Login

Pyeongchang - Alpensia Resort

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time
1 45 Akira Lenting 1990 Japan 25:46.6 25:46.6
2 51 Hikari Fujinoki 1993 Japan 26:52.0 + 01:05.4
3 50 Nobuhito Kashiwabara 1988 Japan 27:09.6 + 01:23.0
4 46 Min-Woo Kim 1998 South Korea 27:22.0 + 01:35.4
5 53 Jun-Ho Hwang 1993 South Korea 27:30.9 + 01:44.3
6 49 Kentaro Ishikawa 1994 Japan 27:36.8 + 01:50.2
7 44 Takanori Ebina 1991 Japan 27:46.6 + 01:60.0
8 52 Seong-Beom Park 1989 South Korea 28:15.8 + 02:29.2
9 47 Eun-Ho Kim 1996 South Korea 28:25.3 + 02:38.7
10 31 Sang-Yong Park 1989 South Korea 28:27.2 + 02:40.6
11 37 Dae-Hyun Kim 1996 South Korea 28:27.7 + 02:41.1
12 35 Jong-Won Jeong 1992 South Korea 28:29.5 + 02:42.9
13 40 Min-Uk Kim 1993 South Korea 28:39.9 + 02:53.3
14 41 Jae-Bong Lee 1994 South Korea 28:42.0 + 02:55.4
15 63 Hyeon-Su Kim 2000 South Korea 28:47.5 + 03:00.9
16 43 Eui-Myung Jung 1982 South Korea 29:00.5 + 03:13.9
17 27 Geon-Yong Lee 1993 South Korea 29:05.6 + 03:19.0
18 28 Ho-Jin Lee 1995 South Korea 29:16.5 + 03:29.9
19 33 Ho-Cheol Hwang 1998 South Korea 29:35.6 + 03:49.0
20 26 Joo-Young Byun 1995 South Korea 29:39.0 + 03:52.4
21 42 Jeong-Min Kim 1986 South Korea 29:48.3 + 04:01.7
22 30 Ji-Yeong Byun 1998 South Korea 29:49.4 + 04:02.8
23 75 Dong-Hyun Kim 1998 South Korea 29:53.7 + 04:07.1
24 29 Yeon-Ki Hong 1997 South Korea 29:59.3 + 04:12.7
25 32 Young-Chan Cho 1995 South Korea 29:59.5 + 04:12.9
26 34 Seon-Min Kim 1997 South Korea 30:14.8 + 04:28.2
27 60 Min-Gyu Kim 1998 South Korea 30:32.2 + 04:45.6
28 39 Dong-Chan Lee 1999 South Korea 30:43.2 + 04:56.6
29 70 Myeong-Chan Kim 2000 South Korea 30:53.6 + 05:07.0
30 57 Gyoung-Jin Woo 1997 South Korea 30:58.6 + 05:12.0
31 62 Hak-Yeon Kim 1999 South Korea 31:05.1 + 05:18.5
32 38 Bum-Ki Cho 1996 South Korea 31:12.0 + 05:25.4
33 68 Young-Gyu Kim 1994 South Korea 31:13.6 + 05:27.0
34 58 Min-Hyuck Im 1999 South Korea 32:02.9 + 06:16.3
35 54 Sun-Ho Hong 1998 South Korea 32:15.3 + 06:28.7
36 69 Jae-Woo Park 2000 South Korea 32:33.6 + 06:47.0
37 76 Seung-Yoon Hong 2000 South Korea 32:42.4 + 06:55.8
38 65 Yun-O Kang 1997 South Korea 32:42.8 + 06:56.2
39 59 Jeong Chan Lee 1993 South Korea 32:45.1 + 06:58.5
40 71 Do-Yun Jeong 2000 South Korea 32:53.1 + 07:06.5
41 66 Gyeong-Won Ham 2001 South Korea 32:57.6 + 07:11.0
42 55 Dong-Guk Yun 1995 South Korea 33:00.6 + 07:14.0
43 77 Ye-Jun Kim 2000 South Korea 33:04.6 + 07:18.0
44 56 Ki-Hoe Kim 1997 South Korea 33:09.1 + 07:22.5
45 78 Seung-Ho Kim 2000 South Korea 34:06.2 + 08:19.6
46 74 Yun-Sang Hwang 1999 South Korea 34:12.3 + 08:25.7
47 36 Young-Wook Lee 1997 South Korea 34:18.5 + 08:31.9
48 73 Chang-Ryul Lee 1999 South Korea 34:51.1 + 09:04.5
49 64 Yun-Sic Kang 1996 South Korea 35:17.3 + 09:30.7
50 61 Jung Ho Ha 1997 South Korea 36:03.5 + 10:16.9
51 67 Seung-Sin Mok 2000 South Korea 37:51.4 + 12:04.8
DNF - Yong-Jin Cho 1996 South Korea
DNF - Eun-Soo Gil 1998 South Korea

Info

What Far East Cup / Coupe Far East
Discipline 10 km C
Host Pyeongchang - Alpensia Resort
Nation South Korea
Date Sunday 15.Jan 2017
Calendar 2016/2017