Alpine
Biathlon
Cross-Country
Nor.Combined
Ski Jumping
Speed Skating
Fantasy
Home
Events & Results
Ranking
Hall of Fame
Sprint Free - St. Ulrich am Pillersee
Cross-Country, Alpen Cup, Friday 17.Dec 2010, Austria
History
Results
Startlist
Show more
Pos
BiB
Name
Born
Nation
Time
1
2
Petukhov
Alexey
1983
Russia
2
1
Morilov
Nikolay
1986
Russia
3
10
Kriukov
Nikita
1985
Russia
4
15
Simonlatser
Timo
1986
Estonia
5
27
Jäger
Martin
1987
Switzerland
6
7
Frasnelli
Loris
1979
Italy
7
18
Panzhinskiy
Alexander
1989
Russia
8
22
Parfenov
Andrey
1987
Russia
9
4
Eisenlauer
Sebastian
1990
Germany
10
14
Gruber
Mauro
1986
Switzerland
11
5
Wenzl
Josef
1984
Germany
12
13
Pellegrino
Federico
1990
Italy
13
8
Furrer
Philip
1983
Switzerland
14
12
Gafarov
Anton
1987
Russia
15
21
Stockinger
Martin
1984
Austria
16
26
Hirner
Manuel
1985
Austria
17
3
Leccardi
Valerio
1984
Switzerland
18
11
Gaillard
Cyril
1986
France
19
16
Klavzar
Bostjan
1990
Slovenia
20
19
Kozisek
Dusan
1983
Czechia
21
9
Wünsch
Oliver
1986
Germany
22
24
Schnetzer
Michael
1990
Germany
23
25
Wurm
Harald
1984
Austria
24
28
Kralj
Gregor
1989
Slovenia
25
30
Kuzmenko
Sergej
1986
Belarus
26
6
Tambornino
Eligius
1986
Switzerland
27
17
Katz
Andreas
1988
Germany
28
20
Heun
Daniel
1986
Germany
29
23
Bader
Markus
1988
Austria
30
29
Guedon
Pierre
1989
France
31
-
Kühne
Andy
1987
Germany
32
-
Vaiciulis
Modestas
1989
Lithuania
33
-
Saarepuu
Anti
1983
Estonia
34
-
Razym
Ales
1986
Czechia
35
-
Morandini
Nicola
1984
Italy
36
-
Herburger
Aurelius
1990
Austria
37
-
Hediger
Jovian
1990
Switzerland
38
-
Gardener
Stefano
1990
Italy
39
-
Ebner
Thomas
1986
Austria
40
-
Barton
Jan
1990
Czechia
41
-
Horyna
Ondrej
1987
Czechia
42
-
Rimahazi
Matija
1989
Slovenia
43
-
Gullo
Giovanni
1983
Italy
44
-
Nizzi
Enrico
1990
Italy
45
-
Bachner
Gert
1990
Austria
46
-
Bouchet
Martin
1988
France
47
-
Gros
Baptiste
1990
France
48
-
Molliet
Clement
1989
France
49
-
Novoselski
Aleksei
1985
Lithuania
50
-
Melnik
Aliaksandr
1990
Belarus
51
-
Scuk
Amel
1990
Slovenia
52
-
Mlynar
Peter
1988
Slovakia
53
-
Waldmeier
Andreas
1982
Switzerland
54
-
Simenc
Matej
1990
Slovenia
55
-
Gruber
Anjan
1987
Austria
56
-
Voranau
Aliaksandr
1990
Belarus
57
-
Quemere
Tao
1990
France
58
-
Potocnik
Domen
1989
Slovenia
59
-
Mougel
Adrien
1988
France
60
-
Rohde
Florian
1984
Germany
61
-
Semenenka
Uladzislau
1988
Belarus
62
-
Bergmann
Max
1989
Germany
63
-
Bunte
Philip
1990
Austria
64
-
Rojo
Imanol
1990
Spain
65
-
Ziska
Peter
1987
Slovakia
66
-
Razym
Vladislav
1988
Czechia
67
-
Polach
Martin
1989
Czechia
68
-
Bachl
Philipp
1989
Austria
69
-
Rosenberger
Stefan
1987
Austria
70
-
Prasil
Vojtech
1990
Czechia
71
-
Srail
Jan
1990
Czechia
72
-
Szabo
Milan
1990
Hungary
73
-
Axmann
David
1989
Czechia
74
-
Mikhailouski
Yury
1989
Belarus
75
-
Filipko
Jakub
1988
Slovakia
DNS
-
Herhardt
Artur
1987
Ukraine
DNS
-
Skvaridlo
Davorin
1979
Slovakia
DNS
-
Fedulov
Vladimir
1979
Russia