Login

Erzurum

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time
1 1 Vladislav Skobelev 1987 Russia 1:17:19.5 1:17:19.5
2 3 Ilshat Nigmatullin 1987 Russia 1:17:19.8 + 00.3
3 4 Andrey Kalsin 1989 Russia 1:17:24.0 + 04.5
4 22 Martin Egraz 1990 France 1:17:24.9 + 05.4
5 6 Gennadiy Matviyenko 1988 Kazakhstan 1:17:25.8 + 06.3
6 14 Ivan Bilosyuk 1984 Ukraine 1:17:27.7 + 08.2
7 29 Ivan Drobyazko 1986 Kazakhstan 1:17:41.1 + 21.6
8 7 Akira Lenting 1990 Japan 1:18:41.4 + 01:21.9
9 17 Yuma Yoshida 1990 Japan 1:19:01.6 + 01:42.1
10 19 Vitaliy Shtun 1986 Ukraine 1:19:04.5 + 01:45.0
11 12 Nobuhito Kashiwabara 1988 Japan 1:19:04.7 + 01:45.2
12 8 Anton Suzdalev 1989 Russia 1:19:04.7 + 01:45.2
13 25 Aleksandr Ossipov 1987 Kazakhstan 1:19:20.8 + 02:01.3
14 21 Vitaliy Alexandrov 1988 Kazakhstan 1:19:28.8 + 02:09.3
15 10 Anatoliy Romanov 1986 Russia 1:19:42.2 + 02:22.7
16 13 Oleksiy Shvidkiy 1986 Ukraine 1:20:26.9 + 03:07.4
17 16 Ruslan Perekhoda 1987 Ukraine 1:20:57.7 + 03:38.2
18 38 Andriy Mashko 1987 Ukraine 1:20:59.0 + 03:39.5
19 11 Peter Mlynar 1988 Slovakia 1:21:00.1 + 03:40.6
20 37 Mikito Tachizaki 1988 Japan 1:21:02.5 + 03:43.0
21 27 Mirco Bertolina 1991 Italy 1:21:07.3 + 03:47.8
22 45 Ömer Yusufuoglu 1990 Turkey 1:21:08.2 + 03:48.7
23 36 Sebahattin Oğlago 1984 Turkey 1:21:44.0 + 04:24.5
24 9 Denis Volotka 1985 Kazakhstan 1:22:15.6 + 04:56.1
25 28 Yuta Osanai 1989 Japan 1:22:48.2 + 05:28.7
26 33 Hak-Jin Kim 1990 South Korea 1:25:36.4 + 08:16.9
27 43 Burhan Oğlago 1986 Turkey 1:25:38.3 + 08:18.8
28 35 Anthony Killick 1987 Canada 1:27:47.4 + 10:27.9
29 40 Andrea Gola 1990 Italy 1:28:02.1 + 10:42.6
30 31 Ewan Watson 1987 Australia 1:28:08.4 + 10:48.9
31 48 Glauco Pizzutto 1988 Italy 1:28:16.8 + 10:57.3
32 39 Vincent Ruel 1983 Canada 1:30:20.1 + 13:00.6
33 50 Sang-Yong Park 1989 South Korea 1:31:20.3 + 14:00.8
34 44 Jong-Won Jeong 1992 South Korea 1:31:20.7 + 14:01.2
35 41 Philip Bellingham 1991 Australia 1:31:52.3 + 14:32.8
36 46 Jesse Heckrodt 1985 Canada 1:33:26.3 + 16:06.8
37 32 Seong-Beom Park 1989 South Korea 1:33:38.9 + 16:19.4
38 53 Cesar Baena 1986 Venezuela 2:06:22.3 + 49:02.8
DNS 18 Dusan Augustinak 1990 Czech Republic
DNS 2 Michail Semenov 1986 Belarus
DNS 23 Vladislav Razym 1988 Czech Republic
DNS 24 Mauro Gruber 1986 Switzerland
DNS 26 Philip Furrer 1983 Switzerland
DNS 30 Colin Abbott 1990 Canada
DNS 34 Florian Rüegg 1983 Switzerland
DNS 5 Dmitriy Baklanov 1988 Russia
DNS 51 Peter-James Barron 1989 Ireland
DNS 54 Benjamin Hebert 1990 Canada
DNF 15 Callum Watson 1989 Australia
DNF 20 Vasyl Koval 1988 Ukraine
DNF 42 Rejhan Smrkovic 1991 Serbia
DNF 47 Tae-Sung Kim 1989 South Korea
DNF 49 Süleyman Ates 1991 Turkey
DNF 52 Ho-Ki Kim 1991 South Korea

Info

What Universiade
Discipline 30 km F Mass Start
Host Erzurum
Nation Turkey
Date Saturday 5.Feb 2011
Calendar 2010/2011