Alpine
Biathlon
Cross-Country
Nor.Combined
Ski Jumping
Speed Skating
Fantasy
Home
Events & Results
Ranking
Hall of Fame
10 km Classic - Minsk - Raubichi
Cross-Country, Eastern Europe Cup, Friday 15.Jan 2016, Belarus
History
Results
Startlist
Show more
Pos
BiB
Name
Born
Nation
Time
1
72
Stupak
Nikita
1987
Russia
25:12.1
2
80
Turyshev
Sergey
1985
Russia
+ 00.6
3
76
Japarov
Dmitriy
1986
Russia
+ 01.1
4
75
Nikolaev
Artem
1991
Russia
+ 14.8
5
77
Dementiev
Eugeniy
1983
Russia
+ 15.6
6
71
Semenov
Michail
1986
Belarus
+ 30.1
7
69
Novikov
Sergej
1980
Russia
+ 30.9
8
70
Zhmurko
Artem
1985
Russia
+ 33.1
9
78
Shakirzianov
Raul
1989
Russia
+ 42.4
10
62
Usachev
Igor
1981
Russia
+ 43.6
10
74
Melnichenko
Andrey
1992
Russia
+ 43.6
12
73
Feller
Andrey
1988
Russia
+ 45.0
13
59
Kuklin
Mikhail
1987
Belarus
+ 54.5
14
65
Devjatiarov Jr.
Mikhail
1985
Russia
+ 01:00.6
15
67
Siulatov
Pavel
1986
Russia
+ 01:03.6
16
61
Parfenov
Andrey
1987
Russia
+ 01:08.5
17
68
Grebenko
Alexander
1994
Russia
+ 01:10.1
18
60
Voranau
Aliaksandr
1990
Belarus
+ 01:37.9
19
52
Gaziev
Radik
1986
Russia
+ 01:48.9
20
66
Kovalev
Maxim
1989
Russia
+ 02:01.4
21
63
Krasovskyi
Oleksii
1994
Ukraine
+ 02:04.1
22
58
Fayzullov
Ildar
1991
Russia
+ 02:09.0
23
57
Saladkou
Aliaksandr
1992
Belarus
+ 02:13.4
24
54
Naumov
Vasilii
1995
Belarus
+ 02:26.4
25
47
Jumaniyazau
Tsimur
1993
Belarus
+ 02:26.9
26
40
Karneyenka
Leanid
1987
Belarus
+ 02:41.2
27
53
Kulbakin
Leonid
1986
Russia
+ 02:43.0
28
51
Marchenko
Andriy
1994
Ukraine
+ 02:43.6
28
56
Yaremenko
Kostyantyn
1994
Ukraine
+ 02:43.6
30
23
Chelenko
Oleksandr
1995
Ukraine
+ 02:45.0
31
42
Gerasimov
Egor
1997
Russia
+ 03:02.4
32
17
Valynko
Aliaksandr
1998
Belarus
+ 03:09.8
33
43
Bazyleu
Yauhen
1996
Belarus
+ 03:11.8
34
45
Shavel
Aliaksandr
1993
Belarus
+ 03:27.5
35
49
Paliakou
Artsiom
1995
Belarus
+ 03:30.0
36
50
Yoltukhovskyy
Oleg
1987
Ukraine
+ 03:32.7
37
36
Stalmakou
Siarhei
1995
Belarus
+ 03:34.9
38
41
Zhvikau
Uladzislau
1996
Belarus
+ 03:36.3
39
26
Radchanka
Uladzislau
1989
Belarus
+ 03:42.7
40
46
Budahouski
Siarhei
1996
Belarus
+ 03:42.9
41
48
Maslouski
Mikita
1996
Belarus
+ 03:43.1
42
22
Gadeev
Bulat
1996
Russia
+ 03:43.4
43
18
Bondarev
Igor
1996
Russia
+ 03:47.3
44
55
Yakimenka
Dzmitry
1994
Belarus
+ 03:48.1
45
44
Chychykau
Aleh
1996
Belarus
+ 03:53.0
46
27
Kolomin
Evgeniy
1993
Russia
+ 03:55.4
47
21
Hrybau
Uladzislau
1999
Belarus
+ 03:59.7
48
24
Ziganshin
Ilshat
1997
Russia
+ 04:07.1
49
35
Danilenka
Uladzislau
1997
Belarus
+ 04:07.8
50
32
Litvin
Vladyslav
1997
Ukraine
+ 04:09.1
51
39
Kucharau
Yury
1997
Belarus
+ 04:30.8
52
25
Lukyanau
Mikalai
1999
Belarus
+ 04:33.8
53
10
Dulepka
Maksim
2000
Belarus
+ 04:36.0
54
33
Tryhubovich
Dzmitry
1996
Belarus
+ 04:39.5
55
31
Vashkevich
Dzmitry
1995
Belarus
+ 04:40.0
56
20
Kliamentsyeu
Mikalai
1997
Belarus
+ 04:44.0
57
13
Nekrashevich
Dzmitry
1998
Belarus
+ 04:51.5
58
9
Loseu
Raman
1999
Belarus
+ 04:52.9
59
38
Chychuk
Uladzislau
1996
Belarus
+ 04:57.8
60
19
Stankevich
Vadzim
1996
Belarus
+ 05:03.9
61
8
Pimashkou
Vasili
1999
Belarus
+ 05:08.0
62
12
Asmalouski
Andrei
1997
Belarus
+ 05:14.0
63
11
Olar
Siarhei
1997
Belarus
+ 05:15.5
63
30
Trusau
Hleb
1997
Belarus
+ 05:15.5
65
37
Malko
Aliaksandr
1995
Belarus
+ 05:24.4
66
28
Lamaka
Yauheni
1998
Belarus
+ 05:38.0
67
1
Fedusenko
Maksym
1998
Ukraine
+ 05:43.0
68
14
Kamkou
Stanislau
1998
Belarus
+ 05:48.0
69
16
Dulchyk
Raman
1998
Belarus
+ 06:51.9
DNS
15
Kulichkou
Pavel
1998
Belarus
DNS
2
Smirnov
Mikhail
1986
Russia
DNS
29
Tseliuk
Aliaksandr
1999
Belarus
DNS
3
Pantyukhin
Andrey
1993
Russia
DNS
34
Laskin
Tsimur
1999
Belarus
DNS
4
Shpuntau
Yahor
1999
Belarus
DNS
5
Yermashkevich
Viktar
1997
Belarus
DNS
6
Ramanenka
Ilya
1996
Belarus
DNS
64
Astapenka
Yury
1990
Belarus
DNS
7
Krychko
Siarhei
1995
Belarus
DNS
79
Volzhentsev
Stanislav
1985
Russia