Alpine
Biathlon
Cross-Country
Nor.Combined
Ski Jumping
Speed Skating
Fantasy
Home
Events & Results
Ranking
Hall of Fame
Cross-Country Classicross - Le Brassus
Cross-Country, Youth Olympic Winter Games, Saturday 18.Jan 2020, Switzerland
History
Results
Startlist
Show more
Pos
BiB
Name
Born
Nation
Time
1
1
Holmboe
Nikolai
2002
Norway
2
6
Anger
Edvin
2002
Sweden
3
5
Åström
Albin
2002
Sweden
4
3
Koch
Will
2002
USA
5
10
Tregubov
Iliya
2002
Russia
6
2
Holmboe
Aleksander
2002
Norway
7
13
Savary
Antonin
2002
Switzerland
8
9
Gros
Anze
2002
Slovenia
9
14
Mulej
Jost
2002
Slovenia
10
8
Ståhlberg
Alexander
2002
Finland
11
7
Keck
Elias
2003
Germany
12
16
Knobel
David
2002
Switzerland
13
11
Pisarev
Nikita
2002
Russia
14
15
Riebli
Ramon
2002
Switzerland
15
19
Lisohor
Oleksandr
2004
Ukraine
16
4
Kastner
Marius
2002
Germany
17
17
Grønli
Stian
2002
Norway
18
18
Mastrobattista
Simone
2002
Italy
19
12
Jung
Simon
2003
Germany
20
20
Barp
Elia
2002
Italy
21
27
Shakel
Hleb
2002
Belarus
22
21
Chappaz
Simon
2002
France
23
26
Wright
Campbell
2002
USA
24
30
Loktinov
Alexey
2002
Russia
25
24
Sobiczewski
Piotr
2002
Poland
26
28
Bushey
Brian
2002
USA
27
29
Paarson
Kaspar
2002
Estonia
28
22
Vacek
Mathias
2002
Czechia
29
23
Primet
Luc
2002
France
30
25
Veerpalu
Anders
2002
Estonia
31
-
Gartner
Andrea
2002
Italy
32
-
Pyykko
Veeti
2002
Finland
33
-
Bryja
Sebastian
2002
Poland
34
-
Hyvonen
Matias
2002
Finland
35
-
Pavlasek
Simon
2002
Czechia
36
-
Kassenov
Didar
2002
Kazakhstan
37
-
Bugara
Robert
2002
Poland
38
-
Masson
Sasha
2002
Canada
39
-
Correia
Matteo
2002
France
40
-
Steiner
Christian
2003
Austria
41
-
Lee
Jinbok
2002
South Korea
42
-
Issabek
Iliyas
2003
Kazakhstan
43
-
Michelsen
Hjalmar
2002
Denmark
44
-
Deuling
Derek
2002
Canada
45
-
Zatloukal
Krystof
2002
Czechia
46
-
Zhang
Chenghao
2002
China
47
-
Mittelsteadt
Kai
2002
USA
48
-
Wieland
Christoph
2002
Austria
49
-
Silva
Manex
2002
Brazil
50
-
Kaparkalejs
Lauris
2003
Latvia
51
-
Aksiuta
Volodymyr
2003
Ukraine
52
-
Hinckfuss
Hugo
2003
Australia
53
-
Engel
Erik
2002
Austria
54
-
Jeon
Sung-Min
2002
South Korea
55
-
Tilesch
Denis
2002
Slovakia
56
-
Frommelt
Robin
2002
Liechtenstein
57
-
Pavalean
Flaviu Constantin
2002
Romania
58
-
Oravec
Matus
2002
Slovakia
59
-
Gu
Cang
2002
China
60
-
Otgonlkhagva
Zolbayar
2002
Mongolia
61
-
Grbovic
Aleksandar
2003
Montenegro
62
-
Ognyanov
Aleksandar
2002
Bulgaria
63
-
Perusic
Petar
2004
Croatia
64
-
Simonutis
Edvinas
2002
Lithuania
65
-
Auladell
Miguel
2002
Spain
66
-
Sauma
Mateo Lorenzo
2004
Argentina
67
-
Slimon
James
2002
Great Britain
68
-
Lule
Aleksandrs Arturs
2002
Latvia
69
-
Mordes
John
2003
Australia
70
-
Anastasiadis
Georgios
2004
Greece
71
-
Santrac
Djordje
2002
Bosnia&Herzegovina
72
-
Batsukh
Khongor
2003
Mongolia
73
-
Hanganut
Liviu Darius
2002
Romania
74
-
Marozau
Mikhail
2003
Belarus
75
-
Cotaro
Pedro
2002
Argentina
76
-
Bomfim
Rhaick
2002
Brazil
77
-
Zilinskas
Irmantas
2002
Lithuania
78
-
Gislason
Einar Arni
2003
Iceland
79
-
Papadopoulos
Spyridonas
2003
Greece
80
-
Uberuaga
Juan Luis
2003
Chile
81
-
Turganbaev
Islam
2003
Kyrgyzstan
82
-
Bandali
Amirhossein
2002
Iran
83
-
Tawk
Elie
2002
Lebanon
84
-
Kostoski
Andonaki
2003
North Macedonia
85
-
Koedsin
Sarawut
2003
Thailand
DNS
-
Voskanyan
Spartak
2003
Armenia