Alpine
Biathlon
Cross-Country
Nor.Combined
Ski Jumping
Speed Skating
Fantasy
Home
Events & Results
Ranking
Hall of Fame
7.5 km Classic - Erzurum
Cross-Country, European Youth Olympic Festival, Monday 13.Feb 2017, Turkey
History
Results
Startlist
Show more
Pos
BiB
Name
Born
Nation
Time
1
30
Poikkimäki
Miska
2000
Finland
17:51.4
2
42
Nekrasov
Andrey
1999
Russia
+ 05.3
3
22
Koivisto
Petteri
2000
Finland
+ 34.5
4
49
Rantahalvari
Leo
1999
Finland
+ 38.0
5
14
Buiatti
Vincent
1999
France
+ 46.3
6
48
Kuznetsov
Andrei
2000
Russia
+ 52.5
7
56
Terentev
Aleksandr
1999
Russia
+ 57.2
8
50
Persa
Blaz
1999
Slovenia
+ 58.1
9
40
Louvrier
Emilien
1999
France
+ 01:03.9
10
35
Dufek
Tomas
2000
Czechia
+ 01:06.7
11
47
Laskin
Tsimur
1999
Belarus
+ 01:07.4
12
53
Crv
Vili
1999
Slovenia
+ 01:08.4
13
44
Ruuskanen
Arsi
1999
Finland
+ 01:10.5
14
28
Kozlovsky
Vladimir
1999
Czechia
+ 01:18.2
15
45
Lukyanau
Mikalai
1999
Belarus
+ 01:22.0
16
39
Pollet Villard
Lucas
1999
France
+ 01:23.3
17
6
Himma
Martin
1999
Estonia
+ 01:26.2
18
52
Komarov
Pavel
1999
Russia
+ 01:26.5
19
55
Royer
Jeremy
1999
France
+ 01:31.2
20
33
Aydin
Hamit Tarik
2000
Turkey
+ 01:33.0
21
17
Tseliuk
Aliaksandr
1999
Belarus
+ 01:34.8
21
36
Zalcik
Kim
1999
Czechia
+ 01:34.8
23
37
Bajoravicius
Azuolas
1999
Lithuania
+ 01:40.5
24
51
Kostruba
Yan
1999
Ukraine
+ 01:46.1
25
54
Mikayelyan
Mikayel
1999
Armenia
+ 01:49.7
26
9
Cerny
Ondrej
1999
Czechia
+ 01:54.8
27
32
Kalev
Christopher
1999
Estonia
+ 01:55.9
28
46
Firat
Yusuf Emre
2000
Turkey
+ 02:05.5
29
21
Ciz
Dominik
1999
Slovakia
+ 02:13.1
30
23
Kurnaz
Firat
2000
Turkey
+ 02:19.4
31
25
Dirtu-Lunic
Valentin
2000
Romania
+ 02:23.5
32
24
Jan
Miha
2000
Slovenia
+ 02:24.7
33
31
Nikonovych
Oleksandr
1999
Ukraine
+ 02:29.4
34
26
Klisevicius
Deimantas
1999
Lithuania
+ 02:38.1
35
43
Ognyanov
Simeon
1999
Bulgaria
+ 02:45.0
36
8
Hannesson
Sigurdur Arnar
1999
Iceland
+ 02:48.8
37
34
Keser
Yusuf
2000
Turkey
+ 02:53.2
38
10
Newman
Oliver
1999
Great Britain
+ 02:53.7
39
20
Klouda
Kristian
2000
Slovakia
+ 02:56.4
40
18
Vahk
Vane
2000
Estonia
+ 03:01.8
41
15
Nicholls
Jack
1999
Great Britain
+ 03:08.0
42
16
Vakaria
Aron
2000
Romania
+ 03:41.1
43
12
Newman
Fergus
1999
Great Britain
+ 03:42.7
44
11
Hansen
Bjarne
2000
Denmark
+ 03:47.8
45
4
Saratliev
Valentin
2000
Bulgaria
+ 04:24.7
46
1
Spelic
Ziga
1999
Slovenia
+ 04:30.5
47
19
Dimitrov
Bozhidar
2000
Bulgaria
+ 04:39.7
48
5
Olafsson
Arnar
2000
Iceland
+ 04:48.6
49
7
Murray
Brodie
1999
Great Britain
+ 04:53.1
50
2
Rosbo
Jacob Weel
2000
Denmark
+ 04:59.7
51
3
Petursson
Petur Tryggvi
1999
Iceland
+ 05:20.7
DNS
13
Tsoulis
Georgios
2000
Greece
DNS
27
Papasis
Panagiotis
2000
Greece
DNS
41
Tsourekas
Nikolaos
1999
Greece
DNF
29
Ababei
Iulian
1999
Romania
DNF
38
Shpuntau
Yahor
1999
Belarus