Alpine
Biathlon
Cross-Country
Nor.Combined
Ski Jumping
Speed Skating
Fantasy
Home
Events & Results
Ranking
Hall of Fame
Sprint Free - Minsk - Raubichi
Cross-Country, Eastern Europe Cup, Saturday 16.Jan 2016, Belarus
History
Results
Startlist
Show more
Pos
BiB
Name
Born
Nation
Time
1
8
Parfenov
Andrey
1987
Russia
2
14
Devjatiarov Jr.
Mikhail
1985
Russia
3
4
Kuklin
Mikhail
1987
Belarus
4
1
Melnichenko
Andrey
1992
Russia
5
11
Dementiev
Eugeniy
1983
Russia
6
2
Feller
Andrey
1988
Russia
7
9
Zhmurko
Artem
1985
Russia
8
13
Usachev
Igor
1981
Russia
9
12
Shakirzianov
Raul
1989
Russia
10
16
Japarov
Dmitriy
1986
Russia
11
5
Stupak
Nikita
1987
Russia
12
6
Nikolaev
Artem
1991
Russia
13
3
Fayzullov
Ildar
1991
Russia
14
7
Siulatov
Pavel
1986
Russia
15
10
Voranau
Aliaksandr
1990
Belarus
16
17
Karneyenka
Leanid
1987
Belarus
17
18
Gaziev
Radik
1986
Russia
18
20
Krasovskyi
Oleksii
1994
Ukraine
19
25
Kovalev
Maxim
1989
Russia
20
29
Bazyleu
Yauhen
1996
Belarus
21
15
Smirnov
Mikhail
1986
Russia
22
21
Yoltukhovskyy
Oleg
1987
Ukraine
23
22
Chelenko
Oleksandr
1995
Ukraine
24
23
Paliakou
Artsiom
1995
Belarus
25
24
Budahouski
Siarhei
1996
Belarus
26
19
Bondarev
Igor
1996
Russia
27
26
Naumov
Vasilii
1995
Belarus
28
27
Shavel
Aliaksandr
1993
Belarus
29
28
Jumaniyazau
Tsimur
1993
Belarus
30
30
Zhvikau
Uladzislau
1996
Belarus
31
-
Saladkou
Aliaksandr
1992
Belarus
32
-
Yaremenko
Kostyantyn
1994
Ukraine
33
-
Tryhubovich
Dzmitry
1996
Belarus
34
-
Gerasimov
Egor
1997
Russia
35
-
Yakimenka
Dzmitry
1994
Belarus
36
-
Kucharau
Yury
1997
Belarus
37
-
Maslouski
Mikita
1996
Belarus
38
-
Hrybau
Uladzislau
1999
Belarus
39
-
Ziganshin
Ilshat
1997
Russia
40
-
Kliamentsyeu
Mikalai
1997
Belarus
41
-
Marchenko
Andriy
1994
Ukraine
42
-
Litvin
Vladyslav
1997
Ukraine
43
-
Kulbakin
Leonid
1986
Russia
44
-
Olar
Siarhei
1997
Belarus
45
-
Trusau
Hleb
1997
Belarus
46
-
Chychykau
Aleh
1996
Belarus
47
-
Radchanka
Uladzislau
1989
Belarus
48
-
Malko
Aliaksandr
1995
Belarus
49
-
Gadeev
Bulat
1996
Russia
50
-
Pimashkou
Vasili
1999
Belarus
51
-
Chychuk
Uladzislau
1996
Belarus
52
-
Kamkou
Stanislau
1998
Belarus
53
-
Valynko
Aliaksandr
1998
Belarus
54
-
Stalmakou
Siarhei
1995
Belarus
55
-
Lukyanau
Mikalai
1999
Belarus
56
-
Fedusenko
Maksym
1998
Ukraine
57
-
Kulichkou
Pavel
1998
Belarus
58
-
Loseu
Raman
1999
Belarus
59
-
Kolomin
Evgeniy
1993
Russia
60
-
Lamaka
Yauheni
1998
Belarus
61
-
Shpuntau
Yahor
1999
Belarus
62
-
Danilenka
Uladzislau
1997
Belarus
63
-
Asmalouski
Andrei
1997
Belarus
64
-
Ramanenka
Ilya
1996
Belarus
65
-
Vashkevich
Dzmitry
1995
Belarus
66
-
Dulchyk
Raman
1998
Belarus
67
-
Stankevich
Vadzim
1996
Belarus
68
-
Nekrashevich
Dzmitry
1998
Belarus
69
-
Dulepka
Maksim
2000
Belarus
70
-
Krychko
Siarhei
1995
Belarus
71
-
Pantyukhin
Andrey
1993
Russia
DNS
-
Volzhentsev
Stanislav
1985
Russia
DNS
-
Novikov
Sergej
1980
Russia
DNS
-
Yermashkevich
Viktar
1997
Belarus
DNS
-
Turyshev
Sergey
1985
Russia