Sign in Sign up

Seefeld in Tirol

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time
1 1-1 Emil Iversen 1991 Norway 18:49.8 18:49.8
1 1-2 Johannes Høsflot Klæbo 1996 Norway 18:49.8 18:49.8
2 3-1 Gleb Retivykh 1991 Russia 18:51.7 + 01.9
2 3-2 Alexander Bolshunov 1996 Russia 18:51.7 + 01.9
3 16-1 Francesco De Fabiani 1993 Italy 18:53.8 + 04.0
3 16-2 Federico Pellegrino 1990 Italy 18:53.8 + 04.0
4 2-1 Oskar Svensson 1995 Sweden 18:54.5 + 04.7
4 2-2 Calle Halfvarsson 1989 Sweden 18:54.5 + 04.7
5 18-1 Richard Jouve 1994 France 18:58.9 + 09.1
5 18-2 Lucas Chanavat 1994 France 18:58.9 + 09.1
6 5-1 Max Hauke 1992 Austria 19:13.7 + 23.9
6 5-2 Dominik Baldauf 1992 Austria 19:13.7 + 23.9
7 17-1 Iivo Niskanen 1992 Finland 19:17.3 + 27.5
7 17-2 Ristomatti Hakola 1991 Finland 19:17.3 + 27.5
8 4-1 Simeon Hamilton 1987 USA 19:18.4 + 28.6
8 4-2 Erik Bjornsen 1991 USA 19:18.4 + 28.6
9 24-1 Miha Simenc 1995 Slovenia 20:11.6 + 01:21.8
9 24-2 Janez Lampic 1996 Slovenia 20:11.6 + 01:21.8
10 8-1 Evan Palmer-Charrette 1994 Canada 20:30.8 + 01:41.0
10 8-2 Len Valjas 1988 Canada 20:30.8 + 01:41.0
11 20-1 Ueli Schnider 1990 Switzerland Semifinal + Semifinal
11 20-2 Jovian Hediger 1990 Switzerland Semifinal + Semifinal
12 23-1 Raido Ränkel 1990 Estonia Semifinal + Semifinal
12 23-2 Marko Kilp 1993 Estonia Semifinal + Semifinal
13 6-1 Andrew Young 1992 Great Britain Semifinal + Semifinal
13 6-2 James Clugnet 1996 Great Britain Semifinal + Semifinal
14 19-1 Janosch Brugger 1997 Germany Semifinal + Semifinal
14 19-2 Sebastian Eisenlauer 1990 Germany Semifinal + Semifinal
15 9-1 Nikolay Chebotko 1982 Kazakhstan Semifinal + Semifinal
15 9-2 Denis Volotka 1985 Kazakhstan Semifinal + Semifinal
16 22-1 Yury Astapenka 1990 Belarus Semifinal + Semifinal
16 22-2 Aliaksandr Voranau 1990 Belarus Semifinal + Semifinal
17 7-1 Miroslav Rypl 1992 Czech Republic Semifinal + Semifinal
17 7-2 Michal Novak 1996 Czech Republic Semifinal + Semifinal
18 21-1 Dominik Bury 1996 Poland Semifinal + Semifinal
18 21-2 Maciej Starega 1990 Poland Semifinal + Semifinal
19 25-1 Yan Kostruba 1999 Ukraine Semifinal + Semifinal
19 25-2 Oleksii Krasovskyi 1994 Ukraine Semifinal + Semifinal
20 10-1 Raul Mihai Popa 1997 Romania Semifinal + Semifinal
20 10-2 Petrica Hogiu 1991 Romania Semifinal + Semifinal
21 26-1 Qiang Wang 1993 China Semifinal + Semifinal
21 26-2 Mingliang Zhu 1998 China Semifinal + Semifinal
22 11-1 Andrej Segec 1994 Slovakia Semifinal + Semifinal
22 11-2 Jan Koristek 1996 Slovakia Semifinal + Semifinal
23 14-1 Titouan Serot 1999 Belgium Semifinal + Semifinal
23 14-2 Thibaut De Marre 1998 Belgium Semifinal + Semifinal
24 27-1 Martin Vögeli 1995 Liechtenstein Semifinal + Semifinal
24 27-2 Michael Biedermann 1996 Liechtenstein Semifinal + Semifinal
25 12-1 Mantas Strolia 1986 Lithuania Semifinal + Semifinal
25 12-2 Tautvydas Strolia 1995 Lithuania Semifinal + Semifinal
26 28-1 Hamza Dursun 1994 Turkey Semifinal + Semifinal
26 28-2 Yusuf Emre Firat 2000 Turkey Semifinal + Semifinal
27 13-1 Thomas Hjalmar Westgård 1995 Ireland Semifinal + Semifinal
27 13-2 Jan Rossiter 1987 Ireland Semifinal + Semifinal
28 29-1 Marko Skender 2001 Croatia Semifinal + Semifinal
28 29-2 Edi Dadic 1993 Croatia Semifinal + Semifinal
29 15-1 Tue Rømer 1992 Denmark Semifinal + Semifinal
29 15-2 Joachim Weel Rosbo 1997 Denmark Semifinal + Semifinal

Info

What WSC 2019
Discipline Team Sprint C
Host Seefeld in Tirol
Nation Austria
Date Sunday 24.Feb 2019
Calendar 2018/2019