 38 Yuji Homma 1996 Japan 29:27.0 + 02:10.2
13 72 Jun-Ho Hwang 1993 South Korea 29:34.0 + 02:17.2
14 69 Jae-Bong Lee 1994 South Korea 29:59.2 + 02:42.4
15 66 Eui-Myung Jung 1982 South Korea 30:03.0 + 02:46.2
16 73 Jong-Won Jeong 1992 South Korea 30:18.4 + 03:01.6
17 65 Takeo Hoshino 1995 Japan 30:25.0 + 03:08.2
18 71 Seong-Beom Park 1989 South Korea 30:31.8 + 03:15.0
19 44 Jeong-Min Kim 1986 South Korea 30:34.7 + 03:17.9
20 75 Tsuyoshi Iizuka 1991 Japan 30:36.6 + 03:19.8
21 78 Yong-Jin Cho 1996 South Korea 30:42.6 + 03:25.8
22 60 Ho-Jin Lee 1995 South Korea 30:50.7 + 03:33.9
23 39 Yuji Kojima 1989 Japan 30:58.0 + 03:41.2
24 70 Tae-Bok Ha 1992 South Korea 31:01.8 + 03:45.0
25 64 Sang-Yong Park 1989 South Korea 31:05.3 + 03:48.5
26 63 Dae-Hyun Kim 1996 South Korea 31:09.0 + 03:52.2
27 36 Min-Woo Kim 1998 South Korea 31:33.0 + 04:16.2
28 43 Dong-Hyun Kim 1998 South Korea 31:33.6 + 04:16.8
29 58 Chul-Gyu Choi 1996 South Korea 31:40.3 + 04:23.5
30 56 Jong-Yeon Jeon 1993 South Korea 31:56.9 + 04:40.1
31 67 Min-Uk Kim 1993 South Korea 31:59.1 + 04:42.3
32 68 Eun-Ho Kim 1996 South Korea 32:06.5 + 04:49.7
33 61 Hyun-Woo Kim 1995 South Korea 32:21.0 + 05:04.2
34 33 Bum-Ki Cho 1996 South Korea 32:31.2 + 05:14.4
35 54 Gyoung-Jin Woo 1997 South Korea 32:37.9 + 05:21.1
36 53 Nam-Hyeok Kim 1997 South Korea 32:42.0 + 05:25.2
37 59 Joo-Young Byun 1995 South Korea 33:58.2 + 06:41.4
38 49 Ki-Hoe Kim 1997 South Korea 34:01.1 + 06:44.3
39 29 Ho-Cheol Hwang 1998 South Korea 34:25.4 + 07:08.6
40 57 Young-Chan Cho 1995 South Korea 34:28.2 + 07:11.4
41 37 Yoshihiro Nitta 1980 Japan 34:28.4 + 07:11.6
42 55 Seon-Min Kim 1997 South Korea 34:34.2 + 07:17.4
43 46 Min-Gyu Kim 1998 South Korea 34:37.1 + 07:20.3
44 48 Yun-O Kang 1997 South Korea 34:39.1 + 07:22.3
45 52 Dae-Ho Eom 1996 South Korea 34:56.0 + 07:39.2
46 50 Young-Wook Lee 1997 South Korea 35:22.5 + 08:05.7
47 40 Yeon-Ki Hong 1997 South Korea 35:34.8 + 08:18.0
48 32 Jun-Chan Go 1998 South Korea 36:19.6 + 09:02.8
49 31 Dong-Guk Yun 1995 South Korea 36:43.0 + 09:26.2
50 34 Ji-Yeong Byun 1998 South Korea 37:09.4 + 09:52.6
51 35 Sun-Beom Lee 1998 South Korea 39:32.0 + 12:15.2
52 30 Woo-Seok Han 1998 South Korea 40:22.0 + 13:05.2
53 41 Eun-Soo Gil 1998 South Korea 41:33.9 + 14:17.1
DNS - Bong-Joo Kim 1993 South Korea
DNF - Geon-Yong Lee 1993 South Korea
DNF - Hyun-Sang Cho 1994 South Korea
DNF - Yun-Sic Kang 1996 South Korea

Info

What Far East Cup / Coupe Far East
Discipline 10 km C
Host Pyeongchang - Alpensia Resort
Nation South Korea
Date Wednesday 17.Dec 2014
Calendar 2014/2015