Login

Almaty

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time
1 1 Dmitriy Rostovtsev 1993 Russia 1:19:37.5 1:19:37.5
2 4 Valeriy Gontar 1993 Russia 1:19:37.8 + 00.3
3 2 Sergey Malyshev 1994 Kazakhstan 1:19:38.0 + 00.5
4 12 Vitaliy Pukhkalo 1992 Kazakhstan 1:19:58.6 + 21.1
5 7 Hikari Fujinoki 1993 Japan 1:22:17.6 + 02:40.1
6 10 Oleksii Krasovskyi 1994 Ukraine 1:22:28.4 + 02:50.9
7 11 Akihito Uda 1995 Japan 1:23:06.7 + 03:29.2
8 21 Jakub Antos 1994 Czech Republic 1:23:09.4 + 03:31.9
9 19 Vladimir Frolov 1994 Russia 1:23:24.7 + 03:47.2
10 38 Christian Friedrich 1997 Germany 1:23:28.6 + 03:51.1
11 13 Yuriy Gavrilov 1991 Russia 1:24:07.8 + 04:30.3
12 14 Adam Fellner 1993 Czech Republic 1:24:22.6 + 04:45.1
13 25 Daulet Rakhimbayev 1992 Kazakhstan 1:24:25.5 + 04:48.0
14 34 Andrzej Pradziad 1994 Poland 1:24:27.2 + 04:49.7
15 5 Roman Tarasov 1993 Russia 1:24:45.1 + 05:07.6
16 37 Miroslav Sulek 1993 Slovakia 1:24:52.3 + 05:14.8
17 47 Philippe Nicollier 1994 Switzerland 1:24:52.7 + 05:15.2
18 35 Reto Hammer 1992 Switzerland 1:24:57.5 + 05:20.0
19 24 Andriy Marchenko 1994 Ukraine 1:25:01.9 + 05:24.4
20 32 Aleh Chychykau 1996 Belarus 1:25:02.0 + 05:24.5
21 22 Kostyantyn Yaremenko 1994 Ukraine 1:25:22.6 + 05:45.1
22 17 Sergey Lytnev 1996 Russia 1:25:30.5 + 05:53.0
23 20 Oleksandr Chelenko 1995 Ukraine 1:25:39.5 + 06:02.0
24 26 Takahiro Suzuki 1993 Japan 1:25:53.7 + 06:16.2
25 23 Toni Escher 1990 Germany 1:25:54.3 + 06:16.8
26 18 Fabian Alraun 1991 Germany 1:25:55.8 + 06:18.3
27 54 Jakub Psenicka 1991 Czech Republic 1:26:51.7 + 07:14.2
28 51 Andreas Weishäupl 1992 Germany 1:28:07.0 + 08:29.5
29 46 Achbadrakh Batmunkh 1994 Mongolia 1:28:21.3 + 08:43.8
30 40 Volodymyr Lazorak 1994 Ukraine 1:28:45.4 + 09:07.9
31 44 Tobias Alraun 1997 Germany 1:29:01.5 + 09:24.0
32 30 Lukas Jakeliunas 1992 Lithuania 1:29:10.4 + 09:32.9
33 33 Vladyslav Litvin 1997 Ukraine 1:29:43.1 + 10:05.6
34 49 William Dumas 1996 Canada 1:30:26.6 + 10:49.1
35 45 Jonas Riseth 1994 Norway 1:30:28.0 + 10:50.5
36 56 Emanuele Becchis 1993 Italy 1:30:59.1 + 11:21.6
37 48 Rudolf Michalovsky 1992 Slovakia 1:31:00.3 + 11:22.8
38 36 Conor Thompson 1994 Canada 1:31:02.8 + 11:25.3
39 55 Batjargal Urtnasan 1989 Mongolia 1:31:18.9 + 11:41.4
40 39 Alexis Morin 1993 Canada 1:31:43.5 + 12:06.0
41 57 Amarsanaa Baasansuren 1994 Mongolia 1:32:08.1 + 12:30.6
42 41 Carrington Pomeroy 1993 Canada 1:33:24.6 + 13:47.1
43 52 Gavin Shields 1994 Canada 1:34:10.8 + 14:33.3
44 63 Yunpengfei Du 1995 China 1:34:30.5 + 14:53.0
45 64 Han Nie 1995 China 1:34:31.4 + 14:53.9
46 60 Ole Hulbak 1994 Norway 1:35:18.2 + 15:40.7
47 53 Sam Wiswell 1994 USA 1:36:08.5 + 16:31.0
48 65 Leif Hanson 1995 USA Lapped + Lapped
49 66 Imran Wolfenden 1996 USA Lapped + Lapped
50 59 Nejc Stanek 1994 Slovenia Lapped + Lapped
51 58 Adam Büki 1995 Hungary Lapped + Lapped
DNS 15 Olzhas Klimin 1996 Kazakhstan
DNS 16 Aliaksandr Voranau 1990 Belarus
DNS 27 Aliaksandr Saladkou 1992 Belarus
DNS 29 Dzmitry Yakimenka 1994 Belarus
DNS 3 Naoto Baba 1996 Japan
DNS 42 Simon Hammer 1994 Switzerland
DNS 43 Christian Winker 1996 Germany
DNS 50 Will Timmons 1995 USA
DNS 6 Alexandr Malyshev 1989 Kazakhstan
DNS 62 Jordan Cascagnette 1991 Canada
DNS 8 Jørgen Grav 1992 Norway
DNS 9 Jakub Gräf 1991 Czech Republic
DNF 28 Kjetil Andre Bjerkrheim 1993 Norway
DNF 31 Arnaud Du Pasquier 1992 Switzerland
DNF 61 Alessandro Carlet 1995 Italy
DNF 67 Nick Montgomery 1993 Australia

Info

What Universiade
Discipline 30 km C Mass Start
Host Almaty
Nation Kazakhstan
Date Wednesday 8.Feb 2017
Calendar 2016/2017