Alpine
Biathlon
Cross-Country
Nor.Combined
Ski Jumping
Speed Skating
Fantasy
Home
Events & Results
Ranking
Hall of Fame
Sprint Free - Krasnogorsk
Cross-Country, Eastern Europe Cup, Tuesday 25.Dec 2018, Russia
History
Results
Startlist
Show more
Pos
BiB
Name
Born
Nation
Time
1
5
Yakimushkin
Ivan
1996
Russia
2
1
Terentev
Aleksandr
1999
Russia
3
6
Vokuev
Ermil
1992
Russia
4
3
Krasnov
Andrey
1994
Russia
5
15
Morilov
Nikolay
1986
Russia
6
11
Petrov
Artur
1992
Russia
7
13
Vichuzhanin
Kirill
1992
Russia
8
2
Feller
Andrey
1988
Russia
9
22
Garder
Maxim
1997
Russia
10
24
Nazarov
Fedor
1998
Russia
11
7
Smirnov
Mikhail
1986
Russia
12
8
Petukhov
Alexey
1983
Russia
13
4
Voranau
Aliaksandr
1990
Belarus
14
9
Karkin
Vladimir
1988
Russia
15
10
Astapenka
Yury
1990
Belarus
16
16
Frolov
Vladimir
1994
Russia
17
17
Maltsev
Artem
1993
Russia
18
19
Kuznetsov
Andrey
1998
Russia
19
23
Vitsenko
Alexey
1990
Russia
20
30
Zubtsov
Maxim
1995
Russia
21
12
Stupak
Nikita
1987
Russia
22
14
Solodovnikov
Vladimir
1996
Russia
23
20
Ponomarev
Valeriy
1998
Russia
24
26
Petrov
Pavel
1995
Russia
25
28
Kirillov
Ivan
1996
Russia
26
18
Anisimov
Ivan
1987
Russia
27
21
Gavrilov
Yuriy
1991
Russia
28
25
Gafarov
Anton
1987
Russia
29
27
Poroshkin
Ilia
1995
Russia
30
29
Nischakov
Andrey
1996
Russia
31
-
Rostovtsev
Dmitriy
1993
Russia
32
-
Popov
Vitaliy
1992
Russia
33
-
Tolkachev
Maxim
1994
Russia
34
-
Berezin
Egor
1992
Russia
35
-
Kuznetsov
Iliya
2000
Russia
36
-
Guliaev
Ivan
1987
Russia
37
-
Sannikov
Ilja
1992
Russia
38
-
Rybkin
Vladimir
2001
Russia
39
-
Komarov
Pavel
1999
Russia
40
-
Kovalev
Maxim
1989
Russia
41
-
Kanev
Sergey
1998
Russia
42
-
Rochev
Daniil
1997
Russia
43
-
Vlasov
Andrey
1986
Russia
44
-
Japarov
Dmitriy
1986
Russia
45
-
Valiakhmetov
Ravil
1989
Russia
46
-
Dementiev
Eugeniy
1983
Russia
47
-
Goroshnikov
Dmitriy
1993
Russia
48
-
Bezmaternykh
Ivan
1997
Russia
49
-
Kharichev
Daniil
2000
Russia
50
-
Lemanov
Jakov
1989
Russia
51
-
Chuprov
Nikita
1998
Russia
52
-
Utkin
Alexander
1986
Russia
53
-
Nikolaev
Artem
1991
Russia
54
-
Singopin
Nikita
1995
Russia
55
-
Bykov
Anton
1998
Russia
56
-
Grigoriev
Alexey
1993
Russia
57
-
Paltsev
Ivan
1998
Russia
58
-
Mozharovskiy
Dmitriy
1997
Russia
59
-
Shatagin
Anton
1987
Russia
60
-
Panzhinskiy
Alexander
1989
Russia
61
-
Grigoriev
Alexander
2000
Russia
62
-
Timashov
Anton
1996
Russia
63
-
Shpuntau
Yahor
1999
Belarus
64
-
Bazyleu
Yauhen
1996
Belarus
65
-
Antipov
Dmitriy
1998
Russia
66
-
Egoshin
Yaroslav
1999
Russia
67
-
Pechenov
Kirill
1999
Russia
68
-
Chibis
Alexander
2000
Russia
69
-
Semenov
Michail
1986
Belarus
70
-
Vdovin
Alexander
1993
Russia
71
-
Tseliuk
Aliaksandr
