Alpine
Biathlon
Cross-Country
Nor.Combined
Ski Jumping
Speed Skating
Fantasy
Home
Events & Results
Ranking
Hall of Fame
Sprint Classic - Olos - Muonio
Cross-Country, National Event, Friday 11.Nov 2016, Finland
History
Results
Startlist
Show more
Pos
BiB
Name
Born
Nation
Time
1
1
Luusua
Ari
1988
Finland
2
3
Pentsinen
Anssi
1986
Finland
3
4
Valnes
Erik
1996
Norway
4
10
Hovland
Torgeir Sulen
1995
Norway
5
15
Poltoranin
Alexey
1987
Kazakhstan
6
13
Ränkel
Raido
1990
Estonia
7
8
Suhonen
Verneri
1997
Finland
8
11
Ketelä
Toni
1988
Finland
9
2
Kilp
Marko
1993
Estonia
10
6
Hakala
Karri
1996
Finland
11
12
Häkämies
Antti
1986
Finland
12
16
Jauhojärvi
Sami
1981
Finland
13
5
Einaste
Kein
1985
Estonia
14
7
Malyshev
Alexandr
1989
Kazakhstan
15
9
Kümmel
Peeter
1982
Estonia
16
14
Nygaard
Andreas
1990
Norway
17
-
Mäki
Joni
1995
Finland
18
-
Sarkkinen
Joonas
1994
Finland
19
-
Paakkonen
Lasse
1986
Finland
20
-
Haarala
Juuso
1996
Finland
21
-
Kuklin
Mikhail
1987
Belarus
22
-
Voranau
Aliaksandr
1990
Belarus
23
-
Tiiro
Matias
1993
Finland
24
-
Muhonen
Juho
1996
Finland
25
-
Bortsov
Konstantin
1995
Kazakhstan
26
-
Ebina
Takanori
1991
Japan
27
-
Saarela
Ville-Petteri
1989
Finland
28
-
Malyshev
Sergey
1994
Kazakhstan
29
-
Veerpalu
Andreas
1994
Estonia
30
-
Mäki-Heikkilä
Rikhard
1993
Finland
31
-
Korpela
Heikki
1990
Finland
32
-
Solvang
Eirik
1993
Norway
33
-
Halonen
Jaakko
1994
Finland
34
-
Perekhoda
Ruslan
1987
Ukraine
35
-
Lindvall
Christoffer
1993
Finland
36
-
Mikkolainen
Juha-Matti
1987
Finland
37
-
Alev
Alvar Johannes
1993
Estonia
38
-
Einarsson
Snorri
1986
Iceland
39
-
Tammjärv
Karel
1989
Estonia
40
-
Erikstad
Audun
1995
Norway
41
-
Sellis
Siim
1987
Estonia
42
-
Kashiwabara
Nobuhito
1988
Japan
43
-
Tervo
Janne
1989
Finland
44
-
Vaiciulis
Modestas
1989
Lithuania
45
-
Bentzen
Martin
1997
Norway
46
-
Erola
Santeri
1994
Finland
47
-
Ahonen
Ville
1994
Finland
48
-
Niemi
Harri
1990
Finland
49
-
Krasovskyi
Oleksii
1994
Ukraine
50
-
Stenbäck
Janne
1989
Finland
51
-
Klimin
Olzhas
1996
Kazakhstan
52
-
Cherepanov
Sergey
1986
Kazakhstan
53
-
Semenov
Michail
1986
Belarus
54
-
Bikse
Indulis
1995
Latvia
55
-
Dyussenov
Asset
1997
Kazakhstan
56
-
Kaurson
Tomas
1991
Estonia
57
-
Naruse
Kaichi
1988
Japan
58
-
Shubin
Dmitriy
1997
Kazakhstan
59
-
Bugge
Christian Tvedt
1990
Norway
60
-
Valøy
Elias
1994
Norway
61
-
Naumov
Vasilii
1995
Belarus
62
