Alpine
Biathlon
Cross-Country
Nor.Combined
Ski Jumping
Speed Skating
Fantasy
Home
Events & Results
Ranking
Hall of Fame
Sprint Classic - Saariselkä
Cross-Country, National Event, Saturday 18.Nov 2017, Finland
History
Results
Startlist
Show more
Pos
BiB
Name
Born
Nation
Time
1
11
Manificat
Maurice
1986
France
2
4
Jouve
Richard
1994
France
3
1
Chanavat
Lucas
1994
France
4
8
Simenc
Miha
1995
Slovenia
5
2
Voranau
Aliaksandr
1990
Belarus
6
15
Chebotko
Nikolay
1982
Kazakhstan
7
17
Gaillard
Jean Marc
1980
France
8
5
Gros
Baptiste
1990
France
9
19
Vaiciulis
Modestas
1989
Lithuania
10
20
Bazyleu
Yauhen
1996
Belarus
11
13
Haavisto
Olli
1998
Finland
12
16
Lampic
Janez
1996
Slovenia
13
12
Jay
Renaud
1991
France
14
23
Bikse
Indulis
1995
Latvia
15
27
Semenov
Michail
1986
Belarus
16
7
Jeannerod
Alexis
1991
France
17
10
Stadlober
Luis
1991
Austria
18
26
Saladkou
Aliaksandr
1992
Belarus
19
14
Volotka
Denis
1985
Kazakhstan
20
21
Tarantola
Damien
1991
France
21
24
Biedermann
Michael
1996
Liechtenstein
22
30
Chychykau
Aleh
1996
Belarus
23
3
Kuklin
Mikhail
1987
Belarus
24
6
Krasovskyi
Oleksii
1994
Ukraine
25
9
Lyuft
Ivan
1998
Kazakhstan
26
18
Astapenka
Yury
1990
Belarus
27
22
Dolidovich
Sergei
1973
Belarus
28
25
Cherepanov
Sergey
1986
Kazakhstan
29
28
Zharnossenko
Nikita
1998
Kazakhstan
30
-
Strolia
Mantas
1986
Lithuania
31
29
Yoltukhovskyy
Oleg
1987
Ukraine
32
-
Orlyk
Andriy
1998
Ukraine
33
-
Terentjev
Stepan
1996
Lithuania
34
-
Strolia
Tautvydas
1995
Lithuania
35
-
Mukhin
Alexandr
1998
Kazakhstan
36
-
Gridin
Nikita
2000
Kazakhstan
37
-
Budahouski
Siarhei
1996
Belarus
38
-
Dolar
Miha
1995
Slovenia
39
-
Maslouski
Mikita
1996
Belarus
40
-
Nesvold
Ole Martin Myre
1995
Norway
41
-
Soninbayar
Duurenbayar
1996
Mongolia
42
-
Hwang
Jun-Ho
1993
South Korea
43
-
Park
Seong-Beom
1989
South Korea
44
-
Viyachev
Nikolay
1998
Bulgaria
45
-
Prakapenia
Maksim
1988
Belarus
46
-
Jakeliunas
Lukas
1992
Lithuania
47
-
Batmunkh
Achbadrakh
1994
Mongolia
48
-
Luhautsou
Uladzislau
2000
Belarus
49
-
Terentyev
Ilya
1999
Kazakhstan
50
-
Zhvikau
Uladzislau
1996
Belarus
51
-
Tsvetau
Ihar
2000
Belarus
52
-
Lakanen
Juho
1998
Finland
DNS
-
Parisse
Clement
1993
France
DNS
-
Vögeli
Martin
1995
Liechtenstein
DNS
-
Yakimenka
Dzmitry
1994
Belarus
DNS
-
Klisevicius
Deividas
1997
Lithuania
DNS
-
Shubin
Dmitriy
1997
Kazakhstan
DNS
-
Yaremenko
Kostyantyn
1994
Ukraine
DNS
-
Kucharau
Yury
1997
Belarus
DNS
-
Lukyanau
Mikalai
1999
Belarus
DNS
-
Laskin
Tsimur
1999
Belarus
DNS
-
Kim
Min-Woo
1998
South Korea
DNS
-
Duvillard
Robin
1983
France
DNS
-
Jumaniyazau
Tsimur
1993
Belarus
DNS
-
Paliakou
Artsiom
1995
Belarus
DNS
-
Hrybau
Uladzislau
1999
Belarus
DNS
-
Lee
Ho-Jin
1995
South Korea
DNS
-
Kostruba
Yan
1999
Ukraine
DNS
-
Monsen
Thor Eirik Skaret
1997
Norway
DNS
-
Moskalenko
Nikita
1998
Kazakhstan