Login

Krasnoyarsk

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time
1 1 Ivan Yakimushkin 1996 Russia 23:03.5 23:03.5
2 2 Anton Timashov 1996 Russia 23:15.3 + 11.8
3 3 Ivan Kirillov 1996 Russia 23:15.5 + 12.0
4 4 Ilia Poroshkin 1995 Russia 23:53.1 + 49.6
5 6 Kirill Kilivnyuk 1998 Russia 24:04.5 + 01:01.0
6 5 Andrey Sobakarev 1996 Russia 24:05.9 + 01:02.4
7 7 Louis Schwartz 1995 France 25:02.6 + 01:59.1
8 9 Asset Dyussenov 1997 Kazakhstan 25:06.7 + 02:03.2
9 14 Joel Ikonen 1994 Finland 25:11.7 + 02:08.2
10 8 Ivan Lyuft 1998 Kazakhstan 25:17.3 + 02:13.8
11 12 Joonas Sarkkinen 1994 Finland 25:18.0 + 02:14.5
12 16 Jan Koristek 1996 Slovakia 25:29.0 + 02:25.5
13 11 Paul Combey 1997 France 25:41.4 + 02:37.9
14 15 Masato Tanaka 1995 Japan 25:46.3 + 02:42.8
15 19 Francesco Ferrari 1994 Italy 25:47.7 + 02:44.2
16 22 Akihito Uda 1995 Japan 25:49.4 + 02:45.9
17 17 Nail Bashmakov 1995 Kazakhstan 25:52.5 + 02:49.0
18 13 Hyuga Otaki 1998 Japan 26:00.6 + 02:57.1
19 27 Fabio Lechner 1994 Switzerland 26:07.9 + 03:04.4
20 23 Fabian Stocek 1994 Czech Republic 26:08.3 + 03:04.8
21 24 Haruki Yamashita 1999 Japan 26:08.4 + 03:04.9
22 28 Philipp Leodolter 1997 Austria 26:11.7 + 03:08.2
23 18 Konstantin Bortsov 1995 Kazakhstan 26:20.9 + 03:17.4
24 39 Marti Vigo del Arco 1997 Spain 26:37.0 + 03:33.5
25 20 Pierre Tichit 1998 France 26:37.1 + 03:33.6
26 37 Mikayel Mikayelyan 1999 Armenia 26:41.9 + 03:38.4
27 42 Nikita Gridin 2000 Kazakhstan 26:44.8 + 03:41.3
28 10 Juuso Mäkelä 1994 Finland 26:49.3 + 03:45.8
29 29 Pierrick Sigaud 1998 France 26:49.4 + 03:45.9
30 32 Aleh Chychykau 1996 Belarus 26:54.0 + 03:50.5
31 33 Hamza Dursun 1994 Turkey 27:12.5 + 04:09.0
32 31 Santeri Pirneskoski 1998 Finland 27:12.9 + 04:09.4
33 41 Waltteri Vinkanharju 1995 Finland 27:14.3 + 04:10.8
34 36 Mark Chanloung 1995 Thailand 27:20.3 + 04:16.8
35 40 Christian Winker 1996 Germany 27:23.9 + 04:20.4
36 21 Tsimur Laskin 1999 Belarus 27:28.0 + 04:24.5
37 26 Michal Skowron 1998 Poland 27:34.2 + 04:30.7
38 46 Mateusz Haratyk 1998 Poland 27:42.3 + 04:38.8
39 49 Aidan Kirkham 1998 Canada 27:42.5 + 04:39.0
40 25 Jean Grasset 1998 France 27:52.7 + 04:49.2
41 43 Yauheni Lamaka 1998 Belarus 27:54.1 + 04:50.6
42 45 Kacper Antolec 1996 Poland 27:57.0 + 04:53.5
43 35 Artsiom Paliakou 1995 Belarus 27:57.1 + 04:53.6
