Alpine
Biathlon
Cross-Country
Nor.Combined
Ski Jumping
Speed Skating
Fantasy
Home
Events & Results
Ranking
Hall of Fame
10 km Classic - Veliko Polje
Cross-Country, European Youth Olympic Festival, Monday 11.Feb 2019, Bosnia&Herzegovina
History
Results
Startlist
Show more
Pos
BiB
Name
Born
Nation
Time
1
4
Perez
Florian
2001
France
30:37.8
2
2
Arnaud
Julien
2001
France
+ 18.1
3
90
Rousset
Gaspard
2001
France
+ 01:49.0
4
62
Vacek
Mathias
2002
Czechia
+ 02:03.6
5
21
Chiocchetti
Alessandro
2001
Italy
+ 02:09.4
6
87
Mørk
Martin Kirkeberg
2001
Norway
+ 02:13.1
7
70
Lonchakov
Egor
-
Russia
+ 02:14.3
8
78
Rybkin
Vladimir
2001
Russia
+ 02:28.5
9
45
Maximov
Artem
2001
Russia
+ 02:30.4
10
66
Desloges
Mathis
2002
France
+ 02:31.2
11
34
Wieser
Philip
2001
Austria
+ 02:31.4
12
75
Heiland
Korbinian
2001
Germany
+ 02:41.4
13
64
Bugara
Robert
2002
Poland
+ 02:45.0
14
39
Ferrari
Matteo
-
Italy
+ 02:47.4
15
41
Fehleisen
Nico
-
Germany
+ 02:47.6
16
47
Vrbovsky
Benjamin
2002
Czechia
+ 02:50.2
17
72
Sclisizzo
Luca
2001
Italy
+ 03:03.6
18
3
Savary
Antonin
2002
Switzerland
+ 03:10.5
19
84
Hjelmeset
Lars Agnar
2001
Norway
+ 03:19.6
20
37
Courte
Julian
-
Austria
+ 03:20.6
21
82
Doerks
Jan-Friedrich
2001
Germany
+ 03:25.4
22
71
Knobel
David
2002
Switzerland
+ 03:31.7
23
85
Sandvik
Edvard
2001
Norway
+ 03:32.6
24
24
Tilesch
Denis
2002
Slovakia
+ 03:35.6
25
42
Moilanen
Niilo
2001
Finland
+ 03:38.3
26
52
Medek
Jakub
2002
Czechia
+ 03:40.4
27
51
Pomari
Pietro
-
Italy
+ 03:42.0
28
86
Wigger
Nicola
2001
Switzerland
+ 03:46.9
29
81
Gisselman
Truls
2001
Sweden
+ 03:49.6
30
55
Sobiczewski
Piotr
2002
Poland
+ 03:50.6
31
23
Wieland
Christoph
2002
Austria
+ 03:58.8
32
33
Islitzer
Andre
-
Austria
+ 04:02.9
33
68
Ståhlberg
Alexander
2002
Finland
+ 04:04.1
34
58
Kolupaiko
Vitalii
2001
Ukraine
+ 04:04.4
35
43
Sivitski
Baryslau
2001
Belarus
+ 04:07.1
36
26
Buben
Mikita
2001
Belarus
+ 04:12.2
37
77
Nufer
Cla-Ursin
2001
Switzerland
+ 04:15.7
38
50
Cielniak
Bartosz
2002
Poland
+ 04:16.0
39
80
Pueyo
Jaume
2001
Spain
+ 04:18.9
40
67
Strouhal
Jakub
2001
Czechia
+ 04:19.3
41
88
Liekari
Emil
2001
Finland
+ 04:19.9
42
40
Mandeljc
Matej
2001
Slovenia
+ 04:29.7
43
69
Ersson
George
2001
Sweden
+ 04:31.0
43
76
Bryja
Sebastian
2002
Poland
+ 04:31.0
45
73
Volkov
Sergey
2001
Russia
+ 04:35.1
46
57
Franks-Penty
Alexander
-
Great Britain
+ 04:36.0
47
65
Mulej
Jost
2002
Slovenia
+ 04:36.4
48
28
Korosec
Bostjan
2001
Slovenia
+ 04:40.5
49
31
Unn
Albert
2001
Estonia
+ 04:43.4
50
79
Stenman
Tino
2001
Finland
+ 04:45.1
51
14
Zhuvaha
Oleksii
2002
Ukraine
+ 04:54.3
52
20
Frommelt
Robin
2002
Liechtenstein
+ 04:55.9
53
46
Gros
Anze
2002
Slovenia
+ 04:58.8
54
63
Skender
Marko
2001
Croatia
+ 05:01.6
55
49
Malchov
Todor
2001
Bulgaria
+ 05:03.6
56
38
Kalenik
Fiodar
2001
Belarus
+ 05:04.1
57
89
Jonsson
Pål
2001
Sweden
+ 05:11.1
58
22
Beckbissinger
Marco
-
Liechtenstein
+ 05:16.9
59
35
Tamm
Aleksander
2001
Estonia
+ 05:19.1
60
27
Büchel
Micha
2002
Liechtenstein
+ 05:20.2
61
19
Oravec
Matus
2002
Slovakia
+ 05:20.8
62
83
Danielsson
Emil
2001
Sweden
+ 05:23.8
63
74
Bergsland
Andreas
2001
Norway
+ 05:31.5
64
29
Horsfall
Beinn
2001
Great Britain
+ 05:46.2
65
32
Danielsson
Jakob
2001
Iceland
+ 05:58.0
66
9
Frommelt
Tobias
2002
Liechtenstein
+ 06:13.6
67
25
Lule
Aleksandrs Arturs
2002
Latvia
+ 06:19.0
68
36
Gislason
Egill Bjarni
-
Iceland
+ 06:23.7
69
15
Harnastai
Ruslan
2001
Belarus
+ 06:34.5
70
56
Simonutis
Edvinas
2002
Lithuania
+ 07:00.1
71
59
Saulitis
Niks
2001
Latvia
+ 07:02.2
72
54
Ognyanov
Aleksandar
2002
Bulgaria
+ 07:08.5
73
48
Turun
Mehmet
2002
Turkey
+ 07:20.4
74
12
Poutot
Mathis
2002
Belgium
+ 07:42.8
75
10
Duman
Salihcan
-
Turkey
+ 08:16.7
76
13
Strupulis
Bruno
-
Latvia
+ 08:35.3
77
1
Atanasov
Krasimir
-
Bulgaria
+ 08:40.0
78
61
Pavalean
Flaviu Constantin
2002
Romania
+ 08:46.3
79
60
Elkatmis
Murat
2002
Turkey
+ 08:58.7
80
44
Hanganut
Liviu Darius
2002
Romania
+ 09:10.2
81
53
Talay
Yusuf
2001
Turkey
+ 09:30.6
82
6
Pantic
Predrag
-
Bosnia&Herzegovina
+ 10:28.6
83
16
Santrac
Djordje
2002
Bosnia&Herzegovina
+ 10:54.9
84
8
Gavrilovic
Nikola
-
Bosnia&Herzegovina
+ 14:29.1
85
7
Lalovic
Uros
2002
Bosnia&Herzegovina
+ 15:01.9
86
11
Sakanyan
Aghasi
-
Armenia
+ 20:46.7
87
5
Balog
Zoard
-
Hungary
+ 20:54.9
DNS
17
Akmentis
Uvis
2002
Latvia
DNS
30
Paukste
Gabrielius
2001
Lithuania
DNF
18
Dremljuga
Karl Sebastian
2001
Estonia