Login

Planica

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time
1 4-1 Maja Dahlqvist 1994 Sweden 19:13.5 19:13.5
1 4-2 Linn Svahn 1999 Sweden 19:13.5 19:13.5
2 1-1 Stina Nilsson 1993 Sweden 19:14.5 + 01.0
2 1-2 Jonna Sundling 1994 Sweden 19:14.5 + 01.0
3 14-1 Laurien van der Graaff 1987 Switzerland 19:14.6 + 01.1
3 14-2 Nadine Fähndrich 1995 Switzerland 19:14.6 + 01.1
4 2-1 Maiken Caspersen Falla 1990 Norway 19:21.1 + 07.6
4 2-2 Ane Appelkvist Stenseth 1995 Norway 19:21.1 + 07.6
5 16-1 Sophie Caldwell 1990 USA 19:23.2 + 09.7
5 16-2 Julia Kern 1997 USA 19:23.2 + 09.7
6 5-1 Tiril Udnes Weng 1996 Norway 19:25.9 + 12.4
6 5-2 Mari Eide 1989 Norway 19:25.9 + 12.4
7 19-1 Laura Gimmler 1993 Germany 19:41.0 + 27.5
7 19-2 Sofie Krehl 1995 Germany 19:41.0 + 27.5
8 15-1 Katja Visnar 1984 Slovenia 19:48.0 + 34.5
8 15-2 Anamarija Lampic 1995 Slovenia 19:48.0 + 34.5
9 22-1 Katerina Janatova 1997 Czech Republic 19:50.9 + 37.4
9 22-2 Petra Hyncicova 1994 Czech Republic 19:50.9 + 37.4
10 18-1 Katharina Hennig 1996 Germany 19:54.4 + 40.9
10 18-2 Victoria Carl 1995 Germany 19:54.4 + 40.9
11 8-1 Emily Nishikawa 1989 Canada Semifinal + Semifinal
11 8-2 Dahria Beatty 1994 Canada Semifinal + Semifinal
12 9-1 Hristina Matsokina 1998 Russia Semifinal + Semifinal
12 9-2 Nina Dubotolkina 1998 Russia Semifinal + Semifinal
13 20-1 Anna Grukhvina 1999 Russia Semifinal + Semifinal
13 20-2 Ekaterina Smirnova 1996 Russia Semifinal + Semifinal
14 3-1 Greta Laurent 1992 Italy Semifinal + Semifinal
14 3-2 Lucia Scardoni 1991 Italy Semifinal + Semifinal
15 17-1 Vesna Fabjan 1985 Slovenia Semifinal + Semifinal
15 17-2 Alenka Cebasek 1989 Slovenia Semifinal + Semifinal
16 10-1 Bayani Jialin 1999 China Semifinal + Semifinal
16 10-2 Dinigeer Yilamujiang 2001 China Semifinal + Semifinal
17 23-1 Anni Alakoski 1997 Finland Semifinal + Semifinal
17 23-2 Katri Lylynperä 1994 Finland Semifinal + Semifinal
18 13-1 Qinghua Ma 1995 China Semifinal + Semifinal
18 13-2 Lei Li 1994 China Semifinal + Semifinal
19 25-1 Enora Latuilliere 1992 France Semifinal + Semifinal
19 25-2 Lena Quintin 1998 France Semifinal + Semifinal
20 6-1 Alice Canclini 1994 Italy Semifinal + Semifinal
20 6-2 Francesca Franchi 1997 Italy Semifinal + Semifinal
21 21-1 Sandra Schützova 1991 Czech Republic Semifinal + Semifinal
21 21-2 Tereza Beranova 1998 Czech Republic Semifinal + Semifinal
22 12-1 Vedrana Malec 1990 Croatia Semifinal + Semifinal
22 12-2 Nika Jagecic 2003 Croatia Semifinal + Semifinal
23 24-1 Tiia Olkkonen 1999 Finland Semifinal + Semifinal
23 24-2 Anita Korva 1999 Finland Semifinal + Semifinal
24 11-1 Maida Drndic 1999 Serbia Semifinal + Semifinal
24 11-2 Anja Ilic 1998 Serbia Semifinal + Semifinal
DNS 7-1 Anastasia Kirillova 1996 Belarus Semifinal
DNS 7-2 Polina Seronosova 1993 Belarus Semifinal

Info

What World Cup
Discipline Team Sprint F
Host Planica
Nation Slovenia
Date Sunday 22.Dec 2019
Calendar 2019/2020