Login

Pyeongchang - Alpensia Resort

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time
1 51 Akira Lenting 1990 Japan 35:42.1 35:42.1
2 52 Nobuhito Kashiwabara 1988 Japan 36:00.4 + 18.3
3 49 Takanori Ebina 1991 Japan 36:57.2 + 01:15.1
4 48 Hikari Fujinoki 1993 Japan 37:17.0 + 01:34.9
5 44 Min-Woo Kim 1998 South Korea 37:22.3 + 01:40.2
6 45 Kentaro Ishikawa 1994 Japan 37:58.5 + 02:16.4
7 50 Eun-Ho Kim 1996 South Korea 38:18.2 + 02:36.1
8 35 Jong-Won Jeong 1992 South Korea 38:23.7 + 02:41.6
9 46 Seong-Beom Park 1989 South Korea 38:41.8 + 02:59.7
10 47 Yong-Jin Cho 1996 South Korea 38:55.4 + 03:13.3
11 42 Eui-Myung Jung 1982 South Korea 38:55.8 + 03:13.7
12 36 Sang-Yong Park 1989 South Korea 38:58.6 + 03:16.5
13 53 Jun-Ho Hwang 1993 South Korea 39:15.2 + 03:33.1
14 61 Hyeon-Su Kim 2000 South Korea 39:32.7 + 03:50.6
15 30 Min-Uk Kim 1993 South Korea 39:34.0 + 03:51.9
16 31 Geon-Yong Lee 1993 South Korea 39:50.9 + 04:08.8
17 27 Yeon-Ki Hong 1997 South Korea 39:54.3 + 04:12.2
18 43 Ho-Jin Lee 1995 South Korea 40:07.9 + 04:25.8
19 29 Jeong-Min Kim 1986 South Korea 40:26.0 + 04:43.9
20 74 Dong-Hyun Kim 1998 South Korea 40:37.5 + 04:55.4
21 56 Jung Ho Ha 1997 South Korea 40:46.9 + 05:04.8
22 26 Ji-Yeong Byun 1998 South Korea 41:09.4 + 05:27.3
23 32 Joo-Young Byun 1995 South Korea 41:21.6 + 05:39.5
24 40 Jae-Bong Lee 1994 South Korea 41:24.8 + 05:42.7
25 41 Dae-Hyun Kim 1996 South Korea 41:36.2 + 05:54.1
26 54 Jeong Chan Lee 1993 South Korea 41:56.0 + 06:13.9
27 37 Dong-Chan Lee 1999 South Korea 42:08.7 + 06:26.6
28 62 Gyoung-Jin Woo 1997 South Korea 42:24.2 + 06:42.1
29 72 Young-Gyu Kim 1994 South Korea 42:26.1 + 06:44.0
30 34 Young-Chan Cho 1995 South Korea 42:31.0 + 06:48.9
31 64 Min-Gyu Kim 1998 South Korea 42:31.6 + 06:49.5
32 55 Sun-Ho Hong 1998 South Korea 42:46.8 + 07:04.7
33 38 Ho-Cheol Hwang 1998 South Korea 42:58.8 + 07:16.7
34 60 Min-Hyuck Im 1999 South Korea 43:13.3 + 07:31.2
35 67 Do-Yun Jeong 2000 South Korea 43:37.4 + 07:55.3
36 73 Myeong-Chan Kim 2000 South Korea 43:49.5 + 08:07.4
37 59 Yun-O Kang 1997 South Korea 44:10.5 + 08:28.4
38 76 Seung-Ho Kim 2000 South Korea 44:12.9 + 08:30.8
39 68 Jae-Woo Park 2000 South Korea 44:25.6 + 08:43.5
40 28 Seon-Min Kim 1997 South Korea 44:26.3 + 08:44.2
41 77 Ye-Jun Kim 2000 South Korea 44:36.5 + 08:54.4
42 39 Bum-Ki Cho 1996 South Korea 44:40.3 + 08:58.2
43 69 Gyeong-Won Ham 2001 South Korea 45:08.1 + 09:26.0
44 57 Hak-Yeon Kim 1999 South Korea 45:39.8 + 09:57.7
45 78 Seung-Yoon Hong 2000 South Korea 46:50.1 + 11:08.0
46 63 Yun-Sic Kang 1996 South Korea 47:35.1 + 11:53.0
47 70 Chang-Ryul Lee 1999 South Korea 50:52.4 + 15:10.3
48 58 Dong-Guk Yun 1995 South Korea 51:01.6 + 15:19.5
49 71 Seung-Sin Mok 2000 South Korea 54:03.9 + 18:21.8
DNS - Eun-Soo Gil 1998 South Korea
DNF - Ki-Hoe Kim 1997 South Korea
DNF - Young-Wook Lee 1997 South Korea
DNF - Yun-Sang Hwang 1999 South Korea

Info

What Far East Cup / Coupe Far East
Discipline 15 km F
Host Pyeongchang - Alpensia Resort
Nation South Korea
Date Monday 16.Jan 2017
Calendar 2016/2017