Login

Planica

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time
1 15-1 Sindre Bjørnestad Skar 1992 Norway 16:54.5 16:54.5
1 15-2 Erik Valnes 1996 Norway 16:54.5 16:54.5
2 16-1 Gjøran Tefre 1994 Norway 16:55.8 + 01.3
2 16-2 Håvard Solås Taugbøl 1993 Norway 16:55.8 + 01.3
3 14-1 Ristomatti Hakola 1991 Finland 16:55.9 + 01.4
3 14-2 Joni Mäki 1995 Finland 16:55.9 + 01.4
4 1-1 Richard Jouve 1994 France 16:56.0 + 01.5
4 1-2 Lucas Chanavat 1994 France 16:56.0 + 01.5
5 2-1 Stefan Zelger 1995 Italy 17:07.9 + 13.4
5 2-2 Federico Pellegrino 1990 Italy 17:07.9 + 13.4
6 20-1 Roman Furger 1990 Switzerland 17:10.6 + 16.1
6 20-2 Jovian Hediger 1990 Switzerland 17:10.6 + 16.1
7 18-1 Kevin Bolger 1993 USA 17:15.7 + 21.2
7 18-2 Logan Hanneman 1993 USA 17:15.7 + 21.2
8 21-1 Arnaud Chautemps 1997 France 17:21.7 + 27.2
8 21-2 Renaud Jay 1991 France 17:21.7 + 27.2
9 19-1 Oskar Svensson 1995 Sweden 17:27.4 + 32.9
9 19-2 Marcus Grate 1996 Sweden 17:27.4 + 32.9
10 22-1 Davide Graz 2000 Italy 17:39.2 + 44.7
10 22-2 Michael Hellweger 1996 Italy 17:39.2 + 44.7
11 4-1 Andrey Krasnov 1994 Russia Semifinal + Semifinal
11 4-2 Gleb Retivykh 1991 Russia Semifinal + Semifinal
12 11-1 Alvar Johannes Alev 1993 Estonia Semifinal + Semifinal
12 11-2 Martin Himma 1999 Estonia Semifinal + Semifinal
13 7-1 Maciej Starega 1990 Poland Semifinal + Semifinal
13 7-2 Dominik Bury 1996 Poland Semifinal + Semifinal
14 8-1 Erwan Käser 1992 Switzerland Semifinal + Semifinal
14 8-2 Roman Schaad 1993 Switzerland Semifinal + Semifinal
15 3-1 Sebastian Eisenlauer 1990 Germany Semifinal + Semifinal
15 3-2 Janosch Brugger 1997 Germany Semifinal + Semifinal
16 12-1 Marko Kilp 1993 Estonia Semifinal + Semifinal
16 12-2 Henri Roos 1998 Estonia Semifinal + Semifinal
17 17-1 Andrey Sobakarev 1996 Russia Semifinal + Semifinal
17 17-2 Aleksandr Terentev 1999 Russia Semifinal + Semifinal
18 5-1 James Clugnet 1996 United Kingdom Semifinal + Semifinal
18 5-2 Andrew Young 1992 United Kingdom Semifinal + Semifinal
19 23-1 Lauri Vuorinen 1995 Finland Semifinal + Semifinal
19 23-2 Verneri Suhonen 1997 Finland Semifinal + Semifinal
20 6-1 Johan Häggström 1992 Sweden Semifinal + Semifinal
20 6-2 Teodor Peterson 1988 Sweden Semifinal + Semifinal
21 24-1 Michail Semenov 1986 Belarus Semifinal + Semifinal
21 24-2 Aliaksandr Voranau 1990 Belarus Semifinal + Semifinal
22 13-1 Sun Qinghai 1988 China Semifinal + Semifinal
22 13-2 Qiang Wang 1993 China Semifinal + Semifinal
23 25-1 Ludek Seller 1995 Czech Republic Semifinal + Semifinal
23 25-2 Jan Pechousek 1997 Czech Republic Semifinal + Semifinal
24 9-1 Janez Lampic 1996 Slovenia Semifinal + Semifinal
24 9-2 Miha Simenc 1995 Slovenia Semifinal + Semifinal
25 26-1 Entemake Maowulietibieke 1996 China Semifinal + Semifinal
25 26-2 Meng Wei 1996 China Semifinal + Semifinal
26 10-1 Bernhard Tritscher 1988 Austria Semifinal + Semifinal
26 10-2 Tobias Habenicht 1993 Austria Semifinal + Semifinal
27 27-1 Miha Jan 2000 Slovenia Semifinal + Semifinal
27 27-2 Andrej Jenko 1997 Slovenia Semifinal + Semifinal

Info

What World Cup
Discipline Team Sprint F
Host Planica
Nation Slovenia
Date Sunday 22.Dec 2019
Calendar 2019/2020