44 47 Florian Winker 1999 Germany 28:10.6 + 05:07.1
45 34 Tobias Alraun 1997 Germany 28:19.4 + 05:15.9
46 38 Simone Mocellini 1998 Italy 28:19.5 + 05:16.0
47 51 Thomas Spötzl 1996 Germany 28:19.6 + 05:16.1
48 44 Mårten Soleng Skinstad 1997 Norway 28:34.6 + 05:31.1
49 48 Philippe Nicollier 1994 Switzerland 28:35.7 + 05:32.2
50 55 Tobias Moosmann 1997 Austria 28:39.5 + 05:36.0
51 56 Eun-Ho Kim 1996 South Korea 28:56.5 + 05:53.0
52 54 Jakob Lauerer 1998 Germany 29:06.1 + 06:02.6
53 30 Andrej Segec 1994 Slovakia 29:22.8 + 06:19.3
54 62 Alexander Gotthalmseder 1994 Austria 29:23.5 + 06:20.0
55 59 Simon Hammer 1994 Switzerland 29:25.1 + 06:21.6
56 57 Karl Erik Rabakukk 1997 Estonia 29:28.1 + 06:24.6
57 63 Mason Vincent 1995 USA 29:41.1 + 06:37.6
58 61 Ömer Ayçiçek 1995 Turkey 29:46.6 + 06:43.1
59 58 Nurken Askar 1997 Kazakhstan 29:55.6 + 06:52.1
60 68 Dawid Damian 2000 Poland 29:57.9 + 06:54.4
61 53 Sven-Erik Markus Kaiser 1994 Norway 30:30.1 + 07:26.6
62 70 Matjaz Cigler 1999 Canada 30:32.2 + 07:28.7
63 60 Ji-Yeong Byun 1998 South Korea 30:33.6 + 07:30.1
64 64 Dong-Hyun Kim 1998 South Korea 30:35.3 + 07:31.8
65 72 Mitchell Hollman 1996 USA 30:36.3 + 07:32.8
66 69 Nate Maddox 1996 USA 31:01.4 + 07:57.9
67 74 Andrew Siegel 1998 USA 31:02.6 + 07:59.1
68 52 Achbadrakh Batmunkh 1994 Mongolia 31:31.6 + 08:28.1
69 79 Alexander Maycock 1999 Canada 31:42.8 + 08:39.3
70 71 Gavin Shields 1994 Canada 31:43.3 + 08:39.8
71 66 Andreas Faanes 1996 Norway 32:06.9 + 09:03.4
72 75 David Walker 1997 Canada 32:16.7 + 09:13.2
73 65 Duurenbayar Soninbayar 1996 Mongolia 33:08.3 + 10:04.8
74 80 Yufan Li 2000 China 33:36.1 + 10:32.6
75 78 Aaron Fahey 1996 Canada 33:46.0 + 10:42.5
76 77 Trevor Willoughby 1996 USA 34:22.6 + 11:19.1
77 81 Kevin Geisen 1996 USA 35:44.6 + 12:41.1
78 84 Xin Yang 1997 China 37:03.2 + 13:59.7
79 82 Sebastjan Potokar 1997 Slovenia 37:24.0 + 14:20.5
80 83 Munkhgerel Dashdondog 1999 Mongolia 39:13.0 + 16:09.5
81 85 Zhonghui Sha 1998 China 52:22.9 + 29:19.4
82 86 Shuhang Wang 1998 China 53:45.6 + 30:42.1
DNS 50 Michael Föttinger 1997 Austria
DNS 67 Dzmitry Yakimenka 1994 Belarus
DNS 73 Min-Woo Kim 1998 South Korea
DNS 76 Yauhen Bazyleu 1996 Belarus

Info

What Universiade
Discipline 10 km F Pursuit
Host Krasnoyarsk
Nation Russia
Date Monday 4.Mar 2019
Calendar 2018/2019