Login

Dresden

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time
1 15-1 Maja Dahlqvist 1994 Sweden 15:43.7 15:43.7
1 15-2 Linn Svahn 1999 Sweden 15:43.7 15:43.7
2 1-1 Laurien van der Graaff 1987 Switzerland 15:43.7 + 0.0
2 1-2 Nadine Fähndrich 1995 Switzerland 15:43.7 + 0.0
3 4-1 Evelina Settlin 1992 Sweden 15:46.9 + 03.2
3 4-2 Linn Sömskar 1989 Sweden 15:46.9 + 03.2
4 2-1 Julie Myhre 1996 Norway 15:47.2 + 03.5
4 2-2 Maiken Caspersen Falla 1990 Norway 15:47.2 + 03.5
5 3-1 Julia Kern 1997 USA 15:50.3 + 06.6
5 3-2 Sophie Caldwell 1990 USA 15:50.3 + 06.6
6 6-1 Nina Dubotolkina 1998 Russia 15:52.8 + 09.1
6 6-2 Hristina Matsokina 1998 Russia 15:52.8 + 09.1
7 7-1 Katerina Janatova 1997 Czech Republic 15:54.9 + 11.2
7 7-2 Petra Hyncicova 1994 Czech Republic 15:54.9 + 11.2
8 19-1 Sofie Krehl 1995 Germany 15:55.9 + 12.2
8 19-2 Anne Winkler 1994 Germany 15:55.9 + 12.2
9 5-1 Evgenia Shapovalova 1986 Russia 15:56.5 + 12.8
9 5-2 Natalia Matveeva 1986 Russia 15:56.5 + 12.8
10 8-1 Mari Eide 1989 Norway 15:57.1 + 13.4
10 8-2 Anikken Gjerde Alnæs 1994 Norway 15:57.1 + 13.4
11 21-1 Kathrine Stewart-Jones 1995 Canada Semifinal + Semifinal
11 21-2 Dahria Beatty 1994 Canada Semifinal + Semifinal
12 14-1 Katja Visnar 1984 Slovenia Semifinal + Semifinal
12 14-2 Vesna Fabjan 1985 Slovenia Semifinal + Semifinal
13 17-1 Krista Pärmäkoski 1990 Finland Semifinal + Semifinal
13 17-2 Katri Lylynperä 1994 Finland Semifinal + Semifinal
14 16-1 Greta Laurent 1992 Italy Semifinal + Semifinal
14 16-2 Lucia Scardoni 1991 Italy Semifinal + Semifinal
15 24-1 Enora Latuilliere 1992 France Semifinal + Semifinal
15 24-2 Lena Quintin 1998 France Semifinal + Semifinal
16 22-1 Monika Skinder 2001 Poland Semifinal + Semifinal
16 22-2 Izabela Marcisz 2000 Poland Semifinal + Semifinal
17 12-1 Qinghua Ma 1995 China Semifinal + Semifinal
17 12-2 Chunxue Chi 1998 China Semifinal + Semifinal
18 25-1 Jasmi Joensuu 1996 Finland Semifinal + Semifinal
18 25-2 Tiia Olkkonen 1999 Finland Semifinal + Semifinal
19 20-1 Nadine Herrmann 1995 Germany Semifinal + Semifinal
19 20-2 Alexandra Danner 1999 Germany Semifinal + Semifinal
20 11-1 Tereza Beranova 1998 Czech Republic Semifinal + Semifinal
20 11-2 Zuzana Holikova 1999 Czech Republic Semifinal + Semifinal
21 10-1 Desiree Steiner 1998 Switzerland Semifinal + Semifinal
21 10-2 Alina Meier 1996 Switzerland Semifinal + Semifinal
22 23-1 Bayani Jialin 1999 China Semifinal + Semifinal
22 23-2 Dinigeer Yilamujiang 2001 China Semifinal + Semifinal
23 18-1 Alice Canclini 1994 Italy Semifinal + Semifinal
23 18-2 Ilaria Debertolis 1989 Italy Semifinal + Semifinal
24 9-1 Yuliia Krol 1998 Ukraine Semifinal + Semifinal
24 9-2 Valentyna Kaminska 1987 Ukraine Semifinal + Semifinal
25 13-1 Maya MacIsaac-Jones 1995 Canada Semifinal + Semifinal
25 13-2 Katherine Weaver 1997 Canada Semifinal + Semifinal

Info

What World Cup
Discipline Team Sprint F
Host Dresden
Nation Germany
Date Sunday 12.Jan 2020
Calendar 2019/2020