1999
Belarus
71
-
Chernousov
Alexey
1984
Russia
73
-
Kutyrev
Vladislav
2000
Russia
74
-
Shklyaev
Alexey
1997
Russia
75
-
Dedkov
Ivan
1997
Russia
76
-
Usachev
Igor
1981
Russia
77
-
Kutuzov
Egor
1993
Russia
78
-
Pryanichnikov
Daniil
1997
Russia
79
-
Yartsev
Petr
1997
Russia
80
-
Sysolyatin
Maxim
1998
Russia
81
-
Tarasov
Roman
1993
Russia
82
-
Soloviev
Maxim
2000
Russia
83
-
Baskov
Vladimir
1997
Russia
84
-
Kondrashov
Dmitriy
1994
Russia
85
-
Vasiliev
Artem
2000
Russia
86
-
Mikheev
Roman
2000
Russia
87
-
Tiunov
Konstantin
1999
Russia
88
-
Matveev
Grigoriy
1999
Russia
89
-
Chuprov
Alexander
1997
Russia
90
-
Andreev
Pavel
1983
Russia
91
-
Turkin
Albert
1998
Russia
92
-
Safonov
Ivan
1990
Russia
93
-
Kruglov
Andrey
1994
Russia
94
-
Laskin
Tsimur
1999
Belarus
95
-
Bezgin
Ilia
1995
Russia
96
-
Kudryavtsev
Evgeniy
1997
Russia
97
-
Starovoytov
Stepan
1995
Russia
98
-
Pavlov
Konstantin
1998
Russia
99
-
Kozlov
Dmitriy
1999
Russia
100
-
Suchkov
Igor
1995
Russia
101
-
Burd
Andrey
1995
Russia
102
-
Kharlamov
Anton
1997
Russia
103
-
Artemiev
Alexander
1998
Russia
104
-
Mayorov
Dmitriy
2000
Russia
104
-
Shishpanov
Alexander
1986
Russia
106
-
Tartynskiy
Maxim
1999
Russia
107
-
Druzhinin
Daniil
2000
Russia
108
-
Roskoshin
Denis
2001
Russia
109
-
Pyltsin
Daniil
2000
Russia
110
-
Degesov
Anton
2000
Russia
111
-
Zernov
Alexey
2001
Russia
112
-
Fedorov
Maxim
1997
Russia
113
-
Muzhitskiy
Alexander
1998
Russia
114
-
Prokopiev
Matvey
2000
Russia
115
-
Savkin
Artemiy
2001
Russia
116
-
Pakhutov
Artemiy
2000
Russia
117
-
Lylov
Ivan
1998
Russia
118
-
Grigoriev
Ivan
2000
Russia
119
-
Koludarov
Dmitriy
2002
Russia
120
-
Ursu
Grigoriy
2002
Russia
121
-
Zlatov
Bogdan
2000
Russia
122
-
Petrin
Dmitriy
1998
Russia
123
-
Bessmertnykh
Alexander
1986
Russia
124
-
Bolotnikov
Nikolay
1999
Russia
125
-
Kolesnikov
Alexander
1999
Russia
126
-
Yazopov
Ivan
1997
Russia
127
-
Zakharov
Stanislav
1996
Russia
128
-
Korolev
Anton
1999
Russia
129
-
Shishkin
Maxim
1999
Russia
130
-
Ivashkin
Konstantin
2001
Russia
131
-
Soloviev
Maxim
1982
Russia
132
-
Trifanov
Nikita
2000
Russia
133
-
Sariyan
Georgiy
2002
Russia
DNS
-
Kriukov
Nikita
1985
Russia
DNS
-
Ploskonosov
Dmitriy
1989
Russia
DNS
-
Ziuzev
Anton
1985
Russia
DNS
-
Solodov
Ivan
1989
Russia
DNS
-
Kolomin
Evgeniy
1993
Russia
DNS
-
Chervotkin
Alexey
1995
Russia
DNS
-
Chelobitchikov
Dmitriy
1995
Russia
DNS
-
Kazarinov
Egor
1997
Russia
DNS
-
Hrybau
Uladzislau
1999
Belarus
DNS
-
Egorov
Nikita
1998
Russia
DNS
-
Valynko
Aliaksandr
1998
Belarus
DNS
-
Bannikov
Dmitriy
1998
Russia
DNS
-
Deryabov
Roman
2000
Russia
DNS
-
Kirillov
Alexander
2000
Russia
DNS
-
Mironov
Andrey
1998
Russia