-
Lönnbäck
Kasper
1997
Finland
63
-
Hwang
Jun-Ho
1993
South Korea
64
-
Peltoniemi
Niklas
1993
Finland
65
-
Rakhimbayev
Daulet
1992
Kazakhstan
66
-
Suortti
Juuso
1989
Finland
67
-
Zharnossenko
Nikita
1998
Kazakhstan
68
-
Rantahalvari
Leo
1999
Finland
68
-
Raussi
Vesa
1996
Finland
70
-
Vuorinen
Lassi
1998
Finland
71
-
Rabakukk
Karl Erik
1997
Estonia
72
-
Strolia
Vytautas
1992
Lithuania
73
-
Karri
Kaarel
1998
Estonia
74
-
Kim
Eun-Ho
1996
South Korea
75
-
Dursun
Hamza
1994
Turkey
76
-
Orlyk
Andriy
1998
Ukraine
77
-
Solheim-Johnsen
Vegard
1995
Norway
78
-
Roos
Henri
1998
Estonia
79
-
Vuollet
Eino
1993
Finland
80
-
Holmback
Hannes
1998
Finland
81
-
Jakola
Jørgen
1996
Norway
82
-
Akhmadiyev
Yerdos
1985
Kazakhstan
83
-
Lindqvist
Jonatan
1996
Finland
84
-
Yoltukhovskyy
Oleg
1987
Ukraine
85
-
Kangro
Kaivo-Mart
1998
Estonia
86
-
Mukhin
Alexandr
1998
Kazakhstan
87
-
Einarsson
Sturla-Bjørn
1994
Iceland
88
-
Mikayelyan
Sergey
1992
Armenia
89
-
Hökkä
Oskari
1999
Finland
90
-
Vahk
Vane
2000
Estonia
91
-
Park
Seong-Beom
1989
South Korea
92
-
Sundström
Niklas
1998
Finland
93
-
Vik
David Dong-Hee
1996
Norway
94
-
Gundersen
Simon Fredrik
1993
Norway
95
-
Terentjev
Stepan
1996
Lithuania
96
-
Lenningsvik
Andre
1996
Norway
97
-
Chychykau
Aleh
1996
Belarus
98
-
Karlsen
Arne Fodstad
1996
Norway
99
-
Dogan
Ömer
1997
Turkey
100
-
Novstad
Sigve Bornø
1999
Norway
101
-
Poghosyan
Tadevos
1993
Armenia
102
-
Torbergsen
Sindre A Winter
1996
Norway
103
-
Juhanoja
Lassi
1996
Finland
104
-
Rantahalvari
Onni
1999
Finland
105
-
Bolotnikov
Nikolay
1999
Russia
106
-
Mikayelyan
Mikayel
1999
Armenia
107
-
Molostvov
Danila
1997
Russia
108
-
Gridin
Nikita
2000
Kazakhstan
109
-
Kim
Min-Woo
1998
South Korea
110
-
Talay
Cihan
1996
Turkey
111
-
Ayçiçek
Ömer
1995
Turkey
112
-
Fagerholm
Wille
1998
Finland
113
-
Batmunkh
Achbadrakh
1994
Mongolia
114
-
Cho
Yong-Jin
1996
South Korea
115
-
Hakala
Kristian
2000
Finland
116
-
Oglago
Amed
1998
Turkey
117
-
Tuomisto
Ilkka
1984
Finland
118
-
Kristinsson
Brynjar Leo
1988
Iceland
119
-
Urtnasan
Batjargal
1989
Mongolia
120
-
Stenin
Anton
2001
Russia
DNS
-
Volotka
Denis
1985
Kazakhstan
DNS
-
Lassila
Kalle
1985
Finland
DNS
-
Lyuft
Ivan
1998
Kazakhstan
DNS
-
Mäkëlä
Jari
1986
Finland
DNS
-
Yakimenka
Dzmitry
1994
Belarus
DNS
-
Budahouski
Siarhei
1996
Belarus
DNS
-
Nevala
Matti
1988
Finland
DNS
-
Maunu
Jonne
1996
